Kdo je tady ředitel?

• Dánsko Direktøren for det hele (více)

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních. (Febiofest)

JaMar

Jak jsem se na tento film těšil, tak mě zklamal. Výborný námět, ale vzhledem k tomu, že to má být komedie a já jsem se ani jednou nezasmál, tak proto tak malé hodnocení. Možná, kdybych neměl tak velké očekávání, tak by to dopadlo lépe. ()

tomkat

No, to záleží: přijmete tezi, že režisérova neumělá forma (na rozdíl od manifestu Dogma OPRAVDU amatérská) je vlastně jen odkazem na úplně stejně absurdní prostředí dnešních kanceláří, o kterých jeho film je? Pokud ne, 1* uberte. Pozn.: pokud se chcete bavit na účet své vlastní práce a nalézat všemožné paralely, jděte raději do Švandova divadla na dramatizovanou verzi. Ať žije Gambini di Praga! ()

mina_harker

Mohla by to být dobrá komedie, ale chtělo by to trošku zkrátit a hlavně nasnímat normálním způsobem - takhle jsem měla problém to dokoukat. Věřím, že v divadle to může fungovat. Zjištění, že postava z reklam České spořitelny je ve skutečnosti dánská herečka bylo asi nejvtipnější na celém filmu :-) ()

baronGrga

Trier mě svým o víc jak deset let starším Královstvím dohnal ke spokojenému pochechtávání, mnohdy přecházejícímu do nedisciplinovaného zajíkání. U Boss of It All mi koutky zůstaly akorát tak v nepřirