Nebezpečná známost

• Norsko Naboer (více)

Některé dveře by měly zůstat zavřené
Johna právě opustila přítelkyně Ingrid. Ten den se nechá svést do mystického a děsivého světa, ve kterém není možné rozpoznat lež od pravdy. Krátce poté co se Ingrid od Johna nadobro odstěhuje, potká John dvě sousedky, které se chovají velmi zvláštně a svůdně. Vypadá to, že o Johnu a Ingrid hodně vědí. Dokáže John odolat jejich uhrančivosti nebo jde v tomto neobyčejném erotickém thrilleru o něco více? (oficiální text distributora)

stration

No tak to bylo pořádný psycho. Ze začátku to vypadalo na pěkný, tajemný vzrůšo. postupem času ale vzrušení opadalo a nastoupila solidní depka a mráz po zádech. Skvělé herecké výkony, fakt šikovný sousedky a parádní atmosféra. pro fanoušky podobných filmů naprostá nutnost! ()

runner85

celkom zaujímavá psychoanalýza jedného schizofrenika ... začiatok skvelý, no ďalšie odvíjanie deja už bolo o dačo slabšie ... ()

vegetol.mp

Přijemný, řemeslně dobře odvedený film, který bohužel doplácí na to, že není nijak zvlášť originální. Trochu zkušenější divák už po chvilce začne tušit, co bude následovat a zajímavější úchylné nápady, jako je krvemilná, sexuálně neukojená sousedka, jsou zaříznuty už v zárodku. Škoda. Kdyby to bylo úchylnější, mohlo se to od svých předchůdců alespoň nějak lišit. Řemeslně a herecky ale velmi slušné. ()

fallangell

to slovo se mi zdá nepatřičné, ale stejně jej použiji, úžasný pohled do jednoho rozpolceného nitra. které bloudí a hledá. hledá pravdu, sebe i ztracenou lásku. ()

kapsomut

Jsem strašně rád, že tento film měl jen 75min. Úplně přesná stopáž. Konec pěkně mrazivej ikdyž jsem to čekal. A musím říct, že ta sexuální scéna na křeslech byla skvělá! Bylo to fakt docela dost HOT (až na to mlácení samozřejmě). Ty herečky byly opravdu sexy! ()

Havaj8

Zajímavá psychárna, která umí zapůsobit. Ze začátku si člověk řiká, co je to za extra velkej byt, ale pak se to začne jak v jeho, tak v naší hlavě míchat a upřimně ani nevim, jestli sem to na konec pochopil. V jakým pořadí se to událo, co se vůbec stalo. Ale atmosférou to nebylo tak zlý. Už sem viděl podobnej novější film o tomhle dramatickým sousedství - Corridor, tam to fungovalo přece jenom o něco líp. ()

peiton

Snímok,ktorý dokazuje,že aj muži sú schopní prechovávať k žene lásku až za hrob a to doslovne.U mňa si snímka získala 5 minút slávy práve v tých posledných 5 minutách.A preto na viac ako 2 hviezdy to nevidím. ()

honajz2

Je v tom nejedna zajímavá scéna, jistý potenciál v tom taky je a nějaká snaha o psychologii taky, ale nemůžu si pomoct, přišlo mi to dost nudně a chladně natočené. A v tom je právě největší problém, protože mě to díky tomu vůbec nezaujalo. A to očekávatelné finále můj dojem taky nezlepšilo. Je to škoda, protože u tohohle hororu jsem věřil, že se zase konečně budu bát, ale evidentně ne... A když mi film, co má 75 minut (ani ne, 72), nudí, tak je fakt něco špatně. 2* ()

Rodriguez

Neberte takové pěkné sousedky a ještě když vás požádají o pomoc se stěhováním :-D Škoda, že takové vražedné a solidně našlápnuté drama od poloviny filmu začne razantně pokulhávat a div si ke konci filmu nezlomí samo vaz. ()

cubajz

suprová psychařina, která mi svou tísnivou atmosférou připomněla knihy Franze Kafky - nejistý hrdina, neustále pokoušen dvěma nymfami, bloudící v úzkých chodbičkách své hlavy, v níž jsou před ním samým některé dveře raději uzamčeny. Tento komorní film je hlavně o detailech a pokud si jich budete pečlivě všímat, odhadnete vyústění celého příběhu dříve než přijde - finále filmu je krásně morbidní a po druhém zkouknutí nemůžu jinak než za 5. ()

dubinak

Tady pořádně ani nevíte, co je skutečností a co halucinací. První půlhodina trošku nabádá, že zřejmě půjde o jakýsi explo. Nakonec to tak ale není. Projekce není vůbec nudná, stále se něco děje, norové, švédi i dáni- jak už všichni víme - nevyhlíží zrovna sympaticky, ale na hlavního hrdinu si jistě zvyknete. Chválím stopáž, hudbu a kamera byla obstojná, tudíž mě neotravovala, spíš jsem jí nevnímala. Docela by mě zajímal půdorys těch bytů, protože nic takového v Česku jistě nemáme. Každopádně doporučuju. Není nutné film sledovat v noci, i když se tu píše, že je Naboer hororvý žánr. To určitě není. Psychologický thriller, který určitě všichni ocení. ()

BUD-SFIS

Hodne akce za malo minut. Timto by se dal charakterizovat toto zajimave psycho. Krasne navozena atomosfera a pribeh, ktery opravdu hltate a verite a rozumite hlavni postave az do poslednich 10 minut, pak uz zacne byt opravdu zvracene. Dobra vykonstruovany pribeh s dobroc psychologii hlavni postavy. ()

Fallen_One

Hodně slušná dávka schýzi a nějaké té kapky psycha. Norština je jazyk, který místo připomíná něminu, fráninu i aninu. Je zazjímavé ho poslouchat. Film má výborně vypěstované napětí, neodhadnutelný děj a je plný překvapení. I když se vám zdá, že už víte, jak to všechno je, budete uvedeni v omyl. Sice mám pocit, že s touto tématikou už bylo něco natočeno, ale protože to nemohu obhájit, dávám plný počet. Herci i herečky skvělí. Zvlášť Kim 8> Akorát to má dementní překlad do češtiny. Hate this! ()

pufina

Severské násilné a úchylné psycho. Na první pohled docela pomatené, ale svižně to odsýpá a u závěru jsem byla i překvapená. Sympatické obsazení a skvělá hudba. ()

forsythia

Svět temných zákoutí za sousedními dveřmi, svět temných zákoutí úchylné mysli. Škoda, že měl příliš jasný závěr. ()