Volver znamená „vrátit se“ – a Pedro Almodóvar se svým novým filmem vrací do kraje svého dětství La Mancha. Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda, odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Nosí v sobě jedno strašné tajemství, o kterém ví pouze její matka. Ta však zemřela a zjevuje se jen jako duch. Ale Raimunda, na rozdíl od své sestry, nevěří na přízraky. Volver je také píseň, kterou Raimunda zpívá, když se v hostinci, kde vařila pro filmový štáb, slaví dotočná a nikdo kromě ní neví, co se skrývá ve velikánské lednici. Volver je příběh o přežití: všechny ženské postavy filmu se snaží přežít a Pedro Almodóvar obdivuje jejich odvahu, projevující se v situacích tragických i komických, groteskních i dojemných. Zlatá palma, kterou letos v Cannes všichni Almodóvarovi přáli, ho zase minula: oceněn byl scénář a výkon všech pěti hlavních představitelek, mezi nimiž výrazně vynikají Penélope Cruzová a Carmen Maurová. (oficiální text distributora)

FilmWave

Potom, co mě úplně dostalo "Mluv s ním", je pro mě "Volver" dost zklamání. Nějak jsem tomu pořád nemohl přijít na kloub a chuť. ()

fisikk

Proč si jen ženský pořád přivádí domů chlapy podobný svým otcům. Možná kvůli tomu, že jak jsou s ním zvyklé žít celý život, tak by to s jiným neuměly. Sama za sebe si přeju tento zakletý kruh přetrhnout. ()

vickeyek

Skvělá hudba, krásné barvy, naprosto jedinečná komická poloha, kterou jsem si vychutnával od začátku až do úplného konce filmu. Těžký život, dítě na krku, muž v mrazáku... typická rodinná situace a do toho ústřední písnička. Penelope září jako obvykle, do toho je elegantně vpraven duch její matky, který působí jako sci-fi prvek v mnoha filmech Woodyho Ellena. A taky jsem si představoval, jak se vaří pro filmový filmový štáb i pro reálný filmový štáb současně - bylo by to úsporné opatření, není-liž pravda? :) ()

iNKa 1104

Tolik ženskosti, vtipu, skandálních odhalení a nádherných jemností a přirozeností až se tají dech... tenhle film voní levandulí... :) A ještě tu nikdo nezmínil, že Volver je krásná sestra nezbedné Špatné výchovy (podobné motivy: skandální odhalení, sexuální zneužívání, návrat do minulosti fyzicky i vzpomínkami, matka, ...atd.). Volver má ale mnohem více vtipu a nadhledu, až se tomu nechce věřit v čem všem (rakovina, zneužívání dětí, vražda druha, nevyjasněná smrt rodičů, neúprosná finanční situace...)... Každý z nás si může vybrat minimálně jednu situaci, která by ho mohla položit na lopatky... ne tak španělské ženy, jak je zná Almodóvar - ty všechny zvládají těžké situace prostě tak, že si je bezezbytku prožijí, procítí a vysdílejí a jedině tak bojují s nepřízněmi osudu bez toho, aby ztratily esprit, vášeň a víru.... A to je hlavní poselství filmu... ()

Miki68

Není pravda. že ve filmu se vyskytují jen ženské postavy. Jedna mužská tam byla. Ale brzo to s ní jedna z žen skoncovala... Vášeň, msta, barvy, emoce, sexuální zneužívání, naoko mrtvá matka, mrtvola v mrazáku...Může to znít divně, ale přes to přese všechno jde o "nejnormálnější" Almodovarův film. Píseň Volver (Estrella Morente) je stejná, jako tenhle film - nemusíme úplně přesně vědět, o čem je, ale svým srdcem to cítíme. ()

farfalino

Po prvních 30 minutách jsem si říkal, tak tentokrát mě Pedro asi nevtáhne do svého filmu, ale opak byl pravdou. Nádherné scény , barevně dokonalé jako vždy a pár ženských postav zamísilo na chutnou filmovou večeři s pěti chody, ktéré bohužel chýbělo to správne koření a to je v tomto případě hudba, která buď v jednotlivých scénách chyběla, nebo byla příliš nevýrazná.Ale i dobrý kuchař zapomene někdy dosolit polévku. Bavil jsem se i když příběh byl spíše dramatického rázu, ale u Pedra si každý přijde na své. Penélope Cruz by byla škoda pro toho zfanatizovaného Toma Cruise. Byla tak krásna a přirozená jako i ostatní ženy ve filmu, i když každá byla jiná a některé byly šeredy. Vy však pocítite jejich vnitřní krásu, odpustíte jim hříchy minulosti a budete je milovat. ()

Yomega

Už Mluv s ní mě nenadchlo, ale Volver mě přímo znechutil. Almodóvar prostě není můj šálek kávy. Těžko uvěřitelný a ukecaný příběhy který vypráví mě nedokáží zaujmout. Pedro již nikdy více. ()

