Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Ellmariachi

Když se na to díváte s někým, s kým je vám fajn, tak to prostě funguje. Drew je svou poťouchlostí svůdná a sexy. Hugh tyhle role prostě uměl. Příběh v rámci žánru klape a nějaký ten vtip si najde každý. Ráno pod piánem je pecka. 75 procent za jednohubku, která ale už bude mít tam někde ve mě svoje místo. ()

Ridick

vcelku prijemne osviezenie v poli romantickych komedii...ALE nemozem sa zmiast dojmu, ze cely film ma klise strukturu so zaverecnym zalubenym zvratom...na druhej strane pesnicky su mile a ja som si ich pospevoval a klopal nohou o podlahu a to sa nestane pri kazdom filme 60% ()

aluna

Úvodní retro klípek mě totálně rozesmál, Alex má občas vtipný štěky a Drew je jako vždy roztomilá. Jinač průměrná romkom bez ničeho, co zaujme. Mě nejvíc zaujalo to, že se tam květinářka a vyčpělej popař, oba s nadáním pro melodii, ona jazyka a on hudby, smolej takovou dobu se songem tak plytkým, že by se dal napsat během cesty vlakem z Přelouče do Pardubic. Rozšafnej popík taky není můj korbel pivka a „vyvrklej“ zadek a "nejsou ty kalhoty moc těsný, dámy?" mistra Alexe zrovna sympatie nepřidají. Neurazí, pobaví, nenadchne. 50% ()

oondra

Nemůžu si pomoct...normalně by to bylo za tři hvězdy ale musim dat za čtyři!! Samozřejmě se nejedná o nějakou mega pecku ale je to takové pěkné skloubeni všeho možného,která dává dohromady zajímavý celek. Ať už se jedná o herce ( a to ani jeden z nich není můj oblíbenec) nebo hudbu, osudesátky prostě táhnou... Zkrátka Don't write this movie off (just yet)!!! ()

numi

První setkání Marca Lawrence a Hugh Granta ve filmu "Láska s výstrahou" jsem neviděl. To druhé však na mě udělalo dost velký dojem na to, abych se k němu vrátil. Když jsem se před pár lety díval na "Lásku nebeskou" (shodou okolností taky s Grantem), říkal jsem si, že z toho minipříběhu pohaslé rockové hvězdy by šlo udělat solidní komedii. A přesně to se Lawrencovi povedlo. Jeho film má myšlenku, je unikátní ve svém dějovém prostředí (ne však v konceptu samozřejmě - pořád trpí popelkovským syndromem) a je výborně obsazen a zahrán. Mezi Drew Barrymore a Hugh Grantem to jiskří a obě jejich postavy opravdu působí dojmem, že žili i před filmem a po filmu dál žít budou. Nic prvoplánovitého a neosobního. A i ten superhit, o kterém to všechno (skoro) je, se povedl... Takže suma sumárum jsem rád, že jsem opět po dlouhé době narazil na inteligentní a velice vtipnou romantickou komedii. Není jich totiž mnoho. A některé hlášky by si určitě zapsal do deníčku i John "MontyPython" Cleese. [červenec 2007] ()

blackrain

Hudební komedie, která je příjemnou oddechovkou. Nemám v lásce Hugh Granta, ale tady se mi líbil. S Drew Barrymore se výborně doplňovali. Muzika, která zněla po celou dobu filmu, byla také velmi příjemná. Takový lehký popík. Klip z osmdesátek se nedá zapomenout. Hugh Grant má za několik dní složit písničku pro popovou hvězdičku Coru, má ale problém, dlouho nesložil nic kloudného. Pomůže mu až půvabná květinářka Drew Barrymore. ()

kaylin

Hugh Grant je pro některé tím, co si do filmu vezme nějakou tu známo herečku, aby tam s ní mohl mít nějaký romantický vztah. Vybírá si herečky známé a různé, záleží tedy pak na samotném scénáři a na tom, jestli příběh dokáže oslovit. Hugh Grant dámy osloví jistě, protože stačí jen jeden jeho úsměv a ony před ním roztají. To je prostě dar tohohle pohledného Angličana. Některé filmy, které natočil, ale rozhodně nepatří k peckám. Napadají mě z poslední doby "Morganovi", za což může i Hughova společnice Sarah Jessica Parker, kterou osobně hodně nemusím. "Hudbu složil, slova napsal" také není romantický snímek, který by něčím výrazně překvapil. Není to romantika, která by přinesla něco zásadně nového, protože je to prostě klasický příběh, kdy se dva lidé, kteří se moc neznají a mají spolu jen pracovat, zamilují, aby se jeden mohl hodně zklamat, ale nakonec vše dobře dopadlo a oni se zase dali dohromady. Kvalita snímku je hlavně v tom, že se zde objevují skutečně hezké písně, kdy některé má na svědomí sám představitel hlavní role. A tohle se cení. Melodie vás chytnou za srdce, slova si budete pobrukovat. Už jen kvůli hudbě tohle stojí za zhlédnutí. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/prosime-pretocte-fimfarum-1-2-zivot.html ()

Alementina

25.12.2019 jako parodie na filmy Hughem je to dobrý, prostě budu hrát ve všech romantických komediích, i když jsou hrozný a mě to nebaví, ale složenky se platit musí... :) ()

Marci

Když se nad tím tak zamyslím, je to "jen" příjemná komedie, nic víc. Čtvrtá hvězdička je za to, že když si vzpomenu na úvodní titulky a klip, spolehlivě mě to vždycky rozesměje. ()

