Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

lareinna

Veľmi dobrý thriller so zvláštnou atmosférou, ktorá sa počas filmu premení a dej ešte len začne naberať obrátky..Ani chvíľu som sa nenudila, film nie je dlhý, je tam všetko podstatné a dojem z filmu je veľmi dobrý. ()

Imrwere

Krásnej film. Nevím co bych k tomu dál dodal, nevytknul bych snad nic. Docela mě překvapila Jessica Alba, v průběhu filmu bych neřekl jaká to bude bestie, hihi :)) Jinak smekám před autorem scénáře, protože tohle je fakt skvělá práce, která by však ale nevznikla bez výborné Haroldovy režie a neméně výborných hereckých výkonů. ()

Tomyfrok

Jak se film zpočátku solidně rozjíždí, nastalo už někdy krátce po půli obrovské zklamání. Dokonce jsem si říkal, že i Jessica Alba se ukázala, že umí hrát, ale se závěrem filmu padá i její výkon. A už vůbec nemluvě o nudících rádoby retrospektivních záběrech. Abych byl konkrétní: Nastane klasická situace, kdy se bohatý mladík zamiluje do chudé holky, nikdo o tom neví, hlavně ne matka, a aby toho nebylo málo, mladík může každou chvíli umřít na slabé srdce. Úvod bychom měli. Nastane příležitost operace, mno a co se nestane - nic není tak, jak by kdokoli čekal. I když kdokoli - zápetka je rychle prozrazena a ani mladíkově matce prý nic neuteklo. Nechci tu vyzrazovat příběh, páč právě ten zřejmě poslal Probuzení do červených čísel, ale tak nějak všichni zapomněli, že nejzajímavější by na tom filmu byla další nenatočená hodina, která by detektivně mohla řešit soudní spory, nastalé vztahy, hru citů aj. Shrnuto podtrženo, zajímavý námět, který byl ovšem velmi prostínce převeden do podoby scénáře a posléze natočen. Tolik nevyužitého potenciálu, až mě bolí "u srdce". (60 %) ()

mazadlo

Zajímavý film to bezesporu. Těch podivných náhod je ale na jednoho diváka přeci jen trochu moc a některé působí jako kýč. Bohužel protože jinak byl námět moc pěkněj. Nicméně kdyby to bylo jen probuzení na sále asi bych tu jásal radostí. Ta divná konspirace za tím vším na mě moc nezafungovala takže jsme to sice dohltal až do konce ale žádné velké antrééé se nekonalo. Takže jsem bez potlesku odešel. Za nápad a první půlku tři hvězdy...od věty, která všechno vysvětluje šel film rapidně dolů. ()

Lovely.Bones

Docela cool thrillerová jednohubka. Dost tomu hraje do rukou fakt, že to má pod hodinu a půl. Idea je docela zajímavá (úvod je tak děsivý, že už se mi nikdy nebude chtít na operaci), ale celkové zpracování už je trochu slabší. Připadá mi to, jako kdyby scénárista dostal dobrý nápad, ten mu studio schválilo a hned jak vyšel z té kanceláře, tak se tam vrátil se slovy: "Počkejte. Ještě mě napadlo, že by to mohlo ve skutečnosti být takhle, a že tenhle umře, a že tenhle je taky zlý, a že by to mohlo být ještě takhle, a ještě bych tam dodělal tohle, a tohle,..." a producenti už toho měli tak plnou hlavu, že mu řekli, ať už si s tím udělá co chce, jenom ať rozpočet drží pod 10 milionů, což se mu povedlo (8,6 mil.) a už ho nikdo nehlídal. Hayden je stejné herecké prkno jako ve všech jeho ostatních filmech. Jessica přehrává přesně tak, aby balancovala na hraně dramatičnosti, zábavnosti a trapnosti. Lena Olin, můj nový objev, je v roli matky naprosto skvělá. Přehrává zdaleka všechny ostatní. Potenciál tam byl, chtělo to dát na starost možná někomu lepšímu. Taky režisér a scénárista v jedné osobě pracoval mimo tento film už jenom na letošním Artušovi, se kterým jsem měl obdobné problémy. ()

KM Phoenix

Hayden Christensen mě zatím nepřesvědčil o tom, že by jako herec za něco stál a stejně tak i Jessica Alba na tom u mne není o mnoho lépe - i když ta má za sebou alespoň Sin City. To by u tohohle filmu nebyl ten hlavní problém, tím je rutinní zpracování a (alespoň u mne) jasná předvídatelnost. Potom člověk jen zdlouhavě čeká než se postavy konečně dostanou k nepřekvapivému finále. Za mne jde o horší a hlavně nudnější průměr. Škoda, věřím, že kdyby téma bylo zpracované jinak šlo by o zajímavou podívanou - viz kupříkladu Johnny Got His Gun z roku 1971. ()

