Bohatství nutně neznamená štěstí. Julianne Moore v hlavní roli snímku o patologických vztazích uvnitř milionářské rodiny, natočeného podle skutečných událostí. Film Divoká krása vypráví málo známý, neuvěřitelný a přece pravdivý příběh Barbary Dalyové (Julianne Moore) – newyorské krásky, která se provdala za jednoho z nejbohatších mužů Ameriky. Brooks Baekeland byl potomkem vynálezců bakelitu, kterýžto úžasný vynález mu umožnil nepracovat a spolu s krásnou manželkou si užívat společenských radovánek v poválečném New Yorku. Po narození syna Antonyho střídala rodina blahé živobytí v Paříži s pobytem v přímořských letoviscích, vždy ve styku s nejvěhlasnějšími umělci a osobnostmi doby – navštěvovali je Marcel Duchamp, William Styron, Greta Garbo... Jejich soukromý život však idylu nepřipomínal ani náhodou: oba manželé byli psychicky labilní a nestřídmý společenský život Brooksovy deprese a Barbařiny záchvaty vzteku jen umocňoval. Uprostřed tohoto rodinného pekla dospíval citlivý Antony. Když si během dospívání uvědomil svou homosexuální orientaci, otec jej zcela zavrhl – matka Barbara se však rozhodla jej vyléčit, nejprve s pomocí prostitutek a později i za cenu porušení všech hranic vztahu mezi matkou a synem... Příběh života, který nemohl skončit dobře, natočil americký režisér Tom Kalin. Ten se v roce 1992 debutovým snímkem Swoon zařadil mezi kmenové režiséry proudu New Queer Cinema, definovaného důrazem na LGBT tématiku. Divoká krása je jeho zatím posledním počinem. V roli mladého Antonyho zazářil charismatický britský herec Eddie Redmayne (Bídníci, Powder Blue, Pilíře země). (Česká televize)

Košoun

Opravdu zvláštní film, který bych bezprostředně po zhlédnutí zhodnotil za 3*. Ale jelikož jsem na něj za poslední týden nemohl přestat myslet, zvedám na 4*. Pro mě to byl jeden z těch filmů, které šokují a postupně se dostávají pod kůži. Hned po filmu jsem si přečetl spoustu anglických článků o Baekelandech, zkrátka mě to zaujalo a donutilo k širšímu průzkumu. Film má moc pěknou kameru, ale především těží z výkonů Julianne Moore a Eddieho Redmayna. I kdyby ten film byl o ničem, měli mezi sebou takovou hereckou chemii, jakou jsem dlouho neviděl. Každopádně film má velice chladnou atmosféru, hodně skáče v ději a působí tak útržkovitým dojmem. Ale kvůli závěrečné scéně, kam celý film malými náznaky směřoval, stojí zhlédnutí za to. ()

Rockerman

Nemůžu si pomoci, ale ten film se mi moc nelíbil. Nuda téměř celý film. Hvězdu dávám za snahu a druhou za krásnou španělku Elenu Anayu. ()

hazaba

Hrozně zvláštní film s určitou poetikou a dekadencí, kdy náladu vhodně podtrhuje hudba. Julianne Moore je neskutečná a Eddie Redmayne s ní rozhodně drží krok. ()

Heroine odpad!

Není to moc zábavné ani působivé, proč že se to má sledovat? Jak se parta lidí chová jako rodinka úchylů, až to nakonec tak nějak přiměřeně blbě skončí. ()

waska

Sledovat jak si to matka rozdává se synem si mě teda moc nezískalo, mimo tyto sekuální praktiky je to docela nuda, kterou mírní Julianne Moore svým výkonem, kde naprosto dokonale ztvárnila ujetou matku. ()

sehe

Chorá matka (inak vynikajúca Julianne Moore) dokázala vo svojom homosexuálnom synovi narobiť ešte väčší zmätok,ako chudák sám dokázal zvládnuť.Divoká krása je výstižný názov pre film,kde krásny ľudia majú tak divoké a choré vzťahy medzi sebou.Mierne šokujúce niektoré scény. ()

prasklinka

dokonalá ukázka histerie, manipulace a insestu, skvěle vybarvené postavy. velká škoda že se děj pořádně rozjede až po druhý polovině ()

kenileja

Sympaticky unylé a přitom hodně tvrdé. Naprostý obdiv k Juliane Moore, která si filmem proplula jako Lady (jakoby)matka. K dokonalosti mi chybí větší zápal pro dramatičnost a vypracovanější psychologické profily. Moc příjemné (na pohled) prostředí. ()

Marťulka

Už na začátku, kdy si oba rodiče zapálili nad kolébkou svého malého synka, jsem věděla, že to nebude žádné "normální" rodinka. Pak scéna, kdy leží matka, syn a mezi nimi jejich společný přítel a dovádějí. No fuj. Vyvrcholilo to, kdy se matka vyspí se synem. To už nebylo na můj žaludek. 2 hvězdy za to, že ve filmu hrála moje oblíbená Juliianne Moore, která roli psychicky labilní matky zahrála úžasně a Eddie Redmayne (Like minds 2006). ()

LucMosss

Cože? Ať jsou tyto hlásky mými jedinými a opakovanými. Nemohu uvěřit, že tento snímek popisuje skutečný příběh. Co jsme to za lidi? Namyšlení, povrchní, sebestřední, falešní, ve skutečnosti bezmezně zvrácení a naprosto zoufalí. A kdo je zde vinen? Ano, přímo zde v tomto příběhu? Je těžké odpovědět, když každá z postav je svým způsobem ona špatná... Nikdo by nechtěl být jako Barbara, či Tony. A Barbara, či Tony by nechtěli být jedním z nás... A na závěr, již z pohledu ryze filmového, jen chválím Julianne Moore A Eddieho Redmayna. Plátno bylo JEN jejich. ()

lacerta

Na to, o čem film byl, to byla neskutečná otrava a nuda. Ani fakt, že byl podle skutečné události, to nezachrání. ()

JK.89

Julianne Moore v roli (manželka bohatého manžela), která ji naprosto nejvíce sedí. Můj hodně oblíbený film. ()

lapatata

Ne každý příběh, byť sebezvláštnější, je natolik zajímavý, aby o něm byl natočen film. Navíc s takto divným scénářem. Dynamika na bodě mrazu, nic se tam neděje, nuda jako blázen a nakonec je to utnuto uprostřed příběhu a konec sdělen divákovi třemi odstavci v titulkách. Herecké výkony byly sice obstojné, ale co z toho, když všechno ostatní je zoufalá nuda. ()

M.Gift

Bylo to zvlastni... Musim se priznat, ze sympatie u me film vzbudil az tesne pred titulkama, kdyz jsem se dozvedela, ze pribeh byl zalozen na skutecne udalosti. Prestoze Julianne je pro me Pani herecka, ktera opet excelovala, nemuzu si pomoct, nez si lehce povzdechnout nad scenaristou a reziserem(v tomto pripade vse v jedne osobe). Film mel mnoho velmi dobrych mist, ale vzdy byl naznacen jen jakysi prulet. Ono naznacovani a snaha toho zachytit co nejvic mela za vysledek ovsem jen to, ze jsem se pri mnoha castech nudila. Nudila, pak jen nadsene mrkala, opet se nudila, koulila oci nad kurazi (at uz hereckou ci scenaristickou), obdivovala scenu a kostymy, nudila se a opet koulila ocima. Moc extremu najednou. At tak ci tak, rozhodne hodne shlednuti, dovolim si tvrdit, ze druhy takovy film neni. ()

Eror351

První polovinu filmu jsem nějak vůbec netušila, co se děje. Přišlo mi to strašně zmatené a celkem nudné. Na konci jsem jen tupě zírala, co se dělo. Nezanechalo to ve mě velký dojem, jen bohužel asi nikdy nezapomenu na ty zvrácené scény mezi Anthonym a jeho matkou. Film už bych si podruhé rozhodné nepustila. ()