Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

philip.j.fry

Úterý.No tady Ivan,můžeme mluvit?.Jo,čistej vzduch.Nazdár,ty divochu ty vole.Jak jsi dorazil draku,dobrý?No vo půlnoci,cesta na hovno.No ty vole,tady je sníh,to mi vyliž prdel teda ty vole.Vole,tady to právě taje no na hovno no.Jak bude časi,jsme v prdeli,víš.Středa.Nazdar Milane,můžeme?No můžem,jasně.Hele kontrolní otázka-Došly ti ty ryby?Jo kapříci připluli,v pohodě.Hele já jsem z toho fakt unavenej...No jasný to jsou čůráci mediální,no to bys ses fakt posral.No já vím ty vole,co jako si voni budou dokazovat...A ti čůráci se po tobě budou vozit,vole víš.A já myslim že to nějak zpacifikujem,že se zvednem víš.Už se z toho fakt poserem ty vole.No já myslím že ty mediální mrdky máme pořešený,jo.Supr.Čtvrtek.No tady Ivan,Milane?No?Vole tak jaká u tebe?Mně volal Pelta.Tobě volal Pelta jo?Čůrák.A co chtěl?Nic.Nic,jo?A cos mu na to řek?No nic.Tos mu řek dobře.Čtvrtníček je bůh! ()

homerr

Mě včera volal Pelta. - Čurák! A co chtěl? - No nic. - A cos mu na to řek? - No nic. - Tak tos mu řek dobře - Čůrákovi! Co na to říct? Bohužel smutná realita českého fotbalu... ()

vyfuk

Tak já myslím, že nevím, ale ty vole, jako podle toho, jak to vypadalo teda nevím. Absolutní vrchol humoru. Nejsem fanoušek fotbalu, ale vidím jak to tady asi trochu funguje. Tohle je doslova důkazem. Kreativci jsou samotní šéfové fotbalu a herci jenom perfektně reprezentují tenhle hnůj. Jako milovník absurdního humoru jsem byl v sedmém nebi a toto napsal sám život. Ale tohle všecko je důležitý, ty vole, a pak jsou ještě jiný věci, který jsou důležitý. Rozumíš? A to je podstatný! Jestli mi rozumíš? Nevěřím, že se toto ke mně dostalo až nyní. Sice spousta pasážích trochu nudných přes hudební doprovody, výplně herců a zpívání. Až nečekaně nudné a zbytečné, ale cokoliv z úst herců je zlato. Úžasná práce, na kterou jen tak nezapomenu. Ti volal Pelta? Čurák! A co chtěl? ()

P1tr

Vulgární Ivánkovo dobrodružství představuje Čtvrtníčkův humor v nejsilnější formě, které se nedá odolat. ()

Borat

Štrtníček se do role tak vžil, že se mi zdálo, že to jsou jeho rozhovory :-D Lábus zdatně sekunduje, ale myslim, že kdyby tu roli neměl Čtvrtníček (teď už správně), tak y Ivánek nikdy nebyl tak slavnej.|95%| ()

Specs

Hlášky: Milan: - "Ty jako se s ní znáš, co?" Ivan: - "Ty vole, já jí šáhnu ve sprše na švába, ty vole, a povolí, rozumíš." Milan: - "Ty krávo, to ti slezou nehty!" Ivan: - "Ty vole Milane, ne rukou, vole, kopačkou, rozumíš." & Milan: - "Hele, hele, mně volal ten Pelta." Ivan: - "Ti volal Pelta, jo?" Milan: - "No" Ivan: - "Čůrák. A co chtěl?" Milan: - "Nic." Ivan: - "Nic, jo? A cos mu na to řek ty vole?" Milan: - "No nic." Ivan: - "Tos mu řek dobře ty vole." & Ivan: -"Nazdar Milane, můžeme?" Milan: - "Jo můžeme, jasně." Ivan: - "Hele, kontrolní otázka, došly ti ty ryby?" Milan: - "Jo kapříci připluli, v pohodě." Ivan: - "Ty vole dyť víš, že s municí není problém, ty vole, vždyť se znám ne, co?" & Ivan: - "Já vím, že jsme se trošku zvedli psychicky, blá, blá, blá, že to jako zvládnem jo, ale musíme tomu štěstíčku jít trochu naproti ty vole." Milan: - "No jo." Ivan: - "Hele..." Milan: - "To je jasná vole." Ivan: - "Hele je tam třicetník za kříž a padíka kdybysme náhodou vyhráli, no prostě jako normálně." Milan: - "No to mi je jasný, supr." ()

manonfire

Nemilosrdný hláškomat hlodů, které se staly klasikou, ještě než dopadly jak prdel na hrnec. Čtvrtníček dokonalej, ale vymejšlel to Horník, to se mu musí nechat. 90% ()

Wbcko

Naprosto famozní čtvrtníček a neméně vynikající Lábus v hláškami nejnabitější půl hodině v historii divadla, filmu a vůbec. Není dne, kdy bych já nebo kdokoli z okolí nepoužil alespoň jednu repliku z představení, přičemž některé už naprosto zlidověly a staly se kultovními.Trapnou vložku pana Poláška nehodnotím, neboť jsem jí snad ani nikdy nedokoukal. "Já jsem mluvil s nim jenom po telefoně a takže jsem nevim, a řikám no mně by to nevadilo, stejně bych musel dát do toho" ()

Čtec

Hýkal jsem smíchy, zvláště při pasážích Ivánka Čtvrtníčka. Jak říká na závěr Moravák Josef Polášek: "Vždyť to měla být oslava fotbalu... a oni to otočili..." Nojo, kam šlápne noha bafuňáře, tam sto let tráva neporoste... Ale sportovní ptydepe (a fotbalové zvlášť) je fenomén a být znalcem pro jazyk český, řičel bych blahem nad košatostí češtiny :-) ()

solskjaer

Geniální, naprosto geniální. Scénář, který sám zkorumpovaný život napsal stačilo jen chytře opsat, nazkoušet a zahrát. Stejně jak to udělal Čtvrtníček a Lábus. Minimální náklady, maximální zábava. A pak že fotbal se má hrát srdcem že? ()