Nebezpečná známost

• Norsko Naboer (více)

Některé dveře by měly zůstat zavřené
Johna právě opustila přítelkyně Ingrid. Ten den se nechá svést do mystického a děsivého světa, ve kterém není možné rozpoznat lež od pravdy. Krátce poté co se Ingrid od Johna nadobro odstěhuje, potká John dvě sousedky, které se chovají velmi zvláštně a svůdně. Vypadá to, že o Johnu a Ingrid hodně vědí. Dokáže John odolat jejich uhrančivosti nebo jde v tomto neobyčejném erotickém thrilleru o něco více? (oficiální text distributora)

dr.fish

Jako vůbec nevím co tím chtěli tvůrci sdělit. Konec to sice vysvětlí celkem kompletně, ale na celý fim je to prostě ukrutně málo. Navíc ta cesta k tomu konci nebyla nijak zajímavá. 50% ()

MJMilan

Začátek se jeví jako docela povedený, ovšem časem zklouzává k zamotanému příběhu o několika dějových liniích, kde jen těžko rozeznáte, ve které linii se právě nacházíte. Zajímavý pokus, typický film, který mají uživatelé čsfd většinoou rádi :-) ()

URBAN

Horor, který má něco do sebe. Je zvláští plný momentů překvapení, ale asi ne rozhdoně ne pro každého. ( 27.2.17/MAC ) ()

Mona07

Výborná psychárna. . . přidejte k tomu "krapet" ujetého erotična, atmosféru, která by se dala krájet, svůdnické představitelky ženských rolí a vyjde Vám koktejl, jehož příchuť budete cítit na jazyku ještě dlouho po závěrečných titulcích, hmmm. . . 9/10 ()

Cedr

Atmosférický psycho thriller bez atmosféry. Úvod se rozjíždí dobrým směrem ale bohužel časem ztrácí dech, díky krátké stopáži to však není až tak zlé. Chtělo si to trochu víc pohrát se scénářem a přitlačit na atmosféře. Film bohužel působí jen jako velmi slabý čaj uvařený z několikrát vylouhované směsi Lynche a Polanského a to je škoda, protože měl na víc. 65% ()

Sfinkter

Horor v žádném případě, trochu brutální thriller však ano. Zmatená duše dokáže s fantazií hodně zamávat. Občas se nedivím, že se někdo jednoduše zblázní. ()

viperDavid

Ahoj já jsem tvá sousedka, sice jsi mě nikdy neviděl, ale potřebovala bych pomoc, víš moje sestra je sama doma a nutně potřebuje ptáka v prdeli a rozbít hubu, myslíš, že by jsi mi s tím pomohl ? ehm no jo jasně, musíme si pomáhat ne ? Kraťoučký, solidní, nepřehrávané 4* ()

Tosi

Zajímavý film…rozhodně zajímavější než mnoho podobných thrillerů z Hollywoodu. Plusem je výborný výkon Kristoffera Jonera, který předvedl šílený herecký i myšlenkový labyrint, podtržený temně znepokojující hudbou. 3,5* ()

Jazzzz

Správný psychofilm, který začíná šílenstvím a postupně vás vrací zpátky do reality, jediné co mi na filmu vadí, že tvůrci ho trošku nenatáhli, protože tahle podivaná se mi opravdu líbila. V bytě jsem se ztrácel a tápal, říkal jsem si: "Co se to sakra děje? Tohle snad není normální!" No prostě film si mě zjískal poměrně snadno. Ve chvíli kdy jsem byl uplně zmaten tím jak se film vyvijí jsem se podíval na časomíru a chybělo necelých 20 minut do konce což mě velice zamrzelo. I když jsem během té krátke doby dostal odpovědi na všechny své otázky, mohli tvůrci nechat děj ještě chvilku běžet. Scéna kdy příjde na konci na návštěvu ten muž a otevřou se dveře mě dostala uplně nejvíc, to uvědomění si toho o co celou dobu šlo... Mazec. ()

Angelic-77

Téměř všechny severské filmy, které jsem doposud viděl, obzvláště pak thrillery a dramata, mají svou specifickou jiskru a kouzlo, kterému vždy podlehnu. Když se k tomu navíc přidá trocha tajemna, jako v tomto konkrétním případě, tak už k dokonalosti neschází vůbec nic. ()

