Volver znamená „vrátit se“ – a Pedro Almodóvar se svým novým filmem vrací do kraje svého dětství La Mancha. Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda, odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Nosí v sobě jedno strašné tajemství, o kterém ví pouze její matka. Ta však zemřela a zjevuje se jen jako duch. Ale Raimunda, na rozdíl od své sestry, nevěří na přízraky. Volver je také píseň, kterou Raimunda zpívá, když se v hostinci, kde vařila pro filmový štáb, slaví dotočná a nikdo kromě ní neví, co se skrývá ve velikánské lednici. Volver je příběh o přežití: všechny ženské postavy filmu se snaží přežít a Pedro Almodóvar obdivuje jejich odvahu, projevující se v situacích tragických i komických, groteskních i dojemných. Zlatá palma, kterou letos v Cannes všichni Almodóvarovi přáli, ho zase minula: oceněn byl scénář a výkon všech pěti hlavních představitelek, mezi nimiž výrazně vynikají Penélope Cruzová a Carmen Maurová. (oficiální text distributora)

Heraldika

K novému Almodóvarovi jsem přistupovala poněkud skepticky, jelikož jsem si nebyla jistá, jak hodlá uchopit čistě ženský film. Nutno po pravdě přiznat, že mě více než přesvědčil. Chvílemi se musíte smát, chvílemi plakat a také se trochu bát. Moc povedené dílko, s bravurní Penélope - konečně někdo pochopil, že když tahle kráska dostane roli těžící z jejího naturelu a navíc v rodném jazyce!! tak ze sebe opravdu vytříská to nej. ()

fruitbueno

Nádhera. Barevný, hudebně zajímavý snímek s excelentními hereckými výkony, na jehož pozadí stojí problém starý jako lidstvo samo: nedořešená a rádoby zapomenutá minulost, která ovlivňuje přítomnost.. Almódovar navíc úžasným způsobem prolíná tragické a komické, nezbývá než smeknout a zcela se oddat ztřeštěné jízdě, která odkrývá nejbolestnější vzpomínky všech hrdinek.. ()

Ferinka

Ti Španělé jsou blázni....a Španělky ještě větší. Zajímavě a kvalitně odehráno, ale příběh lehce evokuje latinskoamerickou telenovelu. ()

Cejny

Volver je můj první film od P. Almodóvara, který jsem viděl a zatím musím zůstat trochu při zemi, nejradši bych dal tak 3,5 hvězdičky. Přestože je příběh tohoto filmu vcelku jednoduchý, ale především zajímavý, tak se musíte po celé 2 hodiny neustále soustředit a pečlivě sledovat veškeré dění. Scénář je tedy úchvatný, s energickou a temperamentí španělštinou, v podání nádherné Penélope, by to ani jinak nešlo - jak kdyby na vás střílel kulomet ráže 7,92 mm. Eee..co dál? Emoce, emoce, emoce, hodně silné emoce - to je to, co se mi den po zhlédnutí asi nejvíce vybaví. Je to energické, impulzivní, a pro mě něco nového. Takže hurá na španělskou kinematografii. 65 % ()

OughJay

Moje třetí setkání s Almodóvarem dopadlo konečně na výbornou. Jemným humorem a kvalitním scénářem si mě naprosto získal. A je dost pravděpodobné, že na tom mají zásluhu i účinkující herečky. Ženský svět by se mohl zdát mnoha mužům zakletý, zde nám ho však Almodóvar zcela obnažil a Carmen Maura s Penélope Cruz svým charismatem mužské publikum přímo vábí. Zejména druhá jmenovaná pak nenechá oči ani na chvíli odpočinout. Volver je geniálním dílem protkaným krásnými dámami a španělskou venkovskou kulturou. Přes všechno zdání klidu a pohody se ovšem dotýká i témat velmi seriózních a temných. Já jím byl okouzlen a zřejmě jsem nebyl jediný... Raimunda: "It smells of... farts, my mother's farts." ()

GeorgeHans

Môj prvý Almodóvar a určite nie posledný. Penélope Cruz hraje bezchybne a pieseň ňou odspievaná je vrcholom filmu. Silné 4*. ()

wikus

Film plný temperamentu, farieb, pocitov, (ne)naplnených návratov do minulosti. A čo sa týka emócií diváka? Osobne som čakala, že citový zážitok bude oveľa väčší, no film ide v jednej línií, ktorá je síce zaujímavá, sú tam zvraty a spočiatku(mŕtvola)to vyzerá na veľmi zaujímavo sa vyvíjajúci film, no nespĺňa očakávanie. Je silné slovo povedať že vás nechá chladnými, lebo napríklad pieseň spievaná božskou Penelope nerozplače len málokoho, no to je jediná taká scéna. Čakala som viac, pretože film sa dal s určitými obmenami spracovať na niečo nezabudnuteľne veľkolepé.Keby nebolo Penelope, ktorá je proste talentovaná Penelope, dala by som o hviezdičku menej. No ona si ju zaslúži. ()

Michelle75

Tady jsem změnila názor na Penelope Cruz. A začala ji mít ráda, i když bez vycpaného pozadí vypadá líp. Bylo to zábavné a přitom i sentimentální a smutné. A na to, že je to Almodóvar, tak i jaksi normální. ()

Zagros

Tentokrát jsem se v ženském Almodóvarově světě ztrácel a nudil. Po vážnějších tématech se vrh na lehčí komedii a dle mě mu to moc nesedlo. Úplný propadák to není, dívat se na to dál, nicméně Volver rozhodně patří k Almodóvarovým slabším filmům. Opětovné zhlédnutí mě neláká a zatím zůstanu u dvou hvězd. ()

Billie777

Energická, vnitřně silná a krásná mamina Penelope Cruz tu vypadá a chová se jako Sophia Loren v některých ze svých filmů a to mi bylo velmi sympatický. Volver je jeden z filmů, který by se mohl líbit i nefanouškům Pedra Almodóvara ale já jako fanynka jsem radostí překypovala. Je to určitě jeden z jeho nejvtipnějších snímků. Scény s "oživlou" maminkou pod postelí patří k nejchechtavějším. Film je taky správně dojemný a citlivý a konec je překrásný. A pusťte si to v originále, španělština je krásná. :-) ()

cab

Jako chlap, ktery se osobne nesetkal s podobnymi zivotnimi trampotami mi reziser (Pedro Almodovar) zkazil vecer velmi ukecanou a vyhradne zenskou rozpravkou bez umu citove zasahnout, ale spise uspat na nepohodlnem sedadle kinoveho salu. Chlapy jsou obcas hovada nejvetsiho kalibru, ale slo to vyjadrit trochu uveritelneji. Jednou se trefis do cerneho, podruhe mimo terc. FIlm, ktery nesedne kazdemu, ale zarucene potesi fanousky dobreho herectvi a krasy (Penelope Cruz). 35% ()

joshula

Hodně naivní snímek, který ovšem nemá chybu. Smutné scény se střídají s těmi humornými, což je rukopis Pedra Almodóvara. ()

Frakira

Tak trochu jiný Almodóvar....určitě stravitelnější než jeho předešlé snímky, a přitom je to zase on. A jak umí Penélope krásně zpívat... ()

Bigbee

povedeny zaverecny titulky. dobra hudba. vyborni herci.zapletka o duchach a rodinejch vztazich,slunce a jih . Cely mi to prislo dost odlehceny a i ty nejzavaznejsi veci se tam resili vicemene samozrejme. jo a taky tam byli v podstate jen zensky to se tolik nevidi ()

wosho

Ženy jsou světice a chlapi prasata, co ojedou vše co má správný otvor :-) Volver je přesně film, jenž kdyby nenatočil Almodovar tak by se mě moc nelíbil. Ale je prostě pod ním podepsanej a on mě zatím nikdy nesklamal. Volver má vše co od filmů jeho tvůrce očrkáváme: zajímavé ženské postavy, poutavý silný příběh plný vášně, hněvu, zločinu, násilí...,prostě všeho toho specifického filmového koření, jenž dává právě joho filmům tu zvlášnost. ()

dopita

Pedro Almodóvar natočil už lepší filmy, ale taky horší. Volver se mu určitě dost povedl. Je osvěžující občas vidět film jen se samýma ženskýma. Penélope Cruzová zahrála fantasticky a jen to dokazuje, že v Hollywoodu ji nikdy nedali pořádnou šanci ukázat co vní je. ()

La Película – festival španělských filmů

La Película – festival španělských filmů

12.02.2009

Příznivci španělské kinematografie si mohou již nyní zakoupit vstupenky na čtvrtý ročník festivalu La Película, který se bude konat od 24. - 28. února v pražském kině Světozor a od 17. do 21. února v… (více)

Almodóvar mění plány

Almodóvar mění plány

12.09.2007

Španělský miláček klubových diváků a specialista na problémy se sexuální orientací Pedro Almodóvar nějakou dobu pilně pracoval na projektu La piel que habito, což je příběh o pomstě na motivy… (více)

Nominace na Českého lva 2006

Nominace na Českého lva 2006

12.02.2007

V sobotu 10. února v osm hodin večer se konal Nominační večer Českého lva, kterého poprvé moderoval herec, scénárista a skladatel Jan Budař. Nejvíc nominací si odnesl dlouho očekávaný film Jiřího… (více)

Začátek roku, sklizeň filmových cen

Začátek roku, sklizeň filmových cen

30.01.2007

Nominační obálky pro Oscary 2006 ještě nejsou pořádně zaprášeny a na nás filmové fanoušky se valí další porce oceněných filmů a jejich tvůrců. Ať už jsou to ocenění z filmových festivalů (např.… (více)