World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

mirra66

Film je důkazem, že i velikáni filmu mají své slabé chvilky. Co se týče hodnocení filmu, stačí je slovo blbost. 40% ()

bearmeedek

Podivné, že chlápek s tvrdým šutrem ve jméně, natočí jednu ze skutečných událostí celosvětově známé tragédie jako telenovelu. Bez toho, že bych chtěl nějak snížit význam té události, se tento film nepovedl a dokonce nudí. Dívat se na to byla ztráta času. ()

RedRose

Davam 3* ale opravdu jen proto, abych nezlehcoval onu tragickou udalost... Spatne zpracovani me neprekvapilo, protoze americani jsou zkratka takovi a kdyz se jedna o ne same neumi to vetsinou az tak rozbalit a tohle tema bylo/je prece jen obzvlaste citlive... O to vic me prekvapila kvalita United93 !! ()

danielwanderer

Som veľmi rád za Vaše keď-už-nie-práve-pozitívne názory na tento snímok. Aspoň som nečakal nič veľké a bol som dokonca milo prekvapený. Krásna ukážka toho, čo je synonymom slova beznádej a toho ako sa aj z New Yorku môže stať mesto nie nepodobné Silent Hillu. Tých pár patriotistických narážok som ochotný odpustiť, pretože som po dlhom čase spokojný s americkým film. Inak Cage vyzeral tak na 55 rokov a je sa na čo tešiť, keď ich fakt dosiahne :). ()

KdG odpad!

Jak se může člověk který natočil Doors, Četu a Takový normální zabjáky snížit k natočení takové sračky ? Opravdu dlouhý, nudný, zbytečně moc emocionální film s trapným koncem jak je u američanů zvykem. ()

Taffey

Tak tedy, včera večer jsme zasedli, celá rodina, k bedně, abychom zjistili, zda jsou Vaše komentáře tady vůbec relevantní. Skláním se před Vámi. Jsou. A dost možná, že jste k tomuto filmu příliš benevolentní. Syn usnul po půlhodině, manželce se klížily oči celou dobu. A to mám, prosím, velkou obrazovku a zvuk pouštím přes kvalitní stereo s perfektním zvukem. Nepomohlo. Cage je kýčovitý jako obvykle, ještě tak nejnormálněji na mě působil Michael Peňa. Maria Bello mi do filmu neseděla vůbec, byť je to krásná ženská. Snad právě proto. . Jediný pocit, který jsem z filmu měl, byl negativní pocit při scénách z rodinných sešlostí, páč ty já osobně k smrti nesnáším. Když si uvědomím, že bych měl takhle existovat, ježil se mi krupon na zádech. Jinak na mě film nepůsobil nijak. Ostatně, stejně u mě dopadl Flight 93. To byla podobná sračka, ačkoli je tu pár lidí, kteří ho donebe vyzdvihují. Nemůžu si pomoct, ale film je jako hudba. Aby vyzněl, musí se, aspoň kapku, přitáhnout za vlasy. A to Stone neudělal, stejně, jako Greenglass. Bylo to šedivé, nudné, kýčovité, klišovité. Není mi dost jasné, jak mohl takový film natočit někdo, kdo natočil třeba Nebe a země. Naprosto se to minulo účinkem. Začala druhá reklama a já jsem stále čekal, kdy to začne. Nedočkal jsem se. ()

stiewe

Dívat se celej film na dva zavalený policisty a neskutečný nafukování amerického patriotizmu a hrdinstvý záchranářů bylo až k smýchu pro svou trapnost. ()

john.h

Co se týče skutečného příběhu, podle kterého je film natočený, je to mazec. Co se týče úrovně filmu, je to šedivý průměr. Scéna s Ježíšem pak už byl totální kýč za hranicí dobrého vkusu. Kdyby místo záběrů Ježíše zvolil režisér Stone záběry na sádrového trpaslíka, kterého prodávají na tržnicích u Česko - Polských hranic, vyšlo by to nastejno. ()

Ogrb

A to jsem chtěl po Obchodníkovi se smrtí začít mít rád Nicolase Cage. No, to po tomhle sračkoidním, patetismem protkaným blábolu fakt nehrozí. Furt tady kdosi řve, furt se brečí, furt se kecá o strašnejch hovnech a já jsem to dokoukal jenom z lítosti k Oliveru Stoneovi, kterej dřív uměl točit dobrý filmy o vážnejch věcech. Ale asi zapomněl, jak se to dělá. 2/10 ()

Rodin

Možná se vám zdám příliš tvrdý, možná dokonce natvrdlý, jenže... očekávání spojení mých oblíbenců Stonea a Cage, v kontextu s 11. zářím, bylo obrovské. Už už jsem byl připraven zhlédnout nějakou variaci na J.F.K., KDYŽ V TOM... Rána do vazu, jako dělo. Limonáda poskládaná z psychologizujících kydů zasypaných hrdinů a hrdinských kydů nezasypaných hrdinů, kteří ovšem vesměs zase působí jako psychouši... Těch 20% je za Marii Bello, kterou mám moc rád a která nic nezkazila. ()

xladojx

Ufňukaný nesmysl !!! Toliko jsem se u katastrofického dramatu (zvlášť podle smutné skutečné události) nikdy dříve nenasmál. A scéna s ježíšem, k tomu netřeba nic dodávat :-))) ()

Myrddin

Ani sem to nemohl dokoukat, takže tomu ani nebudu dávat žádný hodnocení, ale musim říct, že nemůžu uvěřit, že tenhle film natočil ten samý Oliver Stone, co dřív točil tak skvělý filmy, asi už mu měkne mozek nebo co... ()

Izz

Otravný,ubrečený film a druhý režijní počin Oliver Stonea za sebou,který mě vyloženě štve.Srovnání s geniálním Letem číslo 93 nemá smysl,každý soudný člověk musí uznat,že tyhle filmy jsou jako oheň a voda.Špatně všechno... ()

maruli

Inu, co s tímhle veleprůšvihem... ano, 9/11 byla nezměrná tragédie, která poznamenala bezprostředně osudy desetitisíců lidí a na ně bylo třeba brát při zpracování tématu ohled, ale pořád si nějak nemůžu pomoct od pocitu, že to všechno mohlo být uděláno vkusněji, bez tolika čpícího patosu /protože jsem zastánce toho, že skutečné hluboké emoce MOHOU být vyvolány bez trapného patosu/, tak nějak méně uměle, méně korektně, beze strachu. Pak se dostaneme k situaci, že během filmu mi skoro ani kroupa neukápne /a to je co říct, věřte mi, já řvu i u Zachraňte Willyho/ a mnohem víc mě dojme seriózní, 'suchá', ale citlivá reportáž bbc. Takže, z úcty k těm, kteří tam zůstali a i k tomu amíkovskému vlastenectví (které nikdy nepochopíme, ale možná by nám někdy ve zmenšené míře taky šlo k duhu) tu nebudu úplně sprostá a odsuzující, ale upřímně, jestli se na to někdy podívám znovu, tak jenom v rámci tortury lstivým mučitelem. ()

RAFT

ale jo dalo se sice kdyby to natočil jiný režisér ,a udělal z toho trochu lepší film , jinak herci zahráli perfektně . ()

Gromit

Oliver Stone se tentokrát rozhodl nikoho neprovokovat a vzdát svůj hold hasičům a policistům, kteří 11. září 2001 hrdinně riskovali svůj život po teroristickém útoku na WTC. Výsledkem je průměrný film s velmi působivým začátkem a koncem. Nic víc, nic míň. ()

SONY_

Čekal jsem trochu více, ale na druhou stranu jsem nemohl od průměrného hodnocení čekat nadprůměrný film. Až do samotného pádu budov to celkem pěkně šlapalo, ale poté byli hasiči zasypáni troskami a nemohli se hnout a právě to byl ten okamžik, kdy mě to přestalo bavit, protože potom se toho přeci jenom moc nedělo, škoda. Jinak se ale film zaobírá velmi důležitou událostí amerických dějin. /55%/ ()

Najt

Dal bych klidně plnej počet, jenže to by ten příběh musel být trošku širší. Tenhle pohled na tuto tragédii byl jen z pohledu dvou lidí, kteří šli pomoci a byli sami oběťmi. Je to škoda, stalo se toho víc, chyběly záběry padajících budov, režisér to mohl pojmout z většího pohledu a ne tak stroze. Jinak nechápu hodnocení. Lidi jste normální? Řemeslně zpracované, začátek fantastický, film má emoce, přilepí a zaujme. Dva herci uvězněni, hodina filmu je záběr na ně jak jen nehybně leží a stejně to nenudí. Do toho ty vynikající efekty a ty detaily, to byla jedna masáž. Tak ku*va jak hodnotíte ??? Být vícevrstvého pohledu a bohatějšího obsahu a výraznějšího memoriamu, bylo by to na 5*. ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)