Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

bila.tecka

Slibný námět o možném vědomí pacienta v průběhu anestezie by mohl být příslibem chytré detektivky. Nebýt neschopnosti režiséra dodržet základní pravidla žánru. Divák nemá šanci se dovtípit jakoukoliv pointu nebo vyústění situace, vše je řečeno mnohem dřív než je zdrávo. Zkuste hrát adventuru podle návodu... Jednu hvězdičku za obsazení Leny Olin a druhou za moudro "vždy poslechni svou matku". ()

VIPerson

Nad očekávání skvělý film...jen mě mrzí že zde chybí co se dělo po probuzení.... tak rád bych viděl ty rozhovory...takhle je to jen a pouze na mé představivosti:) ()

MareT.

Naprosto překvapivé. Po dlouhé době jsem o filmu nic nevěděl a parádně se mi to vyplatilo. Příběh bych se dovolil označit za originální, není nouze o zvraty a krásnou Albu (která ale stále předvádí nejhorší herecký výkon). Závěr jsem sledoval se zatajeným dechem. Velice doporučuju. ()

divak84

nikdy bych nečeal, že se mi tak bude líbit film ve kterém hraje alba a christensen. Jí ve filmu nějakou lásku uvěřit je známka naivity stejně jako věřit christensenovi jeho talent finančního dravce. Ovšem celý děj, nápad a vlastně samotný průběh mě velmi, velmi bavil. Hodně a mile mě přkavpilo zjištění kdo je zlej a kdo je správnej, avšak konec mohl být rozšířen o nějakych 15 minut, ve kterých bysme viděli konfrontaci pacient-lekař. Osobně se mi nejvíce líbil Howard ()

Junglista

Zajímavej námět, kterej zůstal dost nevyužitej... ale dějový zvraty fajn, i když sou poměrně předvídatelný. Pokoukání příjemný, ale asi sem čekal víc. P.S. Jessica by měla dostat zaracha na hraní ve filmech, protože jak se při pohledu na ní může někdo soustředit na děj, to nechápu :-) ()

Holina

Moc mě to nevzalo, je to jako pohádka pro dospělé. Navíc tedy nejsem zrovna fanda Christensena už od Star Wars 1, ani voskové figuriny Alby. ()

Hanys_

No zajímavý snímek se z Awake nakonec vyklubal. Nic jsem o ději nevěděl (jen že Hayden bude při vědomí a bude se do něj řezat - což byl taky důvod proč jsem víc než 2 roky odmítal tenhle film shlédnout) a to bylo jen ku prospěchu. Přiznám se, že 2 dějové zvraty v půlce mě dost překvapily (což se mi nestává tak často) a ikdyž závěr byl celkem zbytečně hraný na city (pravda o otci bla bla bla) tak mě Awake hodně příjemně překvapilo. 7.5/10 ()

dopita

Dramatický příběh o jednom fikaným spiknutí. Do té doby, než začne být během operace "něco v nepořádku" je film podprůměrnej romanťák na pozadí dramatu. Pak ovšem nastane dějový zvrat, kterej do té doby nudná limonáda potřebovala jako sůl. Nakonec se z toho vyklubalo docela solidní drama, kde je krátka stopáž filmu (81 minut) vyloženě ku prospěchu věci. Jessicu Albaovou jsem vždycky považoval za velmi průměrnou herečku, ale vedle Haydena Christensena je to hotová Ingrid Bergmanová. ()

MTHRFCKR

Scénař vypadal slibně, takže Probuzení jako příloha letního speciálu FILMSTAGE udělalo radost. Stopáž je sice pouhých 84 minut, ale ve výsledku je to možná až moc. Jsem rád, že jsem se přemluvil a neodešel v půlce filmu od televize v domněnce proč na to koukat, když na začátku to všechno bylo odhaleno. Konec je opravdu thrillerově napínavý a díky Jessice hodnotím jako trochu vyšší standard. ()

Bohemák

V hlavních rolích mě sice trochu rušily mdlé výkony obou nepřirozených "fešáčků", ale jinak se jedná o velmi stručnou (viz velmi mírná stopáž) a nápaditou zápletku. ()

Drc

V své podstatě vcelku neoriginální zápletka vsazená do originálního prostředí a zpracování. Výsledkem je nadprůměrný film, který mohl mít přece jen lepší atmosféru. Zejména hudební doprovod měl být výraznější. Přesto určitě pochvala. ()

Ondis

Hodně netradiční drama. Kdo by věřil, jak se tohle nakonec vyvrbí...Přiznávám, že jsem byl hodně šokován pointou, která není jistě obyčejná a už jen díky ní si film budu moc dobře pamatovat. ()

bloodcountes

Chtěla jsem vidět Haydena v něčem jiném než ve SW a našla jsem film, který mě dostal. A koho ne - operace srdce bez umrtvení asi nenechá nikoho chladným. Zezačátku jsem se trochu nudila, ale potom.. ten kontrast byl zničující, omračující. V okamžiku, kdy pacient zjistí, že vnímá, jsem málem vyměkla a vypnula to...uf. Silné to bylo celé, hodně mě oslovil vztah matka - syn. Hayden možná nemá široký resjtřík, ale ten jeho osobitý mi celkem postačuje, pokládám ho za zvláštně příjemný. Hudbu jsem skoro nezaregistrovala, ale možná to bylo tím, jak jsem byla rozsekaná a napnutá. Fajn film. ()

AIMÉE

Ze tří nakonec dávám čtyři, protože mě snímek zaujal svým tempem atd. Ale filmaři by se vážně měli zamyslet nad obsazováním Jessicy Alby do urč. rolí. Takovéhle typy filmu je vážný zločin sledovat její "výkony", škoda. ()

Sagara

Naozaj pôsobivý film, s mojou drahou Lenou Olin. Šlape to, aj prekvapený som bol dosť aj napätý občas, hoci predstavoval som si o niečo lepší koniec. *SPOILER* nebolo by lepsie keby na to nikto neprisiel a hlavny hrdina by si v zavere vychutnal krasnu pomstu?*SPOILER* Potom by som tomu dal aj plne hodnotenie. Ale takto stale vyborné 4! ()

Krepi

Velice dobrý snímek, který mě cca v půlce doslova šokoval zvratem v ději, ale potom se začaly objevovat drobné, místy i větší chybky, které to tak nějak pokazily... Jinak velice solidní 3*! ()

Cement73

To mohol byť výborný film. Aspoň námet tomu nasvedčoval určite. Realizácia sa ale vôbec nepodarila. Veľkú vinu na tom majú aj nevýrazný herci. Sorry ale J. Alba nie je herečka s tým niečím, čo robí film dobrým... Vyšlo to ako nepodarená kriminálka. ()

sona123

Hodnotím s odstupem času. Je jasné, že Jessica byla nádherná a ani si nemyslím, že nějak zle hrála. Překvapení pro diváka bylo také překvapením, za to obdivně pokyvuji, ale to jsou jediné dva pozitivní momenty. Po roce prostě nevím, o čem to bylo, téměř ani, že jsem to viděla a za to s hodnocením výš jít nemohu. ()