Laku

Pěkná Jessica, zajímavý námět, ale to je bohužel zhruba vše co mě zaujalo... Absolutně nevykreslené postavy, nepřesvědčivé výkony a samé nelogičnosti. Prostě zcela (pod)průměrný film. Škoda. ()

jerenymo

Zajímavý filmeček, který se z počátku tváří jako drama, ale v druhé půlce filmu vyjdou na jevo intriky, které změní film na působivý thriller. Sladká Jessica Alba je zde opravdu sladká až moc...... ()

Oxymoron

Když vidíte pohromadě v jednom filmu love story, thriller, drama a tak trochu i sci-fi, řeknete si, jestli se náhodou tvůrci nezbláznili. Jak mohli natočit takovouhle všehostylovou slátaninu? Jenže je tady velké JENŽE - ono se na to totiž skvěle dívá! Ono se jim to prostě povedlo ukočírovat. Tak proč ne? PS - Malá anketa: Holky, líbí se vám Hayden Christensen? Mě přijde i v takovýhle napůl romantice jako nějakej parchantík... takovej necharismatickej typ. Tak schválně. ()

Chosé85

Osobně nevím o čem měl být tento snímek. Jo vím, přečetl jsem si obsah, ale když jsem ho uviděl....?! Jakési hraní na něco si víc. Mizerný scénář, herci a atmosféra žádná. Ani jedna postava mi nepřipadla sympatická a ústřední dvojice, škoda mluvit. Začínají mě opravdu nudit snímky, které mají tzv. pseudošokující konce a zamotané vyprávění, protože pod tím vším filozofováním se neskrývá nic jiného než pouhá vata a slátanina. To jsem ještě zdvořilý. ()

thunnus

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem se obával. Christensen, který nění zrovna můj oblíbenec, není zas tak špatný jak jsem se bál a hlavně zvraty nejsou zas tak špatné. Sice jsem neviděl prvních 30 minut, ale i přesto se mi příběh dostal pod kůži a na postavách (hlavně na Clayovi a jeho matce) mi docela i záleželo, což už se mi u podobného filmu, zvláště potom, co jsem propásl začátek, už dlouho nestalo. Možná dokonce, po příštím zhlédnutí zvýším hodnocení jěště o jednu hvězdičku ()

(Z)denny

I přes to, že má tento snímek docela přijatelnou stopáž, tak jsem se u něho docela nudil (tedy s vyjímkou scén, kdy se Jessica Alba promenovala v koupelně).. Sice mi přeběhl mráz po zádech při pomyšlení na to, že člověka vesele řežou na operačním stole a on všechno vnímá, ale to bylo tak jediné, co jsem si z tohoto snímku odnesl.. Nuda, nuda, šeď, šeď.. ()

M1k9

Velmi nadprůměrný film, kde vše dává smysl. Převrat za převratem a pak rychle konec. Navíc chování postav vystihuje naší dobu. 7/10 ()

Mafyn

Hrůza, jak může v životě člověka existovat situace, kdy na operačním stole a pod narkózou vnímáte naplno své okolí, aniž byste se mohli pohnout. Ke vší té hrůze vás ještě k tomu zradí nejbližší přátelé a usilují vám o život. Celou dobu jsem se nemohl dočkat, až tento film skončí a i když se mi líbil, tak se na něj určitě už nikdy nepodívám. ()

Olaf7

Nač točit filmy, který mají 180 minut a prakticky zbytečně, když stačí pouhejch 84, který si od první minuty až do závěrečnejch titulků vychtutnáte, jako tomu bylo v tomhle případě. ()

Martyr

Kratka stopaz je skor na skodu. Pribeh a tempo slapu privelmi velkymi krokmi a zostava vela nevyplneneho priestoru aj kvoli riedkosti scenaru. Ked uz STV vysiela Carlitovu cestu o pol 1 rano, Awake by mali davat pred teleranom. Skoda, velmi rychlo zabudnem. 55% ()

strangercz

Krátký, napínavý a výživní thriller. Dokonce i ten ústřední pár tu je v pohodě a nominaci na zlaté maliny berte z velkou rezervou vlastně si jich vůbec nevšímejte ()