Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

Aven

Del Toro natočil úžasně silný film, s výborně zvládnutou kamerou i hudbou. Dlouho se mi nestalo, že bych seděl v kině ještě 5 minut po skončení s myšlenkou "páni ten režisér je machr". Celkově co se týče vytvoření atmosféry, nemá mexická škola konkurenci - Del Toro, Cuarón, Ińárritu - respect. ()

dANo

Nádherná temná rozprávka versus krutá realita života povstalcov v čase nástupu Franca v Španielsku. Del Toro natočil jedno skvelé a zaujímavé vizuálne dielo, ktoré už vôbec nie je také hororové, ako El Espinazo del Diablo, ale to mu neuberá na kvalite... práve naopak. Vo Faunovom labirinte si nájde divák okrem temných fantasy postáv aj zaujímavý pohľad na krutosť a zlo potlačovateľov republikánskeho povstania, špeciálne postava Vidala je prepracovaná detailne a zohráva veľmi dôležitú rolu v celom filme. Vrele odporúčam. ()

yeniczek

Film, který mě poslal do kolen... Čekal jsem klasickou pohádku ve stylu Alenky, ale dostalo se mi depresivních asi představ holčičky, která musí prožívat své mládí v dobách války ve Španělsku... 9/10 P.S. Důstojník je jedna z největších bestií, co jsem za dlouhou dobu viděl ve filmu... ()

Mihail123

Super film so super hudbou a super faunom:), len mi tam nesedel mix partizáni/fantázia, ale pohoda. Krutý film s brutálnymi scénami, vhodné pre deti to rozhodne nie je. ()

McM

Pohádka či realita? Ať si vyberete jakýkoliv pohled, tohle dílo bude stále přehlídkou užasné fantazie a režijního umu. ()

swe

Ti, kdo zcela nestrávili propojení válečného dramatu a hororové pohádky, mi určitě potvrdí alespoň mimořádný vizuální zážitek podpořený překrásnou hudbou. ()

Allenka

Tento snímek mě opravdu dostal. Skvělý po vizuální stránce a obsahové taky nemám co vytknout. Hrozně se mi líbilo prolínání reálna a nereálna. S hrdsotí uznávám, že při závěrěčné scéně jsem se neubránila nějáké té slze. ()

Natabar

Je to pohádka? Je to válečné drama? Příběh o dvou realitách či útěk jedné holčičky do světa vlastní fantazie? Na tom vlastně ani moc nezáleží. Faunův labyrint nabízí poutavou podívanou, která skrze šikovné ruce režiséra (Mexiko zase válí!) dávkuje tu či onu přísadu s neochvějnou jistotou a citem opravdu dobrého vypravěče. Když se příběh rozjede, už na svém tempu neztratí. ()

Tomesh

Kruté, nudné, zbytečné.. O pohádku se skutečně nejedná, i když mi to tvrdila jedna nejmenovaná uživatelka. Co taky čekat od filmu, kde figuruje sadistickej tajtrdlík, člověkokozel, rota partyzánů, dvoumetrová žába a holka, která moc rozumu nepobrala. Co naplat, jestli v tom někdo vidí geniální dílo, budiž mu přáno. Já jsem viděl jenom sadistickou frašku! Vypadá to, že režiséra tohodle pseudodílka někdo ve škole mlátil na plocho mečem, protože jinak si to zbytečné násilí střižené nudou nedovedu vysvětlit! ()

Midori_Mike

To ticho, které u mě nastalo po dodívání nezapomenu nikdy :) . Takhle mě dlouho žádný film nedostal. Velice promyšlený a né jednoduše dopředu čitelný film s uzemňujícím koncem. To mám opravdu rád. Slzy na konci sice neukáply, protože jsem chlap, ale oči trochu zvlhly a uvnitř jsem byl roztrhán :) . Jedním slovem nádhera... Film je mnohem hlubší než jak ho někteří vidí. Realita je někdy příliž krutá na to, abychom se před ní nesnažili utéct. Ale kdo měl pochopit pochopil, kdo ne, toho je mi líto. Podle mě TĚŽCE podhodnocený film. Styďme se... Takhle silný příběh má málokterý film. K tomu geniální hudba, no a jeden člen mojí TOP 10 je na světě... bylo to za 6 z 5 ()

SkyHawk

Šel jsem do tohoto snímku více méně na slepo. Čekal jsem hlavně zajímavé fantasy postavy z kreativní del Torovy ruky a byl jsem dějem velmi překapen. Má totiž v podstatě dvě hlavní dějové linky, které spolu téměř nesouvisí a protkávají se jen minimálně a hlavně nepřímo. Občas pak máte pocit, že sledujete dva filmy najednou, ale nejde říct, že by se jeden nepovedl. Já jako fanoušek sci-fi a fantasy jsem byl lákán hlavně dějem tohoto žánru a byl jsem, pří vší jeho zajímavosti, malinko zklamán. Doufal jsem stále totiž v propojení obou linek, což by nemuselo být na škodu. Oba příběhy, jak ten pohádkový, tak ten z reálného života, jsou natočeny kvalitně. Jen škoda, že se prvnímu jmenovanému nedostalo více prostoru. 3 a půl *.. zaokrouhluji, díky představivosti režiséra, nahoru. ()

Millanium

Spojení dětské pohádkové fantazie s brutálním prostředím 2. světové války vypadá na první pohled bizardně, ale v tomto případě funguje úchvatně. Škoda, že fantasy prvků nebylo víc a také lehce prázdného konce. I tak výborný filmový zážitek. 85% ()

Compadre

Guillermo del Toro dokázal fantastickým způsobem zkloubit válečné drama s pohádkovým fantasy a nasoukat to celé do sympaticky temného krvavého rubáše. Snímek takřka nemá slabiny, atmosféra, ketrá je u takovéhoto typu filmu hodně důležitá je tady dotažená do dokonalosti (což má nasvědomí i skvěle vybrané prostředí a hudba) a poutavost příběhu je taky maximální...jen mě trochu mrzí, že Faun a ostatní postavy z pohádkové říše nedostaly více prostoru, mohlo to být ještě zajímavější. ()

zdenny

Je to film, u kterého nesouhlasím s jeho vysokým hodnocením, ale nepohoršuji se nad ním, jako třeba v případě "Requiem za sen". Podle názvu to vypadá na pěkný, trochu dospělejší fantasy snímek i pro děti. Podle některých dost brutálních scén už ne. Vlastně se i trochu divím, jak mohl chtít režisér skoubit fantasy s brutalitou. Tento film tak, jak skáče mezi dvěma světy, skáče i mezi několika žánry a dle mého soudu se nikde neumí pořádně najít. Dějově to bylo podobné filmu "Já a moje příšera" - ikdyž ten byl natočen později, a fantasy svět (ikdyž byl dost sporý) - hlavně faun - byl podobný "Narnii jedničce". Ale zatímco Narnie byla určena veškerému publiku a byla opravdu krásná, tady byla z fantasy pěkná jen ta létající víla. Film sice zaujme, ale druhý den už člověk ani neví, co ho zaujalo. Navíc ten závěr byl velice zvláštní. Takže ikdyž titul tomu napovídá, dětem vůbec nepouštět. PS: Původně jsem chtěl dát tři hvězdy - hlavně tedy za efekty. Děj byl ale tak bohapustý, že nevidím důvod nedat dvě. ()

Timak

No co na to říct. Guillermo jak já Tě nemám rád a zároveň zbožňuju Tvoji práci. Vůbec mi nevadilo, že jsem to viděl v originále, a tedy ve španělském jazyce ... ba naopak ... vykreslení příběhu, atmosféra doby, i příběh samotný - perfektní. a proč nedám plné hodnocení? Ani nevím, ale cítil jsem se okradený. Něco mi pořád chybělo. Chyběl mi tam asi ten pořádný konec. Nevím, každopádně režisérovu fantazii bych chtěl opravdu mít. Poklona ()

Brain-D

Tak jestli někdo hledá opravdu pěknou pohádku propojenou s válečným prostředím a s pár krvavými scénami - je to právě tenhle snímek. Svoji temnou ponurou atmosférou a nádhernou hudbou mě ukolébal do prima nálady. Je tu mnoho postav, ale určitě všem se oblíbí Ofélie a její dobrodružství, které až trochu strašidelně zažívá při plnění úkolů. To je první tvář děje. Druhá válečná část už není pohádková, ale především díky Kapitánovi (nevlastnímu otci Ofélie) spíše drsná. Takže tu máme Pohádko válečný filmy. Tohle zkloubení je neuvěřitelné a celkem se povedlo. Guillermo del Toro je prostě mach a těším se na další jeho filmy jako je Hellboy 2 nebo tohle :))) ()

Trustme

Hispánské totální převálcování Hollywoodu v oboru drama/fantasy. Bez okázalých efektů a jen "španělskou" formou ukazuje špinavý svět v celé jeho kráse. Příběh má dokonalou atmosféru, smysl pro detail každé i sebemenší rekvizity a kostýmu. Velký podíl na osobitém kouzlu má jeden z nejlepších kameramanů současnosti Guillermo Navarro ( Desperado, Hellboy, Spawn). Ač nemám rád mixy žánrů v jednom filmu - zde díky neamerickému přístupu - to zcela funguje. A proč to neříct : emoční vypětí u konce filmu mne přemohlo natolik, že jsem byl nucen vydávat slzy... ()

Eleanor05

Spojení temného magického realismu, výborného příběhu a vyspělé filmařiny. Jediný dobrý film Guillerma Del Tora, ale zato tak dobrý, že se mu většina režisérů nepřiblíží ani na míle... (POZOR! Nutno vidět v originální Španělštině! Existuje málo takto zkažených dabingů!) ()

romajz15

Proboha, jak tohle mohlo mít takový úspěch. Kdyby ve filmu bylo více scén z kouzelné říše a méně válečného masakru, dal bych určitě lepší hodnocení. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia