Nebezpečná známost

• Norsko Naboer (více)

Některé dveře by měly zůstat zavřené
Johna právě opustila přítelkyně Ingrid. Ten den se nechá svést do mystického a děsivého světa, ve kterém není možné rozpoznat lež od pravdy. Krátce poté co se Ingrid od Johna nadobro odstěhuje, potká John dvě sousedky, které se chovají velmi zvláštně a svůdně. Vypadá to, že o Johnu a Ingrid hodně vědí. Dokáže John odolat jejich uhrančivosti nebo jde v tomto neobyčejném erotickém thrilleru o něco více? (oficiální text distributora)

arcticsky

Skvělá psycho, sadomaso a jánevímco lahůdka...Za málo peněz hodně muziky. I na jednom patře omšelého činžáku se dá natočit výživná podívaná. A ta blahodárná stopáž neumožňující žádné zbytečné onanie a prožvatlané minuty! ()

petikacka

Zvrácený, úchylný, psychopatoidní a naprosto blboidně nezajímavý film. Joo takové "Americké psycho" s Christianem Balem to je jiné kafe. Tahle totální hovadina ve mě nezanechá naprosto nic, akorát lítost nad ztrátou času. Za mě 45% ()

TheSpearCZ

Začátek naladí na hororový thriller a opravdu se na to kouká dobře, coby horor to opravdu má něco do sebe, ale když se začne blouznit, tak to místo samotného vrcholu filmu, padá úplně dolů. Velká škoda, že se tady nezůstalo u původní myšlenky, protože i takový soundtrack nebo lekačky se tady našly. Čisté 3* ()

from

Velice povedý psychothriller bez zbytečného natahování, ve kterém podal dobrý herecký výkon K. Joner. ()

isla

uplne perfektne natoceny thriller...az do poslednej chvile netusite,o co mu ide,posledny zaber dviha zaludok. ()

THE_Joko

Silne depresívny thriller, ktorý Vám vďaka pochmúrne osvetleným interiérom s mnohými a mnohými dverami, ktoré sú však skoro všetky zamknuté, navodí mierne klaustrofobický stav s nevedomosťou, ktorá časť je len predstava a ktorá skutočnosť. Režisér s minima vytrieskal maximum síce s pomocou nebojím sa povedať „to už tu bolo“ scenára, ale vďaka rýchlemu tempu Vás nenechá ani na chvíľku vydýchnuť. Inu, baby nedávajte chlapom kosom, bo slabším povahám, by sa mohli prisťahovať nove susedky...:-) ()

Brasi

Sirény a labyrint plný bordelu. Taky někdy marně hledáte správný klíč? A kdo všechno vlastně může mít skryté dveře zataresené bytelnou skříní? I já? ()

KOZEL84

Možný spoiler (kvůli znalcům) No tak zas taková záhada to nebyla,že ne.Člověk po chvíli skoro musí začít minimálně tušit o co jde (protože jinak snad ani nejde).Mix Baleova Mechanika a Faulknerovy Růže pro Emílii,který ale vůbec nevtáhne jako Mechanik a s tou ''úžasnou'' sexuální scénou si Kuba jistě udělal pěkný večer,ale já nejsem úplně cílovka pro slaboduché úchylárny.Za hodninu stopáže to stihne i solidně nudit a atmosféra je skoro nulová.Ve finále třetí hvězdu vypotím,protože jiný režisér by z toho mohl udělat i dobrý film. ()

Yarwen

Psychlogický snímek, pomalu postrkující diváka k odkrytí duševního stavu hlavního hrdiny. Film se snaží hrát na erotickou strunu, ale vůbec se mu to nedaří. Dialog, kdy bývalá přítelkyně vede s Johnem rádobysmyslné řeči, je vyloženě trapný. Herecké výkony vůbec jsou spíše slabší a neubránil jsem se dojmu, jako bych se díval na studenstský filmový pokus. ()

Radek.SCH

Vrcholně úchylné. A trochu se děsím sám sebe. Protože mi se to v těch lechtivějších scénách opravdu hodně líbilo. ()

Hapretor

Docela "Lynchovské". Dobře zahrané, hezky atmosférické, místy i úsměvné, leč předvídatelné, pro mě nešokující ani ne mrazící, avšak zábavné dostatečně. ()

Evander

Neskutečně úchylná záležitost! Těžko hledám slova, jak vyjádřit, co jsem to vlastně zhlédnul. Dobře natočený snímek s exceletní atmosférou, který díky krátké stopáži divák zhltne ani neví jak. Na druhé straně velmi násilné, nevýslovně úchylné a halucinogení představení až k nevíře neatraktivních avšak herecky zdatných jedinců. Inu je to prazvláštní mix... ()

strikeman

Severská jednohubka se seriálovou stopáží je vzhledem ke svému původu sympatickým dílkem, leč emoce, které se snažila evokovat, ve mně nenavodila ani na 60%... ()

Rathalos

No do riti,tak toto je poriadna sialenost z Norska,ale genialna,trosku zvratene,uchylne,atmosfericke,depresivne,neprijemne a psychodelicke dielko zaroven,na takyto druh filmov clovek asi nikdy nezabudne,lebo ja urcite nie...:-) ()

Charlie84

Říkal jsem si, proč mají všichni tady potřebu spoilerovat...no tak už tomu rozumím:) Jak hodnotit Naboer, aby jsem nezkazil koukání ostatním. Inu, těžko. Ale něco přece jen říct jde - neokoukaní herci, pěkná kamera, vyvarující se zbytečných lekaček, netradiční interiéry a prostředí vůbec, "evropský look" filmu hodně svědčí. Doposud pět hvězd. Ale ten děj. Nikdy bych nevěřil, že to kdy řeknu, ale největším úskalím filmu je logika. A světe div se, nikoli její absence, ale její všudypřítomnost. Od poloviny filmu jsem si nic nepřál víc, než aby se objevila skupina démonů, šílená sekta nebo někdo z bildenbergu:) a celé to rozsekl nějakým méně logickým a psychologickým, a tudíž i méně očekávaným způsobem. Nestalo se, nicméně, silný dojem přetrvává. Kdyby první půlhodina nenavnadila k něčemu víc, než jsem následně dostal, bylo by to víc. Takhle zasloužené čtyři. ()

IdaHutt

Kdybych neviděla Posedlost (1981) Andrzeje Zulawského a kdybych neviděla Nájemníka (1976) Romana Polanského, shodou okolností oba snímky s Isabellou Adjani, kdybych tedy už dříve neviděla zmíněné dvě psychárny (další zde vypočítávat nebudu), snad by mě Nebezpečná známost zaujala více. Ale ouvej, já ty snímky viděla - takže jsem příliš, příliš, příliš brzy pochopila, o čem to celé je. A druhé ouvej (snad nevyrobím spoiler!): dvě milé sousedky nakonec samoúčelně trčí ven z fabule jako krajkové dámské podvazky z omšelých, sepraných bombarďáků. Takže přece jenom spoiler - jinými slovy: tyhle dvě figury sice rozjedou krásně příběh, avšak nakonec se ukáže, že v něm vlastně neměly co dělat. Psychárna nepsychárna, i symbolické postavy totiž musí fungovat v rámci (jakkoli zkreslené) skutečnosti. Každý blud má svůj reálný základ - a ty dvě slečny se v magorově hlavě vzaly odkud? ()

Kingjiri

Komornější snímek, sázející na uchylnej příběh a skvělou atmosféru. Nemůžu říct, že bych byl ze závěru uplně chytrej (SPOILER: Proč si vůbec hlavní hrdina vymyslel vedlejší pokoj a do něj "obsadil" ty dvě buchty? KONEC SPOILERU), ale stejně jsem se pobavil a chvílema jsem byl fakt napjatej, co se bude dít. A i když se kamera podivala jenom jednou mimo bydliště Johna, dělo se toho vážně dost a díky hodně střídmý stopáži děj rychle odsýpal. Další z početný řady příkladů, že severská filmová produkce jen tak někdy výrazně nezklame. Čtvrtá slabší hvězda letí za povídku se třema opravářema, perverzní konec a odhalený hrudníky ženskejch protagonistek. ()

Cheeker

Jednoznaně zajímavý film, kde Kristoffer Joner předvádí další skvělou roli. Nicméně po půl hodině se do toho začne člověk zamotávat a všechny zvraty a rádoby rozuzlení se pletou do sebe. ()