Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

predators

Tento "historický" film s Jasonem Stathamem mi nějak unikl pozornosti. Až do nedávna, kdy jsem se u něj skvěle bavil. Zkloubení Stathamových bojových dovedností se zasazením děje do dávné minulosti mágů a králů mi vůbec nevadilo, a ikdyž film hoooodně připomíná Pána prstenů a v mnoha směrech ho vykrádá, přináší i nové nápady a i díky rozmanitým bitvám a propracovaným soubojům jeden na jednoho jsem neztratil ani vteřinku ze své pozornosti. Pochvalu zaslouží i většina dalších herců! 80% ()

klerik

FANTAGIRO+BLOODRAYNE Opäť raz slušný potencál a katastrofálne prevedenie. Tento krát som sa už ani moc nebavil. Akcie sú síce celkom slušne svižné, no napríklad jednotku "ninjov" som hodnú chvíľu nevedel zaradiť k niektorej z bojujúcich strán. Nezmyselné stmievačky, neskutočne zbytočné prestrihy, bumerang a k tomu spackaný scenár. Práve príbehu je škoda, keďže ide o klasickú fantasy, mohli sa vyhnuť niektorým prihlúplym "zvratom". Najepšie by bolo, kedby z toho bola rozprávka - prišli by sme o špliechance čiernej "krvi", ale oveľa viac by tam pasovala naivita... ()

SeBig

Přišlo mi ze Statham se tam moc nehodí ale nakonec mi ty jeho fighty v tomhle prostředí přišly originální. Zaporak Liotta a levak Shaggy se mi taky libily. Na Bolla nenudny snímek. ()

Crocuta

Na jedné straně je tu slušná výprava, dobré herecké obsazení a exteriéry na které je radost pohledět a naproti tomu idiotské dialogy, nesmyslný střih doslovně definující pojem slátanina a neskutečně otravný hudební podkres. Stopáž je také přemrštěná až běda a - akce neakce - při druhé polovině snímku jsem už skoro usínal. Ty dvě hvězdičky jsou hlavně za Claire Forlani a Leelee Sobieski, kvůli kterým už jsem zhlédl i větší kraviny, než byla tahle. Jen na okraj - novoten tu píše: "adorace Tolkienova světa... Pán Prstenů křičí z každého druhého záběru..." . S tou druhou částí plně souhlasím, pokud se jedná o FILMOVÉHO Pána Prstenů - inspirace Jacksonovým pojetím fantasy je očividná, ale s Tolkienem jako takovým nemá "Ve jménu krále" společné ani hovno. ()

korbitch22 odpad!

Nechutná hudba, příšerný masky, akce, střih a herci.Parodie na Pána prstenů a parodie na slovo filmová práce.Boll je hrozný ubožák a já sám sebe nesnášim, že sem se na tu sračku díval 127 minut.Mozek mi vytekl ušima.0%. ()

Arsenal83

Výsledok nie je prekvapením. Prekvapením je, ako sa Uwe Boll dostával k desiatkam miliónov na filmy, keď každý vedel, že je to stroj na topenie peňazí a najvyšším jeho dielom je klip od Nightwishu. Ešte aj takú nemeckú obľúbenú tému ako Aušvic sprznil a zo židoviek robil modrooké blondíny mysliac si, že to bolo asi fantasy. No a keď sa reálne dostal k fantasy, tak ponúkol takéhoto otrhaného bezdomoveckého brata Pána prsteňov z 15. kolena, v ktorom pri tých do oči bijúcich efektoch od brigádnikov zo základky ostáva len jedno veľké tajomstvo: či toho Liottu zabijú úlomkom CGI bumerangu, ale len úlomkom, lebo na celý bumerang nevyšlo. ()

Chrustyn

Uwe Boll a jeho Pán Prstenů z wishe. Uwe Boll sehnal nějaké prachy, ukecal Jasona Stathama, který v té době byl jen kousek od své absolutně hvězdné kariéry, k tomu přibral řadu vyhaslých herců a natočil splácanou fantasy, která nese známé jméno videoherní značky Dungeon Siege a i přes veškeré výtky (od herců, po lacinou výpravu až po dementní střih a příšernou hudbu) z toho vzniklo něco, co se dá nazvat filmem. Bohužel ne dobrým. 30% ()

Yardak

Překvapivě je to průměrné fantasy (tleskám Bollovi), které s PC hrou nakonec nemá moc společného, ale to se dalo očekávat. Celkem vysoký rozpočet byl znát na tricích a hercích, sice se mohlo více zapracovat na kostýmech, celkové délce a přidat pár zvratů do přímočarého příběhu, ale díky snaze a pár dobrým hercům dávám 2,5 hvězdy. ()

