Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Ombak▼Penari

Podle mě to nebylo vůbec špatné, pokud je člověk naleděn na nějakou tu romantiku. Nápad s poštovní schránou do jiného času mi přišel opravdu zajímavý a romantická linie kolem něj vystavěná prostě...fajn. Úměrné herecké výkony (okouzlující Sandra), uplakané podzimní či zimní počasí a doprovodný soundtrack dodává snímku celkem slušnou atmosféru a nebýt někdy mizerných vatových dialogů a nedotažené myšlenky schránky, kdy se příběh někdy klasicky dostával do časových paradoxů, tak by to bylo všechno v zásadě ok. Ale i tak jsem se nad to dokázal povznést a myslím, že je to přesně ten film k rozpálenému krbu a sklenici vína s drahou polovičkou, když se venku za oknem všichni čerti žení... ()

Eluin

Mňo, je to "rýmejk", tak se od toho zkusme odpoutat ale.... ono .... to .... moc nejde.... Jen těžko lze napsat, že zpracování je zajímavé a originální, když se jedná o předělávku asijského filmu. Pokud si ale odmyslíme právě onu originalitu vyprávění a zápletky, tak toho moc nezbyde. Proto 2 hvězdy. ()

MickeyStuma

Příběh plný vášně a toužebné lásky dvou lidí komunikující spolu jen formou dopisů. Nehledejme v tom reálnost příběhu, je to přeci jen romantický příběh v mezích časoprostoru a paralely vesmíru. Příběh jedné lásky a tajemství. Sandra Bullock a Keanu Reeves rozehráli příjemné filmové představení, kde čas běží jen v představách a kde každý hledá tu svoji cestičku k tomu druhému. Tento milostný příběh má své kouzlo ve své atmosféře a naprosté nepředvídatelnosti. Protože se děj odehrává v různých časových rovinách, lze se svojí vlastní nepozorností v příběhu ztratit a tak ona pozornost je tentokrát skutečně zcela namístě. Je to pozvolna plynoucí milostný film bez nějakých oplzlostí, hrubých slov a nějakého skřepčení či ledabylého juchání. Milostný film, kde slovo ´romance´ skutečně něco znamená. ()

Rathalos

Nadherne spojenie romantiky,fantasy a dramy v jednom s milou dvojicou Sandrou Bullock a Keanuom Reevsom,krasny pribeh lasky,pri ktorom sa mi tisli slzy do oci,chvalim...:-) ()

Hovado

Původní verzi jsem nevidel. Takže když jsem si dal stříbrnou placku do přehrávače byl jsem plný očekávání ovšem když ji vytahoval byl jsem velice rozčarován.A otázka která se mi honila hlavou byla proč? Proč natočili vlastně takovouto romanci, která se vlastně nemůže stát?A vlastně jsem ani nepochopil proč ústřední dvojice měla od sebe dva roky odstup.No asi to vyřeší pouze jedna věc, že tu placku budu muset dát ještě jednou do přehrávače. ()

HappyDeath

Musím uznat, že nevšední koncepce tohoto filmu me opravdu zarazila. Téměř plné odhalení mysteriotiky hned ze startu? Vcelku troufalé bych řekl :-) Ale jako celek to nedopadlo zle. Možná trochu míň té romantiky, ale jinak vcelku příjemný film, ikdyž těch umírajících matek a otců mohlo být přeci jen míň. ()

Mashak

Kde ty časy nebezpečné rychlosti jsou? Tenhle biják se "žene" pomalu pomaloučku k cíli. Plusy rozhodně nápad, obsazení a ten dům na špalcích! Mínusy vše ostatní. Ale romantika tam byla a vzhledem k tomu, že je to romantický film, tak prostě splnil co měl, ale nevybočil ()

Dimo

Asi tak nějak si představuju obyčejný romantický film. I když, čekal jsem od něj asi tak trochu víc zužitkovaný příběh. Co se týče hlavní dvojce, tak mám obavy, že Sandra tak trochu uvázla v romantické šlamastice, rozuměj, motá se v kruhu a co se Nea, sorry, Keana týká, tak že herecký talent nechal někde doma. Někde. U jezera. Asi. ()

Pasifae

Když jsou vám hrdinové jakéhokoli filmu ukradení od začátku až do konce, je to špatně, ale když se navíc jedná o milostný příběh, je to průšvih dvojnásobný, protože na čem jiném chcete stavět než na nich? A ten dům bych nechtěla ani zadarmo. ()

Harts

Cestou do Brna promítali tento film, jenž jsem si vzpomněl, že už jsem viděl, nicméně ještě nehodnotil, takže to napravuji. I když ten dabing filmy úplně ničí, pro originální znění a oblíbené herce, zvláštní děj dávám 4 hvězdy:-) ()

-soch-

Tento film mi pripadal dosť nezvyčajne a do prime-time sa veľmi nehodil. Nečakal som, že bude až na toľko obsahovať prvky fantasy, avšak tá vzťahová romantika pomerne vyvážila. Matrix ja veľmi nemusím a tak si myslím, že pre Reevesa sú takéto postavy to pravé orechové. V slovenskom znení: DIANA MÓROVÁ, MARTIN KAPRÁLIK, IVAN ROMANČÍK a iní. ()

PavelZava

Tento film není obyčejná romatika , děj ve dvou časový rovinách fuguje výborně, až mám místy pocit, že nevím, kde zrovinka jsme. Sandra Bullock podává zde nejlepší výkon vůbec a navíc má kouzelné oči a je to prostě fajn. Hudba : Rachel Portman. Bratři se potkají: Vypadáš děsně! Taky si mi chyběl. ()

papaguy

Zavřete oči a řekněte: "Dům u jezera..." Cítíte ten vlahý vzduch? Vidíte zapadajícím sluncem zalitý břeh jezera se siluetou domu... ehm... u jezera? Mám pocit, že film byl natočen jen proto, aby se mohlo co nejčastěji zasněně vzdychat: "dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera..., dům u jezera...". Kdyby se tam tak často neozývala tahle mantra a jako kulisa nebyl použit, promiňte, že se opakuji, "dům u jezera", film by velmi rychle a velmi hluboko zapadnul do historie televizních romancí. Ale abych jenom nekritizoval. Reevesovi a Bullock role tokajících hrdliček vcelku sedly a filmíku se nedá upřít určitá atmosféra (kterou mi akorát vždycky zkazila hláška "dům u jezera"...). ()

Kingjiri

Klasická romantická jednohubka s poněkud neokoukanym námětem - časovym paradoxem. Nápad dobrej, ale člověk nesmí nad hrou s časem moc přemejšlet, jinak si Lake House moc neužije. Největší síla snímku spočívá v obsazení hlavních rolí, protože Sandra Bullock a Keanu Reeves se k sobě fakt hodili, že jsem jim jejich zamilovanost i věřil. Pochvala se ještě musí dostavit za solidní hudbu. Měl jsem nutkání dát čtyři hvězdy, ale vzhledem k tomu, že jsem se za hodinu a půl na pár chvil v rozvleklý prostřední části dokázal lehce nudit, budou tri silnější hvězdy férovějšim hodnocenim. ()

Tomo

Vypadá to, že scénaristům romantických komedií už docházejí nápady. Jednak nejsou vůbec vtipné, a druhak ..jen posloucháte pindy o ničem a čekáte hodinu a půl na nevyhnutelné ..ztráta času. ()

chrispe

Líbilo se mi to. Ne že ne. Ale přišlo mi to krapet nedomyšlený a dialogy byly občas kapku přitažený za vlasy. ()

PEZ

Nevidel som originál, ale táto americká verzia mi náhodou sadla. No človek musí mať náladu na taký typ filmu. Každopádne Keanu a Sandra ako vždy na výbornú. Ten sci-fi nápad bol prevedený dobre a zároveň potešila príjemná atmosféra, ako aj pár vydarených scén. Na konci to na mňa fungovalo. Síce nie príliš výrazný film, ale viem, že si ho kľudne rád pozriem dakedy v budúcnosti znova. 8/10 ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?