Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Honzick

Možná je to i trošku smutné že to tak opravdu chodí ,ale někdy sem měl co dělat abych se udržel na židli:) ()

Pretender

''Ty vole já to viděl, já jsem se koukal ráno na to Dohráno. Já to večer neviděl. Já večer nemohl, dyť já dřu. Já se můžu dívat ráno. Já když jsem to viděl, tak si říkám ráno, ty vole já kdybych to viděl večer, tak se poseru ty vole.'' ()

Paity

Ivánku, kamarád uspělo. Tedy u diváků myslím. A jak, že se to pozná? Jednoduše. Jestliže spousta hlášek zlidoví (a nebylo to kvůli přepisům odposlechů, ale právě díky divadelní hře), tak je jasné, že si to našlo cestu k divákům. Jinak Ivánku, kamaráde je něco zcela netradičního, od čeho nemůžete čekat klasickou skladbu "pořadu/filmu". Budete se ale bavit královsky, speciálně Lábus prodává svůj herecký um naprosto dokonale. ()

Tydlidáš

10/10 - Hele, hele, mně volal ten.. Pelta. Ti volal Pelta jo? No. Čůrák, a co chtěl? Nic. Nic jo? No. A cos mu na to řek ty vole? No nic. Tos mu řek dobře ty vole. ()

kwoky

Pomerne kratka, nicmene velmi intenzivni zabava. Tedy pokud jste ochotni prijmout vetu slozenou vyhradne ze sprostych slov a jejich modifikaci za vtip. Spousta hlasek uz zlidovela (kdo nevidel, vystavuje se spolecenskemu znemozneni, xD). Ctvrtnicek se timto velmi vyrazne prosadil (opravnene). Kdyz mluvi on, je to za 6 hvezdicek, to okolo je za 2,5. Prumer tedy 4. No, ono je tam sice "vole", ale ja tam citim takove to "pičo". ()

Mantis

Dobře, je to humorné, ale čemu se smějem… mutanti ? Humor je postaven na absurdní vulgaritě (ačkoli ta má základ v reálném světě). Dle fotbalových pravidel ( Pravidlo 12, odstavec D ) jsou porušovány (minimálně) body 2 a 6, a proto byly u mne vyloučeny všichni hráči až do konce utkání. Proto mohu s klidem prohlásit: vzduch je čistý. ()

Crackonosc

No fuj! Teď abych to rychle spláchnul nějakou z přednášek Cimrmanova divadla. Tam, když padne sporstý slovo, tak proto, aby vygradovalo ve vtipnou pointu, tady jsou sprosťárny aby vyplnili 30 minut rozhovoru, což mi vtipný nepřijde... ()

Schuldiner

Čekal jsem od toho víc, ale i tak mě to chvílema slušně pobavilo.. Proč si takto ironicky neudělat prdel z pánů co si z fanoušků a celé fotbalové veřejnosti vesele utahují.. ()

Prochy38

"... mně volal Pelta." "Ti volal Pelta, jo? Čurák a co chtěl?" "Nic." "Nic jo?" "No." "A cos mu na to řek, ty vole?" "No, nic." "Tos mu řek dobře, ty vole!" ()

Mo.

Na fotbal jsem nikdy nekoukal a znát všechny souvislosti, dokázal bych si zřejmě tohle představení užít ještě o něco víc. Ale i takhle je to skvělá a zároveň děsivá zábava. Přibližuje realitu (nejen) českého sportu mnohem víc, než článek v tisku nebo televizní vyjádření zaintersovaných osob. Přitažlivou formou představuje absurdně samozřejmé chování šedých eminencí, které dění na hřišti ovlivňují bez toho, aby si byť jedinkrát koply do míče. Petr Čtvrtníček, který je autorem celé divadelní hry, si napsal postavu Ivánka přímo na tělo a předvádí sice přízemní a lidový, přesto (na české poměry) kvalitní a především značně odzbrojující humor. Jiří Lábus dostává mnohem méně prostoru a slouží především k tomu, aby měl Čtvrtníčkovi kdo nahrávat. Hudební intermezza orchestru výborně sedí, operní duo však vyloženě nezapadá. Co dost kazí dojem, je dle mého názoru zcela zbytečný ryze divadelní úvod a závěr. ()

ondrula

Pro mě je to v podstatě sračka jako většina Čtvrtníčkových huráprojektů. Popularitu týhle rychlokvašený šou si vykládám jedině těma sprosťárnama, co tam neustále zaznívaj (a vděčným českým buranským publikem, který přesně tohle chce slyšet z forbíny). Sranda je pro mě akorát to, jak se celý výstup neúměrně natahuje hudebníma vložkama a vůbec kdejakou ptákovinou, protože na divadelní ztvárnění desetiminutovýho rozhovoru by do divadla asi nikoho nenalákali. ()

bo.rec

... nemůžu si to to odpustit... TY PIČO, TO JE VÁL JAK SVIŇA... jabka kapři mrdky čůrácí proletáří klucí vopálený dělníci fotbalu nosiči ryb ... co slovo to perla... ()

Dzonysek

Zjevně i o korupčním skandálu lze udělat divadelní představení. "Ivánku, kamaráde" jistě ocení nejen přívrženci Čtvrtníčkova stylu humoru. V hlavních rolích výborný Petr Čtvrtníček, kterému neméně zdatně sekunduje Jiří Lábus. ()

Tristaver

Dokud spolu mluví Čtvrtníček s Lábusem, je to naprosto super komedie. Bohužel do toho vstupují pěvecké epizody a Polášek, což mi tam moc nesedlo. Chápu, že bez toho by to bylo krátké, nicméně nemyslím, si, že by to bylo na škodu, a to především s ohledem na to, jak skvělé hlášky tam hlavní protagonisté mají. ()