Wade

Strašně dlouho jsem se nemohl dokopat abych si to pustil. Teď nechápu proč 75 minut super psycho drama. Ani nevim co k tomu víc napsat takže jednoduše DOPORUČUJU VŠEM! 90% ()

Kacounek

Chvilkama jsem vážně přemýšlela, že ty perverzní sexuální hrátky vypnu...ale zvědavost mi nedala :-)), vyklubal se z toho docela zajímavý psychologický thiller ()

blackJag

Mohl bych říct, že mne skandinávská kinematografie láká víc než jiné evropské a nebyl bych daleko od pravdy, ale na tomto snímku mne zaujal obal, přiznávám bez mučení. Evokoval eroticky dusné drama, plné štiplavě vzrušujících scén... A erotické to bylo, jen jaksi v patologickém smyslu. A psychotické, s očekávatelnou pointou, dobře ovšem zahrané hlavním představitelem (Kristoffer Joner) a v rámci žánru a provenience vzniku i filmařsky mírně nadprůměrné. 65% ()

mcleod

Ponurý severský film, který naprosto splňuje cokoliv, co si člověk představí pod označením psychologický film... možná i psychopatický. Nejdříve tak trochu erotický thriller, který se po krátké době přemění v něco, co probudí mozek z letargie. Přestože je víceméně od začátku jasné k čemu to směřuje, dokáže film upoutat pozornost svou výrazně napjatou atmosférou. Velmi složitě disponovaný až zmatený byt, který představuje mysl hlavní postavy a dvě sexy sousedky ukazující představy Johna o jeho bývalé přítelkyni... Celý film je prostoupen narážkami na nějakou minulou událost, kterou obě sousedky znají a jak je postupně odhalováno, John by měl taky. Námět a zpracování filmu silně připomíná Mechanika, ale rozhodně je výrazně úchylnější, jak jen severská kinematografie umí být. Každopádně na závěr by se asi neměly dívat slabší povahy... ()

Autogram

Zo začiatku sa zdalo, že pôjde len o psycho-týranie hercov aj divákov a ono sa to trošku zvrtlo tak, že by som to od chladných severanov určite nečakal. Ešteže som to nepozeral v noci, nemáme taký veľký byt a tak som nevyšiel na chodbu skontrolovať susedky. Erotika bola nadávkovaná úchylným spôsobom, že to uspokojí asi len malé percento a o erotickom thrilleri sa asi nedá hovoriť. Tvorcovia poskytnú jasné a zrozumiteľné objasnenie pekne po dávkach už od polovice, len dve veci zostanú nevyjasnené: Určite by som si nevedel predstaviť, že dve ženy môžu mať v byte taký bordeľ a ako sa dá nechať na tanieri s kosťami jeden plátok paradajky a za hrsť hrášku. To si už mohli zvoliť naozaj niečo iné. ()

BuryGol

Že je to thriller řízlej hororem jsem se dozvěděl, až když jsem to pustil. Ale nechtěl jsem to vypínat. To jsem si dal. Asi jako všichni jsem se v tom ztratil, a až konec mi ujasnil o co vlastně jde. Schizofrenní a haluškoidní ujetinu z jednoho paneláku. Až se mi jednou stane něco podobnýho nebo vedle mě nebude ten byt, o kerym jsem si byl jistej že tam je, tak mam asi velkej problém. K pátý hvězdě chyběl kousek, ale i když to bude znít divně, mohlo to bejt špetku drastičtější. Jinak musim na cígo a pak asi znova do sprchy, páč jsem zpocenej jak po maratonu. Ale Julia Schacht, o tý se mi asi dneska bude zdát. Otázka je, jestli si udem dávat nakládačku jako ve filmu a nebo ne... ()

Lottr

Krásný komorní horůrek o asi pěti hercích, který ovšem nemá chybu a působí až klaustrofobickým dojmem. Nutno vyzvednout skvělé herecké výkony a atmosféru, která nemá chybu. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet leží jeden byt a v něm norskej úchylák, co si u toho rád nechá dát tak na držku, až je na kaši a k tomu jedno malé překvapení. ()