Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

SugarVenom

Překvapivě dobrý thriller. Ze začátku působí téma obyčejně, ale děj se rychle rozjíždí. Vydařené zpracování anesthesia awareness, kdy se člověk pod celkovou anestézií díky myorelaxanciím nemůže hýbat, takže ani dát nijak najevo, že je při vědomí. Ovšem tento fenomén se vyskytuje opravdu velmi vzácně, navíc bolest díky podávání opiátů cítí jen málo pacientů. Myslím, že spousta lidí se kvůli tomuhle filmu bude celkovky bát, i když je to opravdu děsivý, nezapomínejte, že je to pouze film :)...i když přesvědčivý... ()

BH7

Je to pár minut, co jsem dokoukal. Mám husinu a stojí mi snad každej chlup na těle. Jasně, že ve filmu musí bejt nějakej převrat, ale že tam bude těch převratů nasekanejch hned několik za sebou, jsem opravdu nečekal. Až v půlce jsem se dozvěděl, kdo je teda vlastně záporák a už jsem tušil špatnej konec, ale když se děj dostal do tří čtvrtin, zjistil jsem, že to bude úplně jinak. Najednou jsem prozřel a viděl jsem konec filmu v jasných barvách. Přesně tak to dopadlo. Mám neskutečně smíšený pocity. Zvedám se od televize a chce se mi tleskat a volat jména tvůrců, protože tak silná nepředvídatelnost ve spojení s bezchybným znázorněním nemá chybu. Tento film posunuje hranice zase někam úplně jinam. Nebojím se říci, že takových filmů se za desetiletí objeví jen hrstka. ()

Necrophobic

Docela dobrý film,rozhodně milé překvapení.Nejdřiv jsem měl strach ,že budu do konce filmu sledovat jen utrpení rozpáraného Claytona. Naštěstí bylo všechno jinak. ()

Milsa

Film je skutočne dobrý, ale (SPOJLER) chybou je, že to, že dotyčný nespí, je iba paralyzovaný na deji filmu nič nemení. Keby spal, tak sa vlastne vo filme nič nezmení. Ide o to, že film sa končí pri jeho prebudení a vlastne to, čo sa počas paralýzi dozvedel nie je vo filme nijako zúžitkované, keďže sa celý film odohrá pred jeho prebudením. A to je podľa mňa malý čierny bodík, ktorý filmu odoberá tú piatu hviezdičku z celkového hodnotenia. ()

Sejkorka

Jeden ze dvou filmů, který má v přehledu Jessicy Alba červený čtvereček. Skutečně originální námět se záběry operace srdce. Vzhledem k tomu, že mám to samé za sebou (byť ne přímo transplantaci) je to pro mne o to zajímavější. Představa, že to celé vnímám, není zrovna příjemná. Psali na začátku, že je to 30.000 případů / rok ? No těbůh ! ()