Reklama

Reklama

Bohatství nutně neznamená štěstí. Julianne Moore v hlavní roli snímku o patologických vztazích uvnitř milionářské rodiny, natočeného podle skutečných událostí. Film Divoká krása vypráví málo známý, neuvěřitelný a přece pravdivý příběh Barbary Dalyové (Julianne Moore) – newyorské krásky, která se provdala za jednoho z nejbohatších mužů Ameriky. Brooks Baekeland byl potomkem vynálezců bakelitu, kterýžto úžasný vynález mu umožnil nepracovat a spolu s krásnou manželkou si užívat společenských radovánek v poválečném New Yorku. Po narození syna Antonyho střídala rodina blahé živobytí v Paříži s pobytem v přímořských letoviscích, vždy ve styku s nejvěhlasnějšími umělci a osobnostmi doby – navštěvovali je Marcel Duchamp, William Styron, Greta Garbo... Jejich soukromý život však idylu nepřipomínal ani náhodou: oba manželé byli psychicky labilní a nestřídmý společenský život Brooksovy deprese a Barbařiny záchvaty vzteku jen umocňoval. Uprostřed tohoto rodinného pekla dospíval citlivý Antony. Když si během dospívání uvědomil svou homosexuální orientaci, otec jej zcela zavrhl – matka Barbara se však rozhodla jej vyléčit, nejprve s pomocí prostitutek a později i za cenu porušení všech hranic vztahu mezi matkou a synem... Příběh života, který nemohl skončit dobře, natočil americký režisér Tom Kalin. Ten se v roce 1992 debutovým snímkem Swoon zařadil mezi kmenové režiséry proudu New Queer Cinema, definovaného důrazem na LGBT tématiku. Divoká krása je jeho zatím posledním počinem. V roli mladého Antonyho zazářil charismatický britský herec Eddie Redmayne (Bídníci, Powder Blue, Pilíře země). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

selfesteem 

všechny recenze uživatele

Pomalu ubíhající nuda, ve které navíc o nudě ještě neustále hovoří. Julianne More je ale fantastická, to jí nelze upřít. I když je asi pro spoustu diváků zapamatovatelných posledních pár minut filmu, já nezapomenu na odhalení a velmi výživnou hádku na letišti. Za tohle a za Julianne jsou ty dvě hvězdy. ()

Babous 

všechny recenze uživatele

Tedy ten vztah mezi matkou a synem v tomhle filmu není zrovna nejzdravější, ale je taková zábava to pozorovat, že to uběhlo jako nic! Životy dekadentní smetánky, to je něco pro mě. Zvlášť když jedna luxusní destinace (New York, francouzská Riviéra, Malorka...) střídá druhou a na osazenstvo se tak hezky kouká. ()

Reklama

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Uf. Tak tohle bylo hrozně zvláštní pokoukání. Ani nevím, jestli se mi to líbilo. Herecky zvládnuto na výbornou od všech tří hlavních protagonistů. J. Moore je stále hrozně krásná. Neznám historii filmu, jestli jde o knižní adaptaci nebo dokonce skutečný příběh, ale asi to pro mě nemá hodnotu. Ano, kvalitní film, výborné herecké výkony a fakt těžce depresivní příběh. Jo, depresivní je správné slovo. To ale neznamená špatné!! ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Nebyla jsem si jistá, jestli mám vadnou optiku já nebo to nezvládl režisér, ale po přečtení komentáře Morien mám zaostřeno. Viděla jsem to totiž taky tak - že rodiče byli každý po svém sobci a syn, jedno jak postelově orientován, v tom smutně plul, posléze chráněn už jen matčinou slizkou manipulací. Ovšem dešifrujte to při nijakém způsobu podání!! Jakoby se míhaly nezřetelné šmouhy za kalným sklem dveří, které sice lákají i klíčovou dírkou, ale ta je zas příliš malá. Tak tedy 3,5*, ale hlavně za klíčový podíl Eddie Redmayna. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Film o hledání pochopení a o předstírání, že se nám ho dostává. Hlavním hrdinou není smetánka šedesátých let ani exotické exteriéry či vyšinutá manželka a matka, ale lež a její podoby a také sobeckost hluboce zakořeněná v každém z rodičů - chtějí ubližovat jeden druhému a všechny jejich smrtelné údery vykrývá nevinný a křehký syn. Eddie Redmayne a Julianne Moore zvládli svoje role na jedničku, však také oba dle mého názoru kopou za nejvyšší současnou hereckou ligu. Do jejich výměn může málokdo vstoupit, ale když se mu podaří získat lístky do první řady, může mu být zprostředkován naprosto jedinečný zážitek z výjimečně hluboké a niterní hry. --- Opravdu nemůžu pochopit, že jsem na Savage Grace použila fotbalovou metaforu, zvláště když fotbal nesnáším a SG miluji, ale je to tak. Kdybych se chtěla vdát a mít děti, chtěla bych takto oddaného syna. A kdybych se k němu chovala tak, jako se chovala Barbara k Tonymu, zasloužila bych si také skončit jako ona. -"How does that feel?" -"I think you know." ♥♥♥ ()

Galerie (44)

Zajímavosti (2)

  • SPOILER!!! Mezi skutečným Anthony Baekelandem a jeho matkou docházelo častěji k hádkám, kdy se on kolem sebe oháněl noži, jimiž byl posedlý. Projevoval také příznaky počínající schizofrenie, ale jeho otec nepřipustil, aby se jeho syn léčil, protože by to zkazilo jeho pověst. Nemoc tedy nerušeně propukala a nakonec tragicky vyústila napadením v roce 1972 v Londýně. Anthonymu bylo 25 let, Barbaře 52. (Morien)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Natalie Robinsové a Stevena M. L. Aronsona. (Terva)

Reklama

Reklama