Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

3DD!3

Chybějící kousek palety historických filmů byl položen na své místo. Díky fantazii Franka Millera dostáváme obraz doby, která nám byla tak vzdálená, že ji známe jen z mýtů. Ovšem byla by chyba nazvat 300 historickým filmem. To opravdu ano. Jde spíše o jakýsi balanc mezi fantasy a příběhem podle skutečné události. A přesně toho si byl Snyder vědom a technologie, kterou použil mu umožnila zachytit právě tu rovnováhu. Za obrovské podpory herců, hlavně bezchybného Gerarda Butlera a skvělého až gigantického Rodriga Santora. Moc jsem se těšil a nebyl jsem zklamán. Tak běž poutníku a zvěstuj Lakedaimónským, že my tu mrtví ležíme, jak zákony kázaly nám. Na ten pocit, kdy jsem po 300 opouštěl kino nikdy nezapomenu. ()

Arachneuss

„This is Sparta!” > „Hasta la Vista, Baby!” Největší nářez posledních let. Co je komu do příběhu a jiných nepodstatných detailů. Tohle je pořádně prokrvený maso a jako takový se musí vychutnat. ()

Hitman_47

Třístovka naplnila má očekávání do puntíku...z kina jsem odcházel s chutí někomu rozmlátit držku, ale nestalo se (navíc jsme ten večer prohráli s Německem....tož ale udržel jsem se, bo žáden němčour nebyl v mém okolí). Bitky něco úžasného až kulervoucího a Butler má ve filmu všechno potřebné charisma k tomu, aby mohl zahrát neohroženého až fanatického vůdce. Jeden menší nedostatek...digitální krev se nějak neukazovala na zemi :) Cákala všude kolem, ale písčitá zemina zůstávala čistá jak cyp...but who cares, hlavně že ta krev pořádně cákala, no ne? ()

Le_Chuck

Ultimátne béčko! Že toto je regulérny historický epos? O tom ma nepresvedči ani stádo besných akademikov a 1000 trajlerov. Pod audiovizuálnym pozlátkom (áno úžasné) a sa totíž chúli banda heroizovaných gigolov v plechových mundúroch, ktorí sa v komixovej (!) adaptácii za doprovodu lyricky drsne hláškujúceho vodcu, presekáva miliónom nýmadov. Plytké, ale zábavné a Snyder po Úsvite mŕtvych (ktorému je 300-vka oveľa bližšie, ako naokolo spomínaným Braveheartom, či Gladiátorom) definitívne povrdzuje talent. Jediné co zamrzí je negradované finále, ktoré nebolo tak úderné, ako by sa patrilo. 80% ()

berg.12

Film zcela v režii počítačových programátorů aneb mystika a historie pro moderního teenagera. Film prakticky bez nápadu, skutečných postav, atmosféry a emocí, zazděný navíc trapným pokusem o jakési sdělení. ()

hellstruck

Popravdě jsem "vůbec nepochopila,co tím chtěl básník říci". Naprosto nic mi tahle krvavá řežba neříká, celkově i vizuál mi připadal strašný. Mezi těmi nadšenými komentáři si připadám jako Alenka v Říši divů, ale což...Více mě zaujala parodie na tohle dílko. ()

kitano

Jednoducho je to tak. V hollywoode sa v poslednej dobe tocia same vacsie alebo mensie sracicky a na mna to posobi tak, ze sa uz na tie filmy pomaly ani nedokazem pozerat. Avsak aj hollywodsky film dokaze byt dobry. Niektory borci aj za hollywoodske peniaze dokazu natocit film, ktory uspokoji aj studia a ich penazenky, ale aj nas divakov, ktory komercne filmy prilis nemusia. To je pre mna aj film 300. Sice ma slabucky dej, ale za to sa na nic nehra a od zaciatku az do konca je to cista brutalna, nadupana akcna rezba. To co straca na pribehu (aj ked po pravde prilis mi nechybal) vynahradza vycibrenym vizualom a to sa netyka len pocitacovych efektov ale aj skveleho desingu perzskej armady a ich roznych zvratenych priser a bojovnikov. Co mi jedine trochu vadi je, ze vo filme mi chybal pocit priestoru a na mnohych miestach bolo az prilis okate, ze sa natacalo v studiu pred modrym platnom. No ale ja som sklamany nebol, Snyderovi drzim palce a tesim sa na jeho dalsi film. (8/10) ()

NinadeL

Frank Miller vždycky fungoval lépe na papíře (a od určité doby ani tam). 300 sice není úplná prohra, ale zub času zahlodal už po pouhé dekádě. Na druhou stranu lze tomuto fenoménu poděkovat za vznik konkurenčního seriálového Spartaka, který je jednoduše v mnoha ohledech mnohem lepší. Stejnojmenné komiksové album je legendární, leč po 20 letech bohužel vyšlo pokračování. ()

Lavran

Pusto prázdno za dandyovskou tvářičkou potřísněnou 2-D pozitivní krví. Viděl jsem jednou a půl-krát a bohatě mi to stačí do konce mého spartánského života. Nejasně se obávám, že se naleznou i sebemrskači, kteří si tuhle vizuální (a dál už nic) žranici sjedou i víc než 300x. Zeus jim pomáhej. ()

Spiker01

300 byla tehdy jako zjevení. Film se zjevil jako přízrak, jako příslib toho, že komiksové filmy se dají natáčet i nekonvenčně a přitom mainstreamově. Snyder dokázal z fantastické předlohy Franka Millera vyždímat maximum a nejen to. Do snímku vtisknul kus sebe, když ho obohatil nezaměnitelnou stylizaci zelených a modrých pláten a epickými slow-motion momenty. Fantasticky zpracovanou akci však musel, dalo by se říci bohužel, doplnit i nějakou, byť sebeprostší, zápletkou, která je vlastně nejslabším článkem jinak pevného řetězu. Áčkové filmy prostě musí mít nějaký pevný základ a nedá se prostě vytvořit film plný bezduché akce, která možná funguje v komiksu, ovšem na plátně by se nejspíš jednalo o prostou rubačku bez nějakého hlubšího odkazu. No a když pominu nenápadný, ovšem nezapomenutelný soundtrack Tylera Batese, tak 300 by nebyla třístovkou nebýt famózního Gerarda Butlera...90% ()

Eddard

Vypiplaná vizuální stránka. Vycepování Sparťané. Vychytané choreografie mnoha soubojů. Tři důvody proč jít na 300. Žádné jiné nevidím. Emoce veškeré žádné (aspoň na mě působil film po téhle stránce neobyčejně sterilně), příběh nulový (když uvážíme, že všichni znají princip legendy Thermopyl, nemůže ani nikoho překvapit), o herecké výkony nejde (ale když jsme u toho, Gerard Butler byl náhodou jako Leonidas opravdu přesvědčivý, to jenom k některým zde uvedeným osočením na jeho herecký výkon). Faktem je, že když film uvidíte v kině, budete se na některých místech tetelit blahem z toho vizuálního pošušňáčíka, ale druhý den si na Thermopyly sotva vzpomenete... Pokud vám jde o ty tři věci, kterými jsem komentář začal a máte možnost vidět 300 v kině (pokud možno v multiplexu), máte mé opatrné doporučení. Pokud byste chtěli něco víc... poohlédněte se jinde. 60% ()

Nevka

Podle mě jeden z nejlepších "historických" filmů vůbec. Leonidas se svýmy 300 věrnými Sparťany válcující hordy Peršanů ve velkém stylu a skvělém R-kovém ratingu. No prostě skvostný pohled. Brutalita všude kam se podíváš. Boje a celkově vizuál celého snímku je jedinečný. Díky vyznění scénářem a ukočírované režie se tak dá říct, že je nám servírován kompletně orgastický zážitek se vším všudy. Zack Snyder si dal opravdu záležet (co na tom, že v jeho mnoha dalších filmech sklouzl k digitální nudě a omšelosti - tady je to perfektní podívaná). Dopřejte mi více antických (originálních) "řežeb", a budu maximálně spokojený. ()

Falko

Perfektne vizualne efekty, perfektne natocene boje zrychlenou a spomalenou kamerou bez agresivnych strihov, perfektna hudba, ale predsa len chvilkami trosicku zdlhave, asi som bol prilis unaveny, alebo som cakal este nieco viac. ()

