Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

jondoe

Slusna na nic sa nehrajuca komedia. Hugh Grant mi v tomto filme vobec nevadil a Drew Barrymore bola zlata. Vytvorili peknu filmovu dvojicu. ()

casioa....

možno ..objektivne 3,5*...predtým..ako som videl ONCE..by som prisudil 4*....no teraz to budu iba 3*.....a ak to niekto nechápete---pozrite si ONCE...a pochopite....ver te mi :)) ()

Kanibal

Premisa, že pop 80. let poškozuje kyčelní klouby je zdaleka nejvtipnějším okamžikem filmu. Jinak Hugh je milý a zábavný jako obvykle, Drew se definitivně chytila v novém tisíciletí v roli hodné holky a jinak je film hlavně nevýrazný. Ale tak jako protagonisté, je i on vlastně... milý. ()

Lencha

Nemůžu si pomoct, ale Hugh Grant mi posledních pár let přijde, jako by hrál jedno a to samý...výraz, téma...nevím, jestli je to tím, že nic jinýho nezvládne, nebo si vybírá filmy, kde je pořád v té samé roli. Hrozně komicky působil při zpěvu a těch jeho tanečních kreacích:-)))))))) Drew je ve svých výkonech taky pořád stejná, ale tak nějak mi to u ní vadí míň jak u Hugha. Film mě celkem bavil, ale vůbec jsem necejtila žádnou chemii mezi hlavníma představitelama:-( A to to mělo být o lásce...A ta hvězda Cora...příšerná. No film bych zařadila mezi průměrný...neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. ()

miklaras

Osciluji mezi jednou nebo dvěma hvězdičkami. Ale za retro titulky jednu hvězdičku přidám. Jinak je to i pro žánr romantická komedie velmi nekomediální a příliš romantické. ()

Michelle75

Velmi příjemná a nanáročná podívaná, která Vám nejdenou vyloudí úsměv na tváři. Hugh Grant pobavil, jeho taneční kreace jsou vskutku "sexy", ale na úvodní klip nelepí nic. Vážně vtipné a natočené s příjemnou nadsázkou. Drew a Hugh jsou pro mě překvapivě milým párem a pomaličku si k nim nacházím cestu. ()

BluT

Velmi vtipná komedie, která se sice drží zajetých standardů, ale sem tam přidá výbornej joke a nebo chytře vymyšlenej dialog. Na pět to neni, ale silný 4 hvězdy a doporučení si to zaslouží. ()

Madluska

Do Grantova fanklubu nepatřím ani omylem (natož pak úmyslně a dobrovolně! :-)), nicméně filmu prostě i přes všechny nedostatky musím dát 3*. Sice jsem se s mnoha momenty srovnávala jen stěží (Sophie nakonec nevyřešila svůj předešlý vztah a zalepila ho Alexem, popový zpěvák a lamač dívčích/ženských srdcí je nakonec sympaťák a dobrák od kosti bez jediné vady na charakteru, nepočítáme-li nezbytnou dávku ješitnosti, apod.), ale čert to vem! Proč? Jednak proto, že je to prostě nenáročná oddychová romantická komedie, která si neklade žádné vysoké cíle (prostě chce pobavit a chvílemi možná i dojmout) a netají se tím, jednak také proto, že si tvůrci parádně vystřelili z kolosu hudebního průmyslu. I tak by to asi na celé 3 hvězdy nestačilo, proto kdo nesouhlasí s mým hodnocením, nechť se podívá na geniální klip: http://www.youtube.com/watch?v=xVkU8dDSC9w ! Potom třeba změní názor. :-) ()

joshula

No tak jako dobry, ne? hlavne uvodni retro pohled je senzacni a vtahne vas do filmu... tak se mrknete a potom zhodnotte. Myslim, ze uz jen kvuli Drew se na tento film stoji mrknout ! ()

Kalper

Hodně příjemná romantická komedie bez zbytečně velkých zvratů a se skvěle fungující dvojcí Grant&Barrymore. Nevyvolá záchvaty smíchu, ale mile pobaví. ()

thorewi

no, až na ten sladký konec nic moc... Hugh Granta mam rád, Drew Barrymore ani moc ne, pisnička byla pěkná, ale to je asi tak všechno... doufám že se to nedozví moje přítelkyně, to by bylo moje poslední hodnoceni XD ()

1860

Tak na první pohled není tato romantická komedie ničím převratným. Moje vysoké hodnocení vyplývá možná z nálady, ve které mě zastihl: v naprosté únavě. Pak je člověk rád za každou dobrou věc, která se stane, i když je to pouze ve filmu.. ()

dopita

Film, kterej mě překvapivě dost bavil a to i přes to, že bych k němu mohl mít spoustu výhrad. Třeba chemie ústředního páru moc nefunguje. Hugh Grant je vedle Drew Barrymoreovej starej, ale aspoň je pořád vtipnej. Drew Barrymoreová je ze začátku přehnaně praštěná, pak už je bohužel jen Barrymoreová. Scénář je předvídatelnej a po Hollywoodsku jednoduchej, odhadnout jak to skončí se dá po pár minutách. Přesto se mi to dost líbilo, jako oddechovka to funguje dobře a co je důležitý, rozhodně jsem se nenudil. Nebo se mi možná jen film trefil do nálady. ()

I.AM.NOT

Když pominu Drew Barrymore, kterou opravdu nemám rád a jeden herecký výraz Hugha Granta, kterého mám opravdu rád, tak se jedná o další příjemnou (v globálním měřítku nadprůměrnou) komedii založené na klišé. Tak to mám s Hughem rád. ()

miksacka

Super ;-), mám ráda Drew Barrymore a hlavně Hugh Granta, takže možná nespokojenost s filmem byla téměř vyloučena. Klidně bych se na film podívala znovu a jsem si jistá, že by mě opět bavil. ()

Ebon

Profesionálně odvedený počin: romantická komedie s Hughem Grantem... Nic převratného, neuvěřitelně předvídatelné. Třetí hvězdu dávám za úchylné indické aranžmá ústředního duetu. To snad byli autoři zhulení. :-) Nevím proč, ale Alex Fletcher mi strašně připomínal Richarda Hammonda z Top Gearu. ()