Dr. Hawkeye

Milé, příjemné, nasládlé... ale mezi Hughem Grantem a Drew Barrymore jsem necítil vůůůbec nic... Jako kamarádi snad ano, ale jako milenci... Chemie nazafungovala. ()

anniehall

Já vím, já vím... bylo to tak předvídatelné... Po prvních pěti minutách filmu jsem tušil, jak to skončí, kdo s kým kde skončí a proč tak skončí. Taky se dalo vytušit, že když se pohybujeme na tenkém ledě romantické komedie, hrozí utonutí v sentimentu a patosu. Ale když režisér nasadí na nohy korčule Hugh Grantovi, vybruslí i z téhle šlamastiky. Ano, je to hollywoodská limonáda, sice prokysličená satirickými prvky, ale pořád jen limonáda. Tak proč pít limonádu, když si můžeme dopřát šampaňské? Jednoduše proto, že číšník Grant, který nám ji naservíruje, je prostě roztomilý, okouzlující a šarmantní. A navíc čím starší, tím líp číšničí. Howgh! PS: dovoluji si upozornit na velmi zábavný komentář od Nathalie, ostatně jako téměř vždy. ()

Mikita

Pěkné romantické pohlazení s netradiční ústřední dvojicí. Tahle romanťárna má vše, co má správný zamilovaný film mít a navíc na nás prosakuje i osobitý humor. A hlavně, má to šťastný konec, který nezkazí ani dovětek. Ptž ve chvíli, kdy film končí jste šťastní stejně, jako ústřední dvojka a je jedno, jak dlouho ten pocit vydrží, stojí za to tady a teď. ()

suicide

Tak jako proč ne. Na začátku mě vyděsila skladba od skupiny PoP! Goes My Heart, ale hned jsem zjistil, že se mi vlastně i líbí. A pak bylo zábavné pozorovat vztah mezi Hughem Grantem a Drew Barrymore. Samozřejmě že se do sebe museli zamilovat, tady to snad šlo ještě rychleji, než je běžné.To by nevadilo, ale celý průběh byl až podezřele naivní. Ale že celou dobu jsou tam náznaky a narážky na piano a s pianem a pak se sex odehraje jenom pod ním a ne na něm? Za to strhám půlku hvězdičky. A závěrečná píseň, na které pracovali celý film? Tu bych poslouchat opravdu mohl, to ano. 70% ()

rt12

Málokterý film s Grantem mě baví, hraje pořád se stejným ustaraným výrazem bacila co čumí do lékárny. Drew filmu dala potřebnou šťávu a nakonec z toho vyšel slušný průměr. ()

Desperado

Nenápadná romantická komédia, opierajúca sa o dva základné piliere, o hlavných predstaviteľov. Scenáristicky sa tu však nejedná o nič originálneho či prevratného, nakoľko sa film celú poldruha hodinu drží v zabehnutých koľajách daných žánrov. Čo znamená, stretnutie dvoch viacmenej sympatických ľudí, obdarenými kvázi múdrymi a nieraz vtipnými (občas) hláškami, ktorá sa má dopracovať do slzopudného alebo minimálne do vopred nalinajkovaného konca. V tomto prípade sa však jedná o Notting Hill po americky. Drew Barrymore som nikdy nepovažoval za veľmi atraktívnu herečku, no uprieť jej prirodzenosť a uvoľňenosť vo väčšine jej úlohách, by bol sebaklam. Rovnako funguje aj tu, okrem toho úlohy akýchsi šprtov jej pristanú ako psom uši. Ďalším prekvapením je tu Hugh Grant v roli pohaslej hudobnej megahviezdy z 80tych rokov, ktorý žije (doslova) zo starej slávy a z občasných vystúpení pre okoloidúcich v lunaparku. Musím byť opäť úprimný, Grant mi nikdy herecky nesedel, no tu je veľmi uvoľnený a ani vtipné hlášky nepodáva tak otravne sebeisto, ako tomu bolo v minulosti jeho pravidlom. A aj uňho musím napísať, že postavy životom unudených úspešných chlapíkov v strednom veku, čo si užívajú života tak ako im ich priniesol, mu sedia. A ten omieľaný klip ála 80te roky na začiatku filmu? Taká čerešnička na konfekčnej torte, hold aj paródia zároveň, no hlavne chytľavá a funkčná spomienka na časy skupín ako Duran Duran či Wham. ()

PogoJoe

Natočit dobrou a pohodovou romantickou komedii není lehké. Už jsem zřel (a často ani nedozřel do konce) spoustu průměrných a příliš moc šablonovitě vykonstruovaných pokusů, kde to mezi ústřední dvojicí ani trochu nejiskří (přinejlepším). Tahle záležitost se naštěstí povedla a to hezké koncertní finále je pověstnou třešničkou na dortu. Hugh Grant s Drew Barrymoerovou tvoří vskutku rozkošný páreček. Hugh Grant zvládá parodické prvky ex-hvězdy vskutku výtečně a jeho "taneční" kreace ve spojení s "uhrančivými" pohledy by jistě dokázaly pod pódiem rozpálit nejednu maminu starší čtyřiceti let. A co se týče Drew, ta je zde báječně kouzelná. Tohle je balzám pro duši romantika, který mi sedl. Pokud si chcete zpříjemnit odpoledne nenáročnou, přirozeně vtipnou romantickou pohodičkou, mohu vřele doporučit. ()