Jezinka.Jezinka

Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám. Tolik k poctě hrdinům, bojové morálce, lásce k vlasti, odvaze. Teď k filmu - Bože dobrej, to byla ale sračka (odpusťte mou starořečtinu). Věděla jsem, že to není film, který by se mohl stát mou srdcovkou (proto jsem na to taky nešla do kina, ale počkala si, až to budou dávat v televizi). Věděla jsem, že to nebude historický film, ale filmově zpracovaný komiks pro amerického (tudíž z hlediska mých starokontinentálních předsudků naprosto pitomého) diváka. Takhle špatný jsem to nečekala ani po té, co jsem si prohlídla fotogalerii. Zajímavé vizuální zpracování, i když poněkud příliš sépiové. Proč Peršané a zejména král Xerxés vypadali jako důsledky černobylského záření na společné potomky lidí a leguánů? Nečekala bych, že film s námětem bitva u Thermopyl v jakémkoliv pojetí ve mně vyvolá takovéhle pocity, ale ano - když král Leonidas zemřel, cítila jsem upřímnou úlevu (Gerarde, promiň). ()

castor

Zack Snyder, to je válec. Osobitý, řemeslně velmi schopný. Musela to být mravenčí práce, ovšem (bohužel) uplácaná na řídkém ději. Reálné scény přímočarého eposu zastoupilo modré pozadí, bojuje se zuby nehty, krev stříká, končetiny létají, efektní nepřerušované záběry jdou od jednoho souboje k druhému, vypadá to výpravně i krásně, ale emocionálních cílů by se u mě nedohledal. Překvapení se nekoná, nadšení velmi brzy ochablo, gradace jednotlivých scén je (skoro) nulová. Tak to prostě je. V rovině vyprávění to jednoduše nefunguje. Na jedné straně jsou válečníci bez kila tuku navíc i rozhněvaní vojevůdci, na té druhé forma, která kope obsah pořádně do zadku. Ale pořádně. ()

viperblade

Řeknu vám příběh. Nebude sice tak epický, tak krvavý a už vůbec se v něm nebude objevovat nahota, jako u Třístovky, ale myslím, že stojí za to si ho vyslechnout. Byl jeden slunečný, docela normální den. Já a můj kámoš jsme se rozhodli, že vyrazíme na tuhle řezbu. Byl to jeden z mých nejlepších přátel, takže jsme si mohli povídat kdekoliv, kdykoliv, o čemkoliv a hlavně pořád. Nicméně po skončení tohoto filmu, jsme vyšli z kina, a asi dvacet minut (tak dlouho trvala cesta k autobusové zastávce) jsme ze sebe oba nemohli dostat nic lepšího, než "ty vole…“ Když vám totiž film vyrazí dech tak, že o tom nemáte co říct, je to celkem mazec. Po dvaceti minutách jsme se rozmluvili a shodli jsme se, že tohle byl jeden z nejlepších filmových zážitků, které jsme zatím prožili. A za sebe musím dodat, že ani po druhém či třetím zhlédnutí to nezůstává jinak. Tenhle příběh o 300 mužích, kteří se nechtěli vzdát, bude u mě hodně dlouho na předních místech v mé osobní TOP 10. Ministerstvo zdravotnictví a viperblade varují: Pokud se na film podíváte s českým dabingem, riskujete nasrání, ztrátu nervů a hlavně špatný zážitek! ()

D.Moore

Kdyby do filmu oproti knize nepřibyla jedna celkem zbytečná dějová linka (ano, ta s Leonidovou manželkou a intrikánskými senátory) a zůstalo jen u flashbacků, měl by ještě větší spád a z 300 by se stala nekompromisní digitálně krvavá jízda bez vydechnutí. Trochu škoda. I tak ale vznikla výborná podívaná o drsném boji za správnou věc. ()

MM_Ramone

Tento film by si za svoju vizuálnu stránku zaslúžil možno aj "300" hviezdičiek. Do detailu spracované krvavé súboje sú dych berúcou záležitosťou. Dokonalé efekty vyvolávajú zdanie komiksových obrázkou. "Bitva u Thermopyl" nie je totiž len historickým vojnovým snímkom, ale predovšetkým majstrovským prevedením komiksovej predlohy na filmové plátno. "300" udatných Sparťanských bojovníkov proti tisícovým hordám azíjskych barbarov. Nerovný boj, ale rozhodne nie prehratý pokiaľ stojí v čele hrdý kráľ Leonidas. ***** ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod