Let číslo 93 aerolinek United Airlines startoval kvůli čekání na ranveji o něco později. Když letadlo dosáhlo letové výšky, už byly dostupné zprávy o unesených letadlech. Piloti dostali textovou zprávu: "Pozor na vpád do kokpitu, dvě letadla narazila do Světového obchodního centra." O chvilku později do kokpitu vtrhli únosci, z rádia se ozvalo dvakrát Mayday, pak se řízení zmocnil únosce. Pravděpodobným cílem letadla měl být důležitý objekt ve Washingtonu, spekuluje se o sídle Kongresu nebo Bílém domě. Pasažéři uneseného boeingu se telefonicky spojili s policií, linkou United Airlines i svými blízkými na zemi. Dozvěděli se o únosech letadel a jejich nárazech do budovy Světového obchodního centra. Podle rekonstrukce událostí se pak pasažéři odhodlali k odporu. (TV Nova)

cien

Nemám slov, takhle zachytit bezmoc lidí je neuvěřitelné, nasrat různé konspirační teorie, tohle je zachycení obyčejných lidí a na ně by se nemělo zapomínat a díky tomuhle filmu se tak nestane. Jediná chyba tohoto snímku je, že přišel hodně brzo, proto jsem dlouho odkládal shlédnutí až do teď... ()

Matkychtivej

Upřimně nechápu jak tohle může mít 85%, asi to poukazuje na mentalitu CZ SK díváků, když to vezmu z pohledu diváka..nuda, když se má něco začít dít v letadle ocitneme se v letovém centru, člověk pořád čeká a čeká a nic se nedozví. Dle mého názoru tento film má vysoké hodnocení jen díky tomu, že je údajně podle skutečné události, protože události v letadle nikdo nezná, a taky že celé 11. září je nedávná událost, a samozřejmě soucítíme s amerikou a s jejími občany jako správní ČEŠI proto hodnotíme velice kladně zpracování téhle frašky. Samozřejmě, statečnost lidí v tom letadle byla velká jestli se to opravdu stalo. ()

DeRoyce

Hodnotím s velikým odstupem času, od vzniku této události, avšak mně osobně snímek nevtáhl, ničím neoslovil a popravdě, když vidím všechna ta kladná hodnocení i komentáře, musel jsem shlédnout trailer filmu, protože mě to natolik zviklalo, co že jsem to vlastně viděl, že jsem se zkrátka potřeboval ujistit. Jako hraný dokumentár, pokus o rekonstrukci asi pěkná práce, mně však nudil. ()

r6AndrEw

Ne že bych byl zaslepeně prozápadní, štvavě se křižoval při zaslechnutí arabštiny, fandil obětem aby se zachránili od muslimské špíny,ale tohle mělo koule. Dobře natočené drama, které mě vtáhlo až jsem zapomněl hrát WoT, a tupě dosledoval i tu nejposlednější závěrečnou titulku. Čili to není film, který byste si měli pustit jen jako kulisu. ()

jakub.bystra

Určitě nejlepší filmové zpracování tragédie 11. září. Na nic si nehraje, nesnaží se donutit diváka ke smutečnímu pláči, není v něm nas*áno tolik té americké vlastenečnosti, která se musí s*át do 70% filmů z US, takže v pohodě, ikdyž k 5* mi tam něco chybělo. ()

-rooney-

Geniální ukázka toho že veškerá vojenská technika za miliardy dolarů k obraně je k ničemu. Když dojde k nečekanému útoku (což bývá u přepadení zvykem) tak než lidský faktor vypátrá, rozhodne a k něčemu odhodlá je po akci a tisíce lidí je po smrti. Jestli to opravdu ve skutečnosti probíhalo tak že se po celou dobu NORAD s letovými středisky nebyl schopný na ničem domluvit, nikdo nesehnal rozkaz od kompetentní osoby co vlastně dělat a k dispozici měli dvě neozbrojené stíhačky které mohly akorát provést kamikadze útok, tak to opravdu tleskám, ať si generálové připnou další hvězdičky. K čemu jsou potom ty cvičení neplánovaného napadnutí nepřítelem a podobně. Naprosté selhání obrany státu s katastrofálními následky, všechny zodpovědné a nadřízení osoby bych nechal povyhazovat, opravdu zarážející zvláště u armády US která se tak ráda pyšní jak má tu nej technologii a nej generály na světě. Obrana která nefunguje když fungovat má je k ničemu. Takový amatérismus, a nepřipravenost na pobřeží států zvlášť u tak velkých a hlavního města poněkud zavání a jen nahrává konspiračním teoriím. ()

Rorschach_SK

Sú filmy, ktoré vám vyšumia z hlavy. Sú filmy, nad ktorými sa na chvíľu zamyslíte. A potom sú tu filmy, ktoré vás doslova zrazia na kolená a po ktorých nie ste schopný slova. A Let 93 presne takým filmom je. Videl som hraný dokument, ktorý mapoval osud a pravdepodobný priebeh United 93, vedel som čo bude nasledovať, ale taký nápor emócií som nečakal. Greengrass nám ponúkne nie len autentickú paniku a zmätok v strediskách leteckej kontroly, ale vezme nás doslova na palubu letu, ktorý by nikto z nás nechcel zažiť. Mapuje osud pasažierov, posádky a teroristov letu bez návratu. Ponúka nám prerod bežných pasažierov - ako vy alebo ja, ktorý sa postupne dozvedajú, čo sa toho nešťastného dňa deje a aký je ich osud. Stávajú sa z nich smutný hrdinovia, ktorý bojujú do posledných chvíľ, aby svoj osud zmenili. Aj keď som vedel aký je koniec, posledné minúty som nedýchal a v kútiku duše som veril a dúfal, že to dokážu. Skutočná pocta tým 40 padlým hrdinom a aspoň malá útecha pre ich rodiny, že na ich odvahu sa nezabudne. ()

Orbeek

Tak jsem k letošnímu výročí událostí 11. září 2001 pustil United 93 partnerce. Viděl jsem již v minulosti párkrát a zase se těšil na silný citový zážitek. V pětihvězdičkové míře se však síla zážitku tentokrát nedostavila. V dějinných amerických a globálních cenzurovaných souvislostech, kdy únosům pravděpodobně šlo zabránit, tak nějak už tolik "rekonstrukce skutečnosti" nefunguje a vtírají se "jiné" myšlenky : / Nicméně natočeno je dokonale. Partnerku odrovnalo natolik, že s ní už v páteční večer nic nebylo a šla to raději rovnou zaspat ; ) ()

Ekdahl

Zdrcující, absolutní zážitek. Greengrass je jasná první liga s originálním filmovým rukopisem a schopností ztvárnit hraniční lidskou zkušenost bez patosu, syrově, věcně (svou roli asi hraje, že je to Angličan) a s naprostou přesvědčivostí. V případě tohohle filmu víme, jak bohužel vše dopadne, ale na extrémním diváckým zážitku to nic nemění. Je to taky hold nenápadnýmu, civilnímu hrdinství. Let's roll. ()

Zombice

Ze začátku to bylo zdlouhavé a pomalé, ale ten konec... To se prostě nedá popsat slovy. Když jsem vyděla co se stalo s letadlem United 93, běhal mi mráz po zádech. Aby někomu takhle mrazilo a cítil takovou nenávist se velmi málokdy děje. Smekám před Paulem Greengrassem. ()

Martin29

Rozhodně lepší než World Trade Center. Jinak k některým komentářům tam šlo o to, že v tu dobu kdy se to stalo bylo ve vzduchu třeba 1000 letadel a jak chcete všechny asi tak zkontrolovat. ()

BranuliQ

Jedným slovom silné! Neskutočne napínavé a skvelo zrežírované. Greengrass je jednoducho BADASS! A to, že sa jedná o film podľa skutočnej udalosti tomu na sile len a len pridáva. A posledná tretina je naozaj neuveriteľná jazda, pri ktorej sa človeku tají dych. 100% ()

blahar

Tak já vám nevím. Greengrass a já jsme asi naprosto nekompatibilní, protože i když oceňuju jeho snahu zachytit události víceméně 1:1 a celkové zpracování je zajímavé, film mě vůbec nebavil. Samozřejmě až na brilantních posledních 20 minut, kde už jde o všechno a atmosféra by se dala krájet, ale to mi ke štěstí úplně nestačí. ()

teekanee

První polovina filmu je vcelku nuda, pořád jsem čekal na ten let číslo 96, ale místo toho jsem pořád viděl reakce lidí na ostatní lety, který sejmuly dvojčata a pentagon. Neříkám, že to bylo vyloženě špatný, to určitě ně, ale němělo to takovou štávu jako druhá polovina, která je zakončená naprosto brilantní čtvrthodinkou. Všechno v tomhle filmu vám připadá jako záznam skutečné události, čemuž dopomáhají neznámí herci a rozklepaná kamera. Konec byl pak opravdu dojemný, bez zbytečnýho patosu. 83% ()

prof.Snape

Není to špatné, ale neztotožňuji se s tím, že je to takový majstrštyk, jaký tu z toho téměř každý dělá. Co se tehdy stalo, bylo dramatické a tragické, o tom žádná. Film to pro mne nijak zvlášť neodráží, pokud není jeho snahou vše ostatní (Dvojčata) potlačit, aby vyznělo jen posledích dvacet minut, které jsou ale opravdu dramatické a vyplatí se na ně počkat. Naprosto tragická je pak ta neustále švenkující kamera, jejíž jediným efektem je pro mne osobně obvyklý pocit na zvracení. Bez ní bych dal o hvězdu více, takto za 65 %. ()

modrapapaja

Jak známo, hrají zde skuteční lidé sami sebe z daného dne - což je unikát. 5 % dolů za vymyšleného hysterického Němce. Jinak se jedná v rámci žánru o téměř dokonalý film, který právoplatně patřící mezi TOP 100 nebo TOP 200. 95 % ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

26.10.2014

Noční můra s DiCapriem

Noční můra s DiCapriem

12.09.2014

Britský režisér Paul Greengrass s oblibou rekonstruuje skutečné události. A po Krvavé neděli, Letu číslo 93 nebo loňském Kapitánu Phillipsovi si našel další projekt, s nímž se ohlédne do minulosti.… (více)

Greengrassův neuvěřitelný špión

Greengrassův neuvěřitelný špión