Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Elgin

Pohoda srsi z tohto romantickeho filmu a dovolim si tvrdit, ze to nikoho neurazi. Pesnicky v style osemdesiatych rokov a prijemne si clovek pri tom odpocinie. Hugh a Drew sa proste k sebe hodili a bolo to citit takmer z kazdej sceny. Doporucujem na spestrenie vecera po narocnom dne ked clovek chce vypnut a nemusi moct premyslat. ()

Heui

tři málo, čtyři hodně..překvapivě povedenej kousek, samozřejmě- člověk se nesmí pozastavit nad klasickou otřepanou romantickou dějovou liní - seznámení - jiskra - průšvih - odpuštětí=happyend(nejlépe možná před co nejvíce lidmi kvůli potlesku-ten tu naštěstí chybí:) - hlavně úvodní klip fakt skvělej! ()

biskin

Ve svym žánru nad průměrem. Koukalo se na to dobře a příjemně rychle to uteklo. Téma sice hodně klišé a snadno předvídatelný, ale přesto pobavilo. ()

jorgus

uvodni pisen byla super..ale s kazdou dalsi to upadalo az do predvidatelneho konce..neurazilo to, mila blbost..hlavne dano tim, ze nic lepsiho jinde nedavali..i kdyz to zase o necem svedci:) ()

Caesar1993

To, co začalo celkem slibně, opět skončilo tak hollywoodsky. Pár vtipů se tam sice najít dalo a písničky nebyly až tak špatné, ale to pro mě film nezachrání. ()

Luqi

Príbeh úplne o ničom, u romantickej komédie nič nové............... Ale dalo sa na to pozerať. Scenár nie je zle napísaný, hlavne Alexa a jeho manažéra priniesli svižné a niekedy aj vtipné dialógy a repliky. A tiež sa pár krát podarilo sparodovať dnešný i minulý svet šoubiznisu.............. Takže priemerný film, kde sa nedá povedať, že by Lawrence niečo pokazil, ale nie je to ani nič svetoborného.............. ()

Košoun

Naprosto průměrná "ameriická romantická komedie", na který se občas podívám jen díky Student Agency. Hugh Grant předvádí svůj standartní výkon, docela mě zaujala Drew Barrymore. Několik vtipných momentů, jinak to neurazí ani nenadchne a dá se na to koukat. Sám bych se na to nikdy nepodíval a určitě to nepotřebuji vidět znovu, ale vidět se to bez problémů dá. ()

jane1106

Takový pěkný, neotřelý námět, takoví sympatičtí herci a taková šedá, šablonovitá nuda... Škoda, škoda. Ale ty Fletcherovy osmdesátkové hity byly vážně pecky!:) ()

ellegrey

Tento snímek bych nazvala jako klasický film Hugha Granta. Romantická komedie s britskými kořeny, převážně díky jeho účasti, která neurazí, ale ani kdo ví jak nenadchne. Pokud ale hledáte pohodový snímek na zaplnění volného odpoledního času, Hudbu složil, slova napsal je ta správná volba. ()

Mona-Lisa

Co je romanticko/hudební komedie bez špetky jiskření mezi hlavními aktéry? Oddychovka s Hughem trousícím suché britské hlášky a s Drew- ničitelkou kytek. Úvodní písnička dlouho zní v uších :-) ()

sNeDy

Kouzelná a roztomilá Drew, výborné dialogy, správná dávka nadhledu, kéž by všechno romantický komedie byli takovýhle. ()

zdeny99

Zženštilý Alex Fletcher coby vyhaslá popová hvězda 80. let. Bože, vždyť takhle se žádnej chlap nechová a jestli jo, tak možná tak Petr Kotvald se Standou Hložkem. Já si nemohu pomoct, ale když vidím Granta v této roli, tak si prostě vybavím tyhle dva. Mě tam jako chlapovi chybí to, že hlavní mužská postava se pokouší o ženskou, nedobývá ji. Spíš ho nenápadně dobývá ženská, takže pro mě je to taková televizní romantika naruby z říše sci-fi. Ale tak je to o popové hvězdě, tak je to pochopitelné. Dívat se na to dá, ale není to žádná extratřída. Průměrný romantický film stejně jako průměrný Hugh Grant. [19457. hodnocení, 565. komentář, 64%] ()

inachisio

Řezala jsem se od začátku dokonce :)! Herecké výkony byly fantastické a celá komedie byla velice originální a dost přesná, co se týče narážek na popové skupiny z osmdesátek :). ()

paolito

Myslím že Hugh Grant by jako PoPová hvězda 80.let bez problémů obstál... Jinak film mě opravdu mile překvapil, je sice plný klišé, ale na druhou stranu je tak neuvěřitelně roztomilý, že mu to s klidným srdcem odpustím. A ten klip na začátku je opravdu geniální :) ()