Roman.Ticka

Jelikož nejsem rozmazlená Jacksonovými omalovánkami, jak tady unisono čtu, docela jsem se bavila i díky skvostné sestavě tří krásek, tří sympaťáků, tří seniorbardů, na něž byl fakt příjemný pohled. Navíc si hraní užívali, takže není proč nadávat. Vydržela jsem i přes nadměrnou délku naprosto v pohodě a jedinou větší výtku mám proti příliš úderné hudbě, až se divím, že ji tvořila žena. Trojka je taková pěkně symbolická už vzhledem ke zmíněné herecké eqipě, o odpadu nemůže být řeč ani náhodou. Jediným odpadem byl odporný slizký samozvaný král, ale ten se odrovnal beztak sám, takže spravedlnosti bylo učiněno pro jednou zase zadost.☺ ()

honajz

Trochu nadsazuji, objektivně je to tak za tři hvězdy, ale mě to prostě bavilo. Je to víc pohádka, než fantasy (dokonce se to obešlo bez draka a trpajzlíků), má slušný scénář, spoustu známých herců včetně Rhys-Davise, Ray Liotty, Rona Perlmana nebo Burta Reynoldse, i Jason Statham se sem typově dobře hodí, má to velmi dobrou výpravu a triky, krajina a lesy jsou dobře nasnímány, a pobavily mne takové vtípky jako Amazonky nebo ninjové. Jen jsem se nedozvěděl, co se stalo s tím zákeřným bratrancem, co tak usiloval být králem. A taky to mohlo být kratší, ke konci už to trochu unavovalo. Ale popravdě je to slušně natočený biják, který ctí pravidla žánru, není hloupý a pobaví. ()

Ilicka

Pokud se nemýlím, jedná se o prvního Bolla, kterého jsem dokoukala do konce a kterého jsem ke zhlédnutí dobrovolně vyhledala, především kvůli hereckému obsazení, které vypadalo jakse u Bolla celkem časté, výborně. No, přežila jsem, ačkoli jsem upřímně řečeno místy neměla přehled o tom, co se na tom plátně sakra děje, například: Kdo byly ty cool amazonky a o co jim šlo?. Navíc jsem měla pocit, že koukám na levnější a ne zcela obratnou napodobeninu LOTRa, především ty nájezdy kamery jsou prakticky totožné, takže jsem jen čekala na to, až se vedle Gimliho objeví Legolas a Aragorn. Nedorazili, ale přítomná herecká sebranka si vystačila... Závody v přehrávání skončily nerozhodně pro velkou konkurenci, ačkoli Jason Statham se ani nenamáhal hrát, natož přehrávat. Jeden výraz na jeden film přece stačí. Královský hrad mi připomínal hodně levnou počítačovou hru, lesík byl mile neexotický (asi proto mě vyděsily ty amazonky). A Blind Guardian v titulcích působili jako pěst na oko po té divné a do scén nepadnoucí hudbě (ve které se ze Skalds and Shadows neobjevil ani jediný kratičký motiv.) ()

Jenda

Byl jsem velice překvapen, jak audiovizuálně technicky poměrně zdařilý (až na některé chvilky) film, mohou naprosto devalvovat idiotské dialogy, přehrávání a neomluvitelné vykrádání LOTRa ()

becki_tu

Jsem docela rád, že můžu konečně říct, že jsem viděl DOBRÝ film od Uweho Bolla. Je sice evidentní, že Boll má nakoukaného Pána prstenů snad i pozpátku, ale naštěstí ho napodobuje docela slušně a veřte nebo ne, tenhle film má i slušný příběh a solidní herecké obsazení. Jason Statham vyměnil koně z audiny za ty opravdové, Ray Liotta si zase jednou střihnul výstavního záporáka a třeba taková Leelee Sobieski je zde vyloženě na ozdobu, ale ani proti tomu nelze nic namítat. Zkrátka Boll se tímhle "velkorozpočtovým" spektáklem docela vytáhl a jsem docela i rád, že tady díky mě bude mít alespoň jednu, veskrze pozitivní kritiku. 70% ()

prome odpad!

Musel jsem to v průběhu vypnout, neboť toto je nehorázná kravina, která je příšerně natočená, se špatnými efetky a i masky s kostýmy jsou otřesné. Jenom škoda těch herců, takhle si kazit pověst, protože jejich výkony byly příšerné. Nelze hodnotit jinak. ()

Morholt

Německý "mág" Uwe Boll si vzal tentokráte na paškál Pána prstenů a opět to stálo za to. Na Jacksonovu trilogii narouboval všecho možné od Petera Pana přes Johanku z Arcu až po Matrix a čínské lítačky. Vzniknul neskutečný guláš, který mě několikrát totálně uzemnil - zejména když Burt Reynolds coby král zavelel "Nindžové!" a zakuklená bandička vyšplhala bez zjevného důvodu na stromy, ze kterých prakticky vzápětí zase sekočila. A podobných úletů by se našla pochopitelně spousta. Nicméně od Bolla se nedalo nic jiného očekávat. ¨Nejde mi ale na rozum, kde vzal Boll, vzhledem ke svým předchozím "úspěchům", tak špičkové herecké obsazení. Máte tohle dámy a pánové zapotřebí? Nicméně právě herci způsobili, že jsem tuhle sr*čku dokoukal do konce, což je v mém případě u Bolla novinka. Za to a Matthewa Lillarda, který to snad jediný ze zúčastněných nebral vážně, dávám 15% ()

Lacike odpad!

Ja síce fantasy nemám rád a príliš ho nechápem, ale Uwe Boll mu nerozumie tiež. Plus je dokonalý packal, takže ani veľkolepý rozpočet, množstvo hviezd alebo schopný choreograf mu bol prd platný a nič z toho nedokázal využiť. Herci hrajú otrasne, dialógy sú mizerné. Jedine Ray Liotta to pochopil a vtipne prehráva a zároveň sa na sebe smeje. Akcia mizerná. Snáď len lokácie sú pekné, ale na tie ja nie som, takže si to u mňa nezaslúži ani jednu hviezdičku. Po tomto filme išla Bollova kariéra zaslúžene do riti. 1/10. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět