Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

mosnak odpad!

Jední slovem... JÍZDA! Jason Statham se musí dodnes mlátit do hlavy, že takovou roli vzal. Že by ještě v té době neznal "uznávaného" rejžu Uwíka Bolla? Každopádně tohle se opravdu nepovedlo - 2% ()

kritiklon

Scenář je hloupý, neoriginální a úplně na nic. Masky jsou většinou příšerné a to hlavně u těch "krugů", vždyť vypadají jak obří, oživlé psí výkaly. Celé to navíc působí tak nuceně a uměle až je to k pláči. Korunu tomu nasadil herecký konkurz. U některých nechápu že se k tomu snížili u jiných zas to jak se dostali i do tohoto snímku. Velmi podprůměrné fantasy bez špetky atmosféry, co působí amatérským dojmem. 2* za 38% ()

Deywid odpad!

Ak toto má byť ten jeden z lepších filmov režisérskeho "majstra" Uweho Bolla, tak už sa neviem dočkať tých horších :)))....Nebudem sa vyjadrovať k všetkých aspektom tohoto "majsterštyku", ale jedno si predsa len neodpustím - taký diletantský strih som v živote nevidel.... ()

Rilian

Dvě hvězdy za to jak "královsky" mě to pobavilo. Uwe zde vytvořil zatím svůj asi nejvíce mainstreamový film, ve kterém toporný Jason Statham skáče, kope, šermuje a s pomocí dvou stupidních sidekicků (Perlman s motykou a neschopný švagr) se snaží porazit zubícího se Raye Liottu, oblékajícího se podle poslední mody Matrixu zasadne do kožených kabátů. Vrcholem filmu se pak stává člověk pevlečený za něco podobného opici, který se dobrovolně nechá zapálit a vystřelit z katapultu, a to proto aby vrazil do stromu. ()

Simgal

Tak přece jen existuje film Uwe Bolla, který ode mě nedostal "odpad". Hru Dungeon Siege znám, ale kdyby nebyla v názvu tohoto filmu, tak by mě ani ve snu nenapadlo, že má s tímto snímkem něco společného. Ve jménu krále vypadá jako tuctová fantasy pohádka a v jíných rukou se mohlo jednat o slušnou zábavu. Herecké obsazení je koneckonců velice slušné. Nejedná se sice o nejvyšší třídu, ale téměř všichni herci jsou docelá známí. Možná si nevzpomenete, kde přesně hráli, ale rozhodně vám budou povědomí. Co se mi občas také líbílo byli triky. Říkám občas a myslím opravdu jen občas. Vlastně to byly jen scény, na kterých bylo vše děláno na počítačích a živého herce jste tam neviděli. Ne že by Statham a spol odváděli špatnou práci, to vůbec ne, ale jakmile před kamerami pobíhali lidé, tak bylo strašně vidět jak je ten film levný. Zářným příkladem je barbarská rasa Krogů, kteří by měli být asi něco jako skřeti v LOTRovi, ale místo toho jsou k smíchu. ()

JK-Stinger

Jajajaj, proč jen to ten Boll vždycky tak zkazí? Vždycky se na herní adaptace moc těším, ale tohle se prostě nedá. Koukatelné to sice je, ale nic mi to nedalo a ani můj oblíbenec Jason Statham to nezachránil. Film působí jako špatná kopie Pána Prstenů, z plusových momentů tu jsou snad jen divoženky žijící v lese s Kristannou Loken v čele. S potenciálem Dungeon Siege by se dalo vymyslet něco mnohem záživnějšího, než jen tupou akci s přiblblým dějem. To by to ale musel do rukou dostat někdo jiný. ()

jacksax

Vysokorozpočtové fantasy, které .... má tak nepěkný scénář, až hanba. no ono je to nepěkné prakticky ve všem. někdo tu kladně komentoval aspoň akční scény, jo ony jsou pěkné, ale do akčních filmů, sem se prostě nehodí. to je tak, když si do středověké fantasy vezmete asijského poradce. To, že Ray Liotta dopadne jak dopadne, je vlastně typické pro hollywoodské filmy - tak proč by tenhle měl být výjimkou. Pokud se vůbec někomu líbila postava černouška velitele armády - ať mi rovnou napíše na mejl, rád bych věděl, jestli takoví lidé vůbec existují. Proč nedat odpad? Myslím, že s trochou času by se z těch 150min (na přehravači mi to ukazuje 121) dal sestříhat docela nekonfliktní film tak na hodinu. A to za tu 1 hvězdu stojí ( no teď jsem se na to koukl s mou nejdražší a už to nevypadá tak strašně, ale rating asi neměním) ()

Furmi odpad!

Na začiatok môjho komentáru musím spomenúť fakt že som nevedel kto tento film natočil a dal som sa naňho len vďaka hereckému obsadeniu. Brak brak brak brak brak to bol už od začiatku. Nehorázny amatérizmus (ty trolovia či čo to bolo boli maskérmi zmáknuty asi za 5 minút). Kostými na zaplakanie, herecké výkony nedostačujúce, uši ničiaci OST, zápletka na úrovni materskej škôlky a kopa prvkov ktoré vo fantasy filme proste nemali čo robiť. Fakt je trápne natočiť takýto film takto amatérskou a lacnou formou. Ale čo sa dalo čakať od vraj najhoršieho režiséra terajšej doby. 10% ()

Santino7

Uwe Boll je naozaj zvláštny režisér. Nechápem, ako môže vzhľadom na svoju tvorbu, dostať na projekt taký rozpočet a pritiahnuť také herecké obsadenie. Hlboko podpriemerný svojský režisér + Statham, Liotta, Reynolds, Perlman... to ako vážne? Aspoň stručne k filmu, je to celkom fraška, aspoň z môjho pohľadu, ničím to príliš nezaujme, dej je viacmenej stupídny. Dokáže zaujať maximálne tak po vizuálnej stránke, hoci pri takomto rozpočte sa dalo natočiť aj niečo oveľa viac oku lahodiace. Celkovo to však hodnotím ako silný podpriemer, film, pri ktorom je možné, že ani nebudete mať trpezlivosť dopozerať ho do konca. 1/5 ()

Nolanofil

Uwe natočil najlepší film svojej kariéry! Gratulujem a uisťujem ho, že posmrtnú miestenku na Satanovom ohnivom klackovy má istú. Mňa by len zaujímalo, čo sa stalo s debilom, ktorý mu na to odklepol 60 mega. ()

Horak odpad!

Komedialní fantasy nejzábavnějšího režiséra současnosti, kde všechna klišé dostávají v pravdě nový rozměr. Příběh tu máme, výborně! Farmář tvrdě dře a tahá řípu na svém políčku od slunka do slunka, když najednou se zjeví síly Mordoru, ehm..no vlastne Krugove, ktere ovlada tajemný mág Gallian. Pak je tu dobromyslny kral, ktereho chce Gillian znicit hlavne a pak sposta dalsich, taky sou tam nindžové, legie, lesní ženy a 2 jediný černoši v tomdle světě jsou královi generálové. Přestože je příběh jednoduchý a zkušenemu Bollovi by nemusel dělat problém, tak narazíme na režisérova tradiční úskalí, někde je vše polopaticky vyjeveno, jinde Uwe skáče a divák si pouze domýšlí, na některé důležité motivy uprostřed bitevních scén zapomíná Boll docela (copak se nakonec stalo s proradným královým synovcem?). Šílená kamera, která střídá záběry ala LOTR s absolutně zkratkovitými nesmyslnými výjevy nohou a krajiny. Jediné co Boll docela umí je zábavná akce (jeho památná 20ti minutová vyvraždovačka v House of dead je toho jasným důkazem). Tady nám nabízí dvě bitvy mezi královskými legiemi a Krugy (zrovinka jako skřeti v LOTRu). Ze strategického hlediska jde o absolutní nesmysl. Celkový výjev bitvy je typicky Bollovsky zmatený, režisér se definitivně hlásí k inspiraci středověkou figurální malbou a perspektivu nechává zkušenějším a o to se divák samozřejmě víc baví. No a nakonec si trošku začarujeme a je konec. Tento film je výzvou o natočení něčeho ještě šílenějšího na poli výpravné fantasy, ale obávám se, že rukavici může zvednout zase jen sám velký Uwe Boll. Courage never fails! ()

Grizzly

Nazorny priklad, ze nejen vyprava, triky a herecky ansabl dela dobry film. Kdyz sedi na reziserske stolicce kreten, tak to nemuze dopadnout lip. Musim ovsem priznat, ze je to nejlepsi Bollovina jakou jsem videl a cekal jsem neco mnohem horsiho. Dokonce bylo nekolik momentu kdy se mi to opravdu libilo (hlavne nektere souboje a nektere triky)...bylo jich vsak tak zalostne malo, ze nemuzu dat vic. Skoda. Namet nebyl spatny (pozor - scenar byl spatny), herecke obsazeni pro mne vesmes super a to ze to vykrada LOTRA je mi ukradeny. Vymenit rezisera, scenaristu a strihace a mohla to byt moc dobra fantasy. 50% ()

Všežrout

Zdá se, že si řada lidí vypěstovala pavlovův reflex na jmeno Uwe Boll a ke každému jeho počinu přistupují apriori s předsudky a na hodnocení je to znát. Pro mě bylo Ve jménu krále prvním filmem, který jsem od něj viděl a nestydím se říci, že jsem se překvapivě dobře bavil po celé 2 hodiny, tak nač se nechat v hodnocení strhnout davem ;-) ()

pend

Teprve na konci jsem zjistil, kdo to natočil. Mé první setkání s U. Bollem. Jinak naprosto souhlasím s Monologem. ()

Mat21

Farmář žijící v podhradí slovutného hradu chce v poklidu sklízet svůj tuřín a radovat se z lásky své rodiny. Bohužel mu to není přáno. Vesnice je napadena krvelačnými bestiemi kragy, jeho jediný syn zabit a farmářova žena Solana odvlečena neznámo kam. Za vším stojí zlý čaroděj Gallien, samozvaný vládce kragů, který se rozhodl porazit krále Konreida a převzít nadvládu nad královstvím. Farmář se však neumí ohánět pouze motykou, pod jeho šavlí padají kragové k zemi a v doprovodu svých přátel se vydává Solanu zachránit. ● Film Ve jménu krále s velmi nevyváženým filmovým zpracováním plně vystihuje velmi rozpolcené hodnocení uživatelů. Ostatně, mají-li ve filmu prsty Němci, ani nelze očekávat bezchybně dokonalý film. První nesrovnalost nastává již při pohledu na potisk DVD, ve kterém číslice 15 v kroužku udává spodní diváckou hranici. Já bych však Ve jménu krále pasoval do role rodinné fantasy pohádky určené výrazně mladší generaci diváků. Ostatně, kragové i lidé padají jako hrušky po desítkách, veškeré souboje však absentuje jakákoliv krev i vyšší stupeň násilí. Co je ve filmu opravdu hvězdné, je jeho herecké obsazení. Prakticky s kteroukoliv hlavní postavou jsem měl silnou spojitost na některý film: Farmář (Jason Statham - trilogie Kurýr), podlý vévoda Fallow (Matther Lillard - Nekecej a pádluj), princezna Muriella (Leelee Sobieski - Johanka z Arku), farmářka Solana (Claire Forlani - Seznamte se, Joe Black), farmářův přítel Norick (Ron Perlman - Boj o oheň), lesní divoženka (Kristanna Loken - Terminátor 3) a černošský velitel vojsk mi silně připomínal sprintera Tysona Gaye. Povedlo se i grafické ztvárnění hradu čaroděje Galliena, které planě slibuje skvělou vizuální jízdu po zbytek filmu. Všechno ostatní se bohužel nepovedlo. Na počítačové zpracování kragů již patrně nestačil rozpočet a byla najmuta hrstka komparzistů, která si oblékla masku a "medvědí" kožešinu. Souboje i putování královstvím působí úsměvným až naivním dojmem a rozhodl-li se někdo film potopit právě kvůli tomuto nedostatku, mám pro to plné pochopení. Podívám-li se však na film z jiného pohledu - na snahu natočit fantasy pohádku a zároveň většinu z rozpočtu věnovat hereckému obsazení, film na mě působil nadprůměrným dojmem. ║7.11.2010║ ()

Mchazik

Na to jak jsem byla zvědavá jak to bude, tak pak jsem byla docela zklamaná. Čekala jsem jsem něco jiného. Prvních pár minut bylo asi nejlepších. Statham tam "něco" zalévá, fakt nwm co to bylo, ale dál už mě to nijak nezaujalo. Takže jsem to dokoukala a nebyla nijak nadšená. ()

Eragon93

Viděl jsem +- před rokem, ale můžu říct že to byla hovadina...začátek vypadal slibně, ale pak už to šlo z kopce. U. Boll to opět podělal. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět