Sněhový dort

• Velká Británie Snow Cake
všechny plakáty

Snowcake je příběh o lásce, přátelství a neortodoxním vztahu muže unikajícím své minulosti, autistické matky, která se musí vyrovnat se ztrátou své dcery, a vášnivé ženy držící si lásku dostatečně od těla. Když Alex zastaví mladé stopařce Vivienne, nemá ani tušení, že jeho život se v mžiku otočí vzhůru nohama. Havarují a Vivienne na místě zemře. Díky pocitu viny se rozhodne navštívit Vivienninu matku. Netuší však, že Linda je autistka, která sice chápe, co se stalo, ale není schopná projevit jakékoliv emoce. Alex se rozhodne u Lindy zůstat a postarat se o pohřeb. Netrvá však dlouho než si začne románek se sousedkou LIndy Maggie, což se vůbec nelíbí jednomu místnímu policistovi. Ten přijde na to, že Alex byl odsouzen za zabití člověka a nedávno opustil vězení. S blížícím se Vivienniným pohřbem se začíná na povrch dostávat Alexova temná minulost... (oficiální text distributora)

C0r0ner

Ke konci už poměrně nesnesitelně utahané, na bídný průměr to nakonec zachraňuje leda tak bezvadná autistická Sigourney Weaver. Jinak se jednalo o tuctový film, který nikde nezačíná, nikde nekončí a o ničem pořádném vlastně ani není. 50% ()

J0hny5

Mohl by to být i hezky natočený příběh, kdyby tam nebyla ta hrozná role Lindy. Asi měla udělat film zajímavějším, ale v mých očích ho naopak jen sráží. Takhle, že se chová autista? zahraná a napsaná role to byla příšerně. Sigourney Weaver hrála něco mezi postiženou, slepou a zhulenou postavu. Jinak příběh Alexe celkem zajímavý. Každý člověk někdy chybuje a když uzná chybu, tak je na místě i odpuštění. Měl jsem chuť dát jen **, nakonec dám slabší 3. 55% ()

pufina

Těžko se mi to hodnotí, nakonec jsem se rozhodla pro "slabé 4". Byl to nádherný příběh se skvělým hereckým výkonem Alana Rickmana a Sigourney Weaver. Pro mě to bylo perfektamundo, až na pár maličkostí, které mi ale požitek z filmu nezkazili. "Sněhový dort - opravdu zajímavé" Ano, film je zajímavý, může se zdát, že je autismus a nehody a ztrápení lidé ohrané téma, ale v podání ztrápeného Alana a autistické Sigourney to ohrané není. ()

Jermann

I přes krásně napsaný příběh, film bezpochyby stojí na hereckých výkonech všech zúčastněných. Stěžejní je intro Emily Hampshire, bez kterého by zbytek filmu neměl ani zdaleka takovou sílu a kouzlo. Sigourney a Alan Rickman byli vlastně prvotní důvod, proč jsem se o Snow cake vůbec začal zájímat a skutečně nezklamali .. je to jejich koncert. Carrie-Anne Moss se konečně zbavila chladné image Trinity a moc jí to sluší. Na soundtracku mimo jiné potěšili Stereophonics. ()

laik_60

O obsahu nebudem písať, ten je pomerne hodnoverný napísaný hore, Bol som zvedavý na Sigourney .. bola dobrá ale ešte viac ma prekvapil Rickman. Je to pán herec, a to čo predviedol tu to bol naozaj zážitok. No a záverečná pesnička bola od mne malo známych Super Fury Animals, celkom fajnová .. aha .... :) pozeranie filmu bolo pri tých hercoch pre mňa príjemným zážitkom . ()

ivet.ka

Čekala jsem mnohem víc. Jedinou útěchou a držákem celého filmu byl Alex (Alan Rickman), kterému jsem jeho roli věřila. Ale Sigourney na mě působila příšerně rozpačitě a nemohla jsem se její role pořádně chytnout. Škoda, že Vivien zmizí z filmu tak brzy, je to asi nezajímavější postava. Jinak je ale Sněhový dort příjemné komorní drama. ()

vesper001

Mám dva autistické bratrance, a proto si klidně troufnu říct, že Sigourney ovavřínovaného Dustina strčila do kapsy u tepláků. Sněhový dort jsem ale chtěla vidět hlavně kvůli Alanu Rickmanovi a Carrie-Anne Moss, abych si je konečně odfixovala z rolí Snapea a Trinity, protože škatulkování si tihle dva rozhodně nezaslouží. Příběh vypráví o dobru konaném pod vlivem výčitek za nezaviněné neštěstí, o tom, že někomu malý šmodrchanec stačí k neštěstí a velký naopak může postiženému bránit být nešťastný. Pokud je jím třeba právě autismus. Život holt není ani sladký ani snadný a rád nehraje fér. ()

Sfinkter

Sněhový dort je velice zvláštní film a to nejen kvůli Weaverové v roli autistky. Díky pomalému (ne zdlouhavému) tempu máte čas o všech věcech přemýšlet a dostane se vám odpovědí na většinu otázek, které si při filmu nejspíš budete klást. Absolutní plus - herecké výkony, obzvlášť Rickman opět exceluje. Zbytek už se míchá v lehký nadprůměr, který pohladí, ale neohromí. ()

marvan

Drama ukuchtěné z filmových polotovarů. Přestože se tu celou dobu propírají emoce, žádné emoce to nevyvolává, lehce to nudí a na patru zůstává pachuť čehosi umělého. Ve výsledku to nezachrání ani další dojemný autista - chtělo by to nový slzopudný artikl. Co třeba pásový opar, nepřijde vám k pláči? ()

terunka003

Dramatické, smutné, emotivní, nelehké, zajímavé, přátelské, utěšující × křečovité herecké výkony. Děj opravdu nevšední, zápletka, nereálná a co se týče vyřešení svých minulých činů a svědomí, tak to bylo celkem takové nemastné neslané. Alan Rickman odehrál průměr, nebýt jeho úžasného hlasu a přízvuku tak mi nezapadl do filmu vůbec. Sigourney Weaver se mi moc nelíbila, sice takovou postavu by měl problém zahrát každý, ale ona na mě působila strašně křečovitě. Takže dějově celkem dobré, herecky průměrné. Film co je vskutku zajímavý. "Sněhový dort! To vypadá zajímavě!" ()

Pavlínka9

Ne. Prostě ne. Tenhle film mi vážně nesedl. Těšila jsem se na něj, jelikož jsem na něj slyšela pozitivní kritiky a pořád jsem tomu odolávala. Hlavně mi teď vrtá hlavou, co na tom filmu tak chválili :D Já můžu vyzdvihnout jen svého oblíbence Alana, který díky svému anglickému gentlemanství a klidu pro mě opět zazářil, což vůbec nemůžu říct o Sigourney Weaver. Tak nepřesvědčivého autistu, nesympatickou postavu a hlavně podle mého názoru dost špatně zahranou postavu, jsem dlouho neviděla. Tímhle u mě holka dost klesla :D Stejně jsem na tom se "vztahem" k její dceři, která mi od prvního pohledu nesedla a ke svému stolu bych ji rozhodně nenechala sednout ;) Carrie, to je takový světlý bod ve filmu, která ruku v ruce s Alanem opravdu hraje. Klad je také hudba, která mě zaujala po pár minutách a asi 3/4 filmu tvoří moje oblíbené písničky. Hláška na konec: " Ať mi nemočí na sníh" :D :D ()

LadyDevil

S odeznívajícími titulky a závěrečnou muzikou se nechávám unášet lehounce jako sněhová vločka.. a představuju si, jak hravou a bezstarostnou duši mají všichni podobní Lindě.. můžeme závidět? ()

strelenaL

Snowcake příběh o matce, která ztratí svojí největší oporu...O muži, který se snaží zapomenout na svou bolestnou minulost. Jak se vyrovná s nástrahou, která mu starou ránu nepofouká ale otevře ještě hlouběji. dokáže se vyrovnat s bolestnými vzpomínkami? Alan Rickman v jedné z nejpozoruhodnějších rolí, které zahrál (aspoň jsem o tom přesvědčena). Obrovský respekt před Sigourney Weaverovou...smekám a klaním se předtím jak se role zhostila excelentně = uvěřitelné ztvárnění. ()

klima777

Existuje výstižné anglické slovo: Cringy (1,5 protekční hvězdy). P. S. Alane, prosím, vybírej si role v solidnějších filmech. Tohle nemáš zapotřebí. ()

JančiBači

Už názov filmu prezrádza o čom bude film. Pretože film je tak isto ako koláč zo snehu chladný a bez chuti. Síce keď sa naň v cukrárni pozeráte, poviete si, hm..to môže byť celkom pochúťka.Lenže ako náhle sa do neho zahryznete, zistíte, že je studený a vôbec nechutí. A navyše čerešnička na tomto koláči, Sigurney mala veľmi zvláštnu chuť a na tento koláč sa vôbec nehodila. ()

Werichowka

Nu, božský Alan Rickman na mě působil chvílemi dosti rozpačitě. Zato paní Weaver válí. Spolu jim to ale klape celkem dobře, takže výsledný dojem tohoto komorního příběhu není vůbec špatný. ()

Jezinka

Ze začátku snad trochu zdlouhavé, ale to patří k celkové atmosféře filmu. Přijemně podaný příběh o "jiných" lidech mezi námi a hlavně o pohledu na ně (v tomto případě plus body minimálně za jednu vystřiženou scénu, viz DVD). ()