Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

JohnRambo

Neviem čím tak zvláštnym ma tento film nadchol, ale stalo sa. Príbeh je vlastne až príliš jednoduchý, ale úžasne spracovaný. Hayden Christensen ma nadchol hlavne tým, ako prejavil tú bezmocnosť, strach a hlavne bolesť! Jessica tak úžasne nenápadne prešla na druhú stranu a stala sa z nej behom sekundy mrcha! Veľmi dojemná myšlienka o neuveritelnej láske matky k synovi. Nedá sa ani slovami vysvetliť pocit pri sledovaní tohto filmu. -Prvý film pri ktorom som celú dobu sedel doslova s ľútosťou a pri ktorom som ledva dýchal!- ()

Crawler-D

Joby Harold je nejen dobrý režisér, ale i scenárista a měl by zase přijít s něčím podobně chytlavým, co inteligentně rozvíjí jednoduchý koncept do mrazivého odhalování pravdy a co dává příležitost opovrhovaným hercům (jako Haydenovi i Jessice) hrát na úrovni. ()

annihilation odpad!

Nudné, příkré, předvídatelné. Nikdy jsem neviděla tak nevyužitý potenciál mezisvěta, kde hlavní postava zůstává uvězněna a prochází se vzpomínkami. Nejvíc mě ale dostalo, když mu matka chtěla darovat své srdce, a tak spáchala sebevraždu - předávkovala se léky, které zapila kávou. Logická debilita první třídy. A jako bonus herci - krásňoučcí a roztomiloučcí až za roh, ale hrát neumí. ()

Flynn

Tenhle thriller se mi velice líbil, docela hodně mi sedl, a ještě více mě mrazilo když jsem se pokoušel vcítit do situace hlavního hrdiny, což nebyl až tak velký problém, jelikož mě film skutečně vtáhl. Jessica byla krásná, Hayden hrál hodně dobře, příběh zajímavý, a líbila se mi i mysteriozní chvilka při rozhovoru s matkou ke konci filmu.... dobrý nápad, vím dalo by se z toho vyždímat i více ale mě se to prostě líbilo. ()

Wormboy

Prekvapujuco funkcny thriller, ktoreho myslienka je sice originalna, no brutalnym sposobom pritiahnuta za vlasy. Napriek tomu, ze som v 23 minute (ano, pozrel som sa na hodiny ;)) vytipoval pointu, zaver mi nevadil a film ma naozaj prijemne pobavil a ja som sa vyborne odreagoval :) Takze u mna velmi mile prekvapenie. 3,5/5* ()

matt6

Nezvyčajný film, s hercami, ktorý zahrali obstojne - hlavne Jessica Alba ma prekvapila (zistil som že vie aj hrať). Film má celkom dobrú atmosféru, ale nesie sa v takom nemastnom, neslanom duchu. Celý čas som čakal kedy príde vyvrcholenie, až som zistil že je zamnou. Myslím že z podobného námetu by sa dalo vytrieskať trochu viac...70% ()

pakobylka

Nezáviděníhodný a značně neobvyklý pohled na vlastní operaci, doplněný sice jednoduchou, ale přitažlivou kriminální zápletkou. Rozhodně nedoporučuji těm, kteří mají před sebou jakýkoli - třeba i zcela banální - lékařský zákrok v celkové narkóze. Byl by to stejný úlet jako sledování "Čelistí“ v předvečer odjezdu na exotickou dovolenou k azurovému mořskému pobřeží. Ale konečné rozhodnutí je na každém z vás. Nakonec - komu není rady, tomu není pomoci. ()

Juto

Príbeh je úplne brilantný a originálny, herecké výkony boli dokonalé a všetko bolo v poriadku. Je ťažké povedať o príbehu oveľa viac, ako je uvedené vo vyššie uvedenom zhrnutí, bez udania kľúčových zvratov, ale môže to znieť trochu nudne, týka sa to transplantácie srdca a reakcie manželky, ale verte mi, tento film nie je tak nudný. 8/10 ()

O´Hara

Na dnešní dobu poměrně krátký film. Ale proč dělat zdlouhavé filmy, které nás budou nudit, když se dá vměstnat něco tak kvalitního, nápaditého a šokujícího do několika desítek minut?! Mně to rozhodně k uspokojení mých kinematografických chtíčů stačilo a jsem rád, že jsem věnoval svůj volný čas tomuto filmu. Na závěr bych chtěl jenom dodat, že ti dva mají budoucnost... ()

c.tucker

Tak k plusum bych přidal příhodnou hudbu a celkem slušné napětí. Minusy - Hayden opět nepředvedl nic převratného, ale trochu se zde překonal; na Jessicu se velmi pěkně kouká, ale z hereckého hlediska nic moc; pro mě asi nejzásadnější problém byl ten, že pointa byla už od půlky prokouknutelná a ke konci už jsem nebyl vůbec ničím překvapen, ba naopak rychlé rozuzlení mě velmi znepokojilo a zklamalo. Ze začátku jsem od toho čekal mnohem víc. ()

