Grace už není

John Cusack se nedokáže vyrovnat se smrtí manželky a svým dcerám to říct také neumí...  Stanley Phillips je hrdý americký vlastenec a otec dvou dcer, jejichž maminka jako členka amerických ozbrojených sil byla nedávno povolána ke službě v Iráku. Režisér James C. Strouse se rozhodl ukázat život na americkém malém městě, když jeden z členů rodiny bojuje se zbraní v ruce na druhém konci světa. Překrásně poetický snímek umocněný procítěným výkonem Johna Cusacka, jenž vždy dokázal vystihnout patos svých hrdinů, ale v tomto snímku dosáhl prozatímního hereckého vrcholu. Režisér Strouse ve svém debutu nabízí divákům emocionálně nabitý film s pečlivě komponovanými záběry, hlubokou lidskou procítěností a jasným politickým vyzněním. (oficiální text distributora)

DannyBoy80

Komorní drama o vztahu otce a dcer, kdy otec stojí před úkolem zdělit dcerám zprávu nejhorší a dělá vše pro to, aby to oddálil. Není to špatné. ()

peetriss

Emotivní road movie o muži, který se vydává na dlouhý výlet, aby našel cestu, jak sdělit svým dcerám umrtí jejich matky. O přítomnosti západních sborů v Iráku a jeho přesahu do životů rodinných příslušníků vojáků a vojákyň byla natočena již řada filmů, a Grace už není patří k těm nejlepším. John Cusack podává sympatický výkon, herectví mladší dcery Gracie Bednarczyk tkví především v dětské přirozenosti a nejlepší výkon podává skvěle dospělácky minimalistická Shélan O'Keefe v roli starší dcery (až mě neskonale mrzí, že v herecké kariéře nepokračuje). Krásný, dojemný a v závěru až slzopudný film bez přehnaných účelových sentimentálních příkras. 90%. ()

zahadum

Nečakal som nič a bol som príjemne prekvapený jednou smutnou road movie. Za zmienku stojí civilný až krehký výkon Johna Cusacka a nevtieravá emočná hudba Clinta Eastwooda. ()

Dovlatovka

Absolutně neberte (při vší úctě) ohled na synopsi. Ano, hrdinova žena zemřela v Iráku a on neví, jak to říci dcerám...ale jeho vztah k armádě jistě neprochází otevřenou krizí. Vyčítá si, že kvůli zraku nemohl na blízký východ odjet on namísto Grace a hledá cestu ke svým dcerám. Vše stojí na silných, nicméně přesně odměřených emocích, dětských hercích a jako vždy skvělém Cusackovi. Zajímavostí je, že hudbu k filmu složil Clint Eastwood a zpívají mj. Jamie Cullum (titulní Grace is gone) a Sheryl Crow. Velmi smutné a velmi krásné. ()

Oonika

Velmi zajímavý námět, ale celkový dojem mi velmi zkazil pro mě nepříjemný John Cusack. Opravdu mi v této roli otce neuvěřitelně vadil, ať podával sebelepší herecký výkon. ()

markotter

Nudné putování neúplné rodinky do zábavního parku, protože se tatík bojí říct, že maminka umřela ve válce v Iráku. Celé je to protkané nesnesitelnými řečmi o vlastenectví a trochu díky tomu zapadá hlavní motiv a to, že Grace už není. ()

jafuska

bohužel tento film mě nijak neoslovil, bylo to o smrti matky dcer a vyrovnáná se s tím,i když nechápu,proč musely jet na výlet a a ž v posledních chvil to říct holkám, bylo to hloupé, ničím mě to nenadchnulo. ()

uodevr

Záleží na tom, pokud máte pravdu nebo nikoliv, ve tváři tragédie tohoto druhu? A obzvlášť pro osobu zažívající takovou ztrátu, jaký účel má přemítání nad názorem? V tom momentě nic neznamená, kdo donutil koho udělat co a kde, ne v porovnání s tou vší bolestí a smutkem, kterými si pozůstalí procházejí, a Strouse moudře zvýrazňuje spíše dopad války na člověka, než její řečnické či politické hodnoty. Nakonec je pochopitelné, proč mnoho diváků pravděpodobně nebude profoukávat filmové police jen proto, aby viděli Grace Is Gone, ale ti, kteří to přece jen udělají, budou náležitě odměněni filmem chytrým, citlivým a hluboce lidským. ()

Blecha

Gracie je roztomilá a Shélan moc chytré děvče, které ví, že něco není v pořádku, ale nemůže zjistit co vlastně. John Cusack mi do role zoufalého otce obou děvčat moc nezapadá, což je docela škoda, protože se mi námět moc líbil. Každopádně mě zaujal nápad nabídnout dceři, že si zapálí spolu, jen aby to nezkoušela s nějakým podivným týpkem:-) ()

jcall2bad

Záleží na tom, pokud máte pravdu nebo nikoliv, ve tváři tragédie této sorty? A obzvlášť pro osobu zažívající takovou ztrátu, jaký účel má přemítání nad názorem? V tom momentě nic neznamená, kdo donutil koho udělat co a kde, ne v porovnání s tou vší bolestí a smutkem, kterými si pozůstalí procházejí, a Strouse moudře zvýrazňuje spíše dopad války na člověka, než její řečnické či politické hodnoty. Nakonec je pochopitelné, proč mnoho diváků pravděpodobně nebude profoukávat filmové police jen proto, aby viděli Grace Is Gone, ale ti, kteří to přece jen udělají, budou náležitě odměněni filmem chytrým, citlivým a hluboce lidským. ()

sestki

Nádherný a velmi smutný príbeh o rodine a smrti jedného z rodičov. Stanley Phillips (v podaní skvelého Johna Cusacka) je starostlivý otec dvoch dcér, ktorých matka Grace, je v armáde v Iraku. Keď jedného dňa príde správa, že Grace bola zabitá, Stanley zostane bezradný, ako oznámiť svojim dcéram, že ich matka sa už domov nevráti. Film má príjemné herecké výkony, režisér James C. Strouse netlačí na pilu a príbeh plynie v dojímavej road movie, za doprovodu podmanivej hudby Clinta Eastwooda. ()

Mischak

John Cusack je mým oblíbencem, ale proto se mi tento film nelíbil. Film se mi líbil z důvodu naprosto civilních projevů všech hrdinů. Opět přínos filmovému umění, a ano, takové filmy tady už natočeny byly a ještě budou, ale na tento film si vždy vzpomenu, protože je krásně melancholický a poetický... ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

13.12.2007

Každý umírá, ne každý žije

Každý umírá, ne každý žije

26.06.2006

Od chvíle, kdy Američani zaútočili ve jménu svobody uběhlo už docela dost vody a proto začínají američtí filmaři reflektovat na události. Například John Cusack zrovna nedávno dokončil jeden takový a… (více)