Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

waska

Pro mě veliké překvapení. Z počátku dost nevýrazné, ale postupem času se rozplétají konce zamotané hry. Pravdou je, že film mě až tak moc nezajímal, chtěl jsem se na něj podívat pouze kvůli Albě, na kterou trochu trpím a Christensenovi, kterého mám za takového drzého floutka a výsledek byl nakonec nad očekávání dobrý. ()

josieaddms

Až na některé nudné pasáže a některé až příliš klišé místa, dost zajímavý a poutavý nápad. Já osobně jsem zápletku neodhalila, a byla jsem jako divák dost příjemně překvapená. Film byl dost napínaví, a příjemné bylo, že jste skutečně věřili tomu, co sledujete. Ačkoli nemám o Jessice Albě vysoké mínění, zde mi nevadila, a myslím že se i pro tu roli docela hodila. Jinak Lena Olin a zejména Hayden Christensen byli výborní, a divák si mohl užívat různé herecké polohy ve kterých se herci během filmu ocitali. Možná by se tam našlo pár nelogičností, ale člověk s trochou fantazie při takovémto snímku přivře oči, aby si užil jemu podkládané emoce a nápady. Já jsem schopná toto přijmout, a tak jsem nasála něco z té tajemné atmosféry, a jsem docela spokojená. Kdyby se to scenáristicky dočistilo, mohlo by to mít ode mě vyšší hodnocení, ale myslím že takto se jedná o celkem zábavný průměr. ()

ttchor

Už si ani nepamätám, kedy naposledy som si pozrel film v televízii. Nemám to rád, pre x dôvodov, ale včera som to porušil a išiel som do toho. Počas filmu som mal neustále s niečím problém, prehrávajúci herci, infantilné scény plné hollywoodského klišé, skoro nulová eskalácia napätia, počnúc dabingovou verziou, ktorá všetkému iba uškodila. Z celého filmu mi tak utkvelo v pamäti, že počúvať svoju matku vôbec nie je na škodu. Ak máš tú možnosť vyber si vždy toho najlepšieho odborníka. Nešlo v tom nevidieť paralelu, že chybu ktorú urobil hlavný hrdina, urobila aj produkcia pri obsadení režiséra. ()

Shaleman

Nudnou začáteční půlhodinku plnou chladných, rádoby romantických citací a lehkého, v podstatě pouze slovního, přiblížení do života jednoho muliardáře, sice nadějně, ale stále teatrálně a nijak zvlášť zajímavě otáčí zlomová operace, která je však šedá jako kůra mozková. Režisér dostal do ruky zajímavou, neokoukanou látku a společně s herci "jedné tváře" unyle pokynul rukou a poté společně usnuly na svých stoličkách. Nijak mě to nevzalo u srdce a po celou dobu filmu jsem měl nutkání netrpělivě třást nohou čekajíce na ten dramatický zvrat, takové to kopnutí do koulí, kdy se buď rozpláčete a nebo budete oněměle žasnout nad tím duši rvoucím bojem o vlastní tělo, ale nakonec pouze usnete společně s tvůrci kino "televizní podívané". A pak přijde jakési duševní probuzení a dostane se vám jasného důkazu, jak slabého (naschvál nepíšu "mizerného") scénáře se drží nevýrazný (ne)herec Hayden Christensen a ze drama náhle máme pokus o thriller, který stále do kola postrádá kvalitního scénáře a hlavně kvalitních tvůrců. Ale musím dát pár hvězd. 1* je za originální námět, 2* za vtipnou postavu Jessicy Alby, která bez emocí přihlíží otevřenému hrudníky, obnaženému srdci a ještě si do pacienta píchne injekci a 3* za potěšující rozuzlení - matka co se nevzdá si u mě vždy najde svoji hvězdičku. ()

Oonika

Docela překvapení, možná škoda, že to bylo tak krátké, uvítala bych pokračování, třeba nějakou pomstu... :D Ale jinak to byl velmi zajímavý thriller, některé scény byly až mrazivé... ()

Chip89

Pustila jsem si to ze zvědavosti, protože nedávno jsem koukala na dokument, kdy lidé vyprávěli o tom,že přežili operaci, se stejnou anestezií jako byla v tomto filmu. Dokument byl pro mě depresivní a nebylo mi z něj vůbec dobře. Proto jsem byla zvědavá na tenhle film. Vůbec jsem nevěděla,co od toho čekat. Bude celý film jen o myšlenkách dotyčného na operační sále? Když jsem viděla zamilovaný začátek, říkala jsem si,že to bude romantický film s nádechem dramatu, ale co se dělo potom.... No nestačila jsem zírat. Nebudu více prozrazovat, podívejte se sami. Jediné - Jessica Alba je v tomhle filmu opravdu kočka..... ()

Kingjiri

Awake mohlo být díky slibnýmu námětu hodně zajímavym dílem. Jenže i přes kratší stopáž trvá dost dlouho, než se začne něco pořádně dít a případný napětí z thrillerově laděnejch scén vždycky spolehlivě utlumí rádoby dramatická nebo romantická scéna. Jako přímočařejší thriller, kterej příliš nezkoumá motivace jednotlivejch postav, by byl Awake mnohem lepší podivanou. Promarněná šance na "malej velkej film" dost zamrzí, třetí hodně slabá hvězda za námět. ()

Lichty

To jste nikdo nečetl Kingovu brilantní povídku Pitevní sál č. 4? Zřejmě ne, jinak byste tady nevzpomínali na Heroes a podobné zcestnosti. A tak když Hayden na operačním stole zjistí, že narkotika zrovna nezabírají, atmosféra by se dala krájet a scénář se do té doby přehrabuje ve smetánce mysteriózních thrillerů. Jenomže potom přijdou zvraty, rádoby dramatické situace a konečně i chvíle, kdy přední herecké duo odhalí svojí hereckou průměrnost. Zachraňovat všechno tak nemůže ani nevýrazná režie, ani Howard, jehož postava je neobyčejně špatně napsaná. Za tu první část si ale rozhodně nezaslouží Awake zatratit. ()

crjules

Inspirace jednou z povidek Alfreda Hitchcocka nam slibne rozjede film a rozbusi srdce, posleze vsak jde scenar svou vlastni cestou a napadem. 65%. ()

BaronX

Příjemné překvapení ... brutálně znepokojivé ... skvěle budovaná atmosféra ... vygradované až na hranici únosnosti ... skvělá Lena Olin ... mrazilo mě až na pr... ;-). PS: No Jessi, teda fuj ... Such a BITCH!!! ()

casef

Cože, jak, proč, co se to stalo? tak nějak jsem reagoval, po twistu zhruba v půlce filmu. Vůbec jsem nechápal, co se to najednou stalo. Skvělej thriller, kdy je pointa filmu výborně schovaná a postupně se rozkrývá. A mimochodem Jessica Alba není tak špatná herečka, jak tu všichni tvrdí. ()

iKosser

Původce mé skoro panické hrůzy ulehnout na operační stůl. Nenávidím ten film kvůli tomu, že dal popud mým fantaskním myšlenkám, a přitom musím ocenit jistou kvalitu kterou ten film má...Ale tohle říkejte vystrašenému pacientovi, kterého čeká operace slepého střeva.. ()

polonius

Námět není špatný, čekal jsem , co se z toho vyklube, ale postupně se napětí vytrácelo a stávala se z toho hodně průměrná detektivka. ()

Zombiepod

Vcelku originálny a jednoduchý námet, ktorý sa mi spočiatku nepozdával tou rádoby romantikou a prehnanou klavírovou dramatičnosťou, no neočakávane sa zvrtol na veľmi napínavý a stále nové WTF momenty ponúkajúci thriller. Autentická operácia, pekne do seba zapadajúce flashbacky a výborný Hayden Christensen. Skutočne skvelý a povšimnutia hodný atmosferický kúsok. ()

PB2

Velmi příjemné překvapení. Když jsem si to v sobotu večer na ČT1 zapínal, nevěděl jsem, do čeho jdu, ale zaujalo to už během prvních pár minut. Jeden z těch filmů, kde najednou zjistíte, že je něco /všechno?/ jinak, a tentokrát v dost neobvyklé situaci. Jsem zvědavý, co dalšího J. Harold natočí, jestli to bude něco podobného, tak se asi stane mým oblíbeným režisérem. ()