Plangi

Awake je do první třetiny klasická hollywoodská pohádka...nemocný muž čeká na transplantaci srdce, jeho kardiochirurg je zároveň jeho přítelem, dále tu máme jeho přítelkyni, kterou si chce vzít, což si nepřeje jeho autoritativní zazobaná matka. Schémata postav jasné jak facka. Co dál?...ano, najde se dárce, jde pod kudlu, ale co čert nechtěl, anestezie nezabere jak by měla, stále slyší dění kolem sebe a v ději nastane zásadní zvrat. Najednou nikdo není takový jak se na první pohled zdálo. A stejně jako hlavní hrdina, jsem i já bez hnutí nestačil žasnout čehož jsou jeho zdánlivě nejbližší schopni udělat pro nějaký ten milion dolarů a hlavně jak to do sebe všechno nechutně zapadá. Režisér film pojal nepříliš osobitě, ba hrubě řemeslně, ale i tak jsem si to díky skvělému scénáři dosyta užil. Herci...v případě Haydena Christensena nemám co vytknout s ohledem na jeho herecký potenciál, Jessica Alba klasicky otřes. Na závěr snad z filmu plynoucí ponaučení...Není nad to poslechnout vlastní matku. ()

Iwus.ka

Pokud se chcete, pánové zdárně dožít důchodového věku, rozhodně si dejte pozor na zlatokopky.Nejedna by vás pro peníze obětovala, dokonce na operačním stole. Ale vážně. Po klidném rozjezdu filmu, se děj posouvá do nemocničního prostředí, konkrétně na operační sál. Nyní začíná ten správný nervák, který vydrží až do konce. Určitě si nachystejte něco ke žvýkání, protože okousané nehty nejsou pěkné. Vězte, že budete s hlavní postavou prožívat vše, aniž byste chtěli. ()

Kolikokoli

Nepochopila jsem význam toho, proč byl během operace vzhůru, když to ve výsledku bylo úplně jedno. Stejně by to dopadlo, kdyby byl uspaný a sekvence mimo operační sál by byli čistě snové. Herci nic moc. Ale nápad určitě zajímavý, akorát by to chtělo natočit lépe. ()

Radiq

Tohle je to lepší, co nám kinematografie a seriálografie nabídla z lékařského prostředí. Nenápadnej začátek, kterej mě nejdřív obelhal tím, že to bude o lásce, vystřídá zajímavej zvrat s drsnejma operačníma procedurama a pak ještě několik dalších překvapení. A první film, kde mě konečně zaujal Hayden Christensen. ()

3n3my

Slušná 75 minútová jednohubka - presne taká akú potrebujete, keď nemáte chuť na zdĺhavé drámy a chcete len tak niečo rýchlo kuknúť. Na tak krátky čas sa tam totiž vďaka šikovnému strihu dosť odohrá, a potom sa len trochu stačí vžiť do kože Claytona a obklopí vás mrazivá atmosféra. Avšak ak sa v blízkom čase chystáte pod skalpel, film vám nedoporučujem! Zbytočne by vás trápili všelijaké myšlienky a nebodaj zostanete pri vedomí :-) ()

tom88

Pomerne dobrý filmík s väčším potencíálom, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Námet je fajn, spracovanie priemernejšie. Dej a podstata filmu by sa dala zhrnúť do jednej epizódky zo seriálu. Krátke je to dosť a navyše som fakt videl, že to mohlo byť oveľa kratšie. Scenár by potreboval spestrenie, ale aj tak je to celkovo obstojné. Zahrané to je priemerne Howard, Alba ani Christensen sa príliš neukázali, čo je škoda pretože toto je film presne na to. Celkový dojem z filmu je všeliaký, mohlo to byť lepšie, ale aj oveľa horšie. Vychádza mi z toho len mierny nadpriemer. 64% ()

reky

Příjemné překvapení, rozhodně se nejedná o nic převratného, ale nápad s "probuzením" během operace je zajímavý, navíc tvůrci mají velké plus za to, že alespoň já sem po cca první půlhodině čekal naprosto opačný vyústění. Film se po oné úvodní volné třicetiminutovce pěkně rozjede, vše se obrátí naruby a pak už jen do sebe zapadá jako dobře sestavený puzzle. Plusový body i za hlavní představitele, Christenesen tady hraje na své poměry určitě nadprůměrně, dobrá je však především Alba, o vzhledu ani nemluvě. Čtu tady něco o zlatý malině, to upřímně nechápu. 75% ()

Petjaa

Udělalo se mi špatně jen co ho uspali.. pak už jsem to jen přeskákala, nemohla jsem se na to dívat, opravdu mě to dostalo a rozdýchavala jsem to asi čtvrt hodiny. Zbytek jsem si přečetla v komentářích. ()