Blaogranas

Skoro hodinu a půl trvala komedie a poslední půlhodinku drama. Až v oné dramatické části jsem si uvědomil, že film má skutečně nějakou hodnotu, do té doby to za moc nestálo. A nutno dodat, že bez Penelope by možná za nic nestál i film jako celek. Takže myslím, že jedenkrát stačilo. ()

bodegon

Recept na neodolatelnou a přirozenou herečku: ..vezměte španělský hrnec, nasypte silná ženská témata, vezměte Penelope Cruz pečlivě odstrantě všechny zbytky , Mandolin, Sahar a Dárků z lásky a vložte do hrnce. Hrnec naplňte po okraj Almodóvarem. Vařte dokud Penelope nezačne zpívat. A pochoutka je na světě. Né vážně. Krásný film o ženách, krásně zahrán ženami. Vyprávění o věcech tristních s humorem, nadhledem a velice strhujícím způsobem. Obrovský zážitek i pro chlapa (nebo hlavně pro chlapa?). Volver mi opět potvrdil že "Crůzové" přirozenost a herecké kvality, jsou přímo úměrné její vzdálenosti od Holywoodu. ()

kluzo

Moc krásný film. Skvělý scénář. Penélope Cruz je nádherná žena a skvělá herečka. Carmen Maura je skvělá herečka. A vůbec to, co tady předvedly všechny hlavní herečky, to se nedá snad ani komentovat. Celý film mne udržel v jakémsi napětí, místy vtipné situace, které v daném okamžiku jako by se "nehodily", překvapivé pointové zvraty, chvíle dojetí a pocitu spoluúčasti, i když nejsem Španělská venkovanka... Prostě Pedro Almodóvar režíruje až neskutečně dobře. Film je v mém top 10. ()

AloeB

Upřímně mám trochu problém Volver zařadit. Na ČSFD nadepsané žánry drama/komedie jsou popravdě mnohem více schizofrenní, než se může zdát. Chvílemi jde o čisté drama, následně však dostáváme scény jako z hodně suché komedie. Kombinace, která bývá mnohdy naprosto dokonalá, zde působí nemístně. Toto je ovšem možná jen mé soukromé nevstřebání Almódovarské látky, protože jinak film obsahuje mnohé, co současné filmy postrádají, ať už jde o Penélope Cruz, skvělou kameru, krásné lokace, nebo konečně typický autorský scénář. Mezi nejlepší režisérovy filmy bych tedy Volver nezařadil, to ovšem neznamená, že mě,i přes moje očividné nepobrání tématu, neokouzlil. ()

Torgal

Pekný babinec to bol. S ľahkosťou natočený príbeh zo života dvoch sestier okorenený zabitím a štipkou nadprirodzena. Je to prienik drámy a komédie, pričom úsmevné okamihy majú jasnú prevahu. Muži tu tvoria vyslovene len krovie, toto je výhradne ženský svet a režisér im týmto filmom skladá poklonu. Žiadne hlboké témy, len film pre radosť s krásnou Penelope Cruz. 8/10 ()

Dovlatovka

Takhle Almódovara můžu i já. Zaprvé jsem ženská a za druhé to není nijak zvrhlé...žádná skoronekrofilie nebo travestie, prostě milá a dojemná tragikomedie o pár ženskejch, který v životě dělají, co můžou. A Penelope konečně zase něco hraje a hraje dobře. Je krásná a mně by se líbilo, kdyby už nikdy nehrála v žádným hollywoodským trháku, protože ve španělštině jí to prostě šlape! ()

Dan

Krásně emocionální vyobrazení několika ženských duší, které jsou formovány vztahem ke své středomořské krajině, k mužům, svým rodičům, k duchům zemřelých a hlavně k sobě navzájem. ()

markotter

Ne tak dobré jako ostatní Almodovarovy filmy, ale přesto nadprůměr současné evropské produkce. Líbila se mi kamera, která ukázala Španělsko z trochu jiné strany než si ho my středoevropani představujeme. Líbila se mi proměna Penelope ve zralou ženu a myslím, že by měla zůstat doma a nepokoušet se se svojí legrační angličtinou prorazit v Americe. No a sám příběh - to může vymyslet jenom Pablo - několik nečekaných zápletek, pouze jedna mužská role (jako nástroj chtíče, ale jinak je film hodně o mužích) a duchové....Prima. Dal bych 100, ale porovnávám s těmi předchozím jeho filmy, tak v jeho stupnici za 85. ()

La Película – festival španělských filmů

La Película – festival španělských filmů

12.02.2009

Příznivci španělské kinematografie si mohou již nyní zakoupit vstupenky na čtvrtý ročník festivalu La Película, který se bude konat od 24. - 28. února v pražském kině Světozor a od 17. do 21. února v… (více)

Almodóvar mění plány

Almodóvar mění plány

12.09.2007

Španělský miláček klubových diváků a specialista na problémy se sexuální orientací Pedro Almodóvar nějakou dobu pilně pracoval na projektu La piel que habito, což je příběh o pomstě na motivy… (více)

Nominace na Českého lva 2006

Nominace na Českého lva 2006

12.02.2007

V sobotu 10. února v osm hodin večer se konal Nominační večer Českého lva, kterého poprvé moderoval herec, scénárista a skladatel Jan Budař. Nejvíc nominací si odnesl dlouho očekávaný film Jiřího… (více)

Začátek roku, sklizeň filmových cen

Začátek roku, sklizeň filmových cen

30.01.2007

Nominační obálky pro Oscary 2006 ještě nejsou pořádně zaprášeny a na nás filmové fanoušky se valí další porce oceněných filmů a jejich tvůrců. Ať už jsou to ocenění z filmových festivalů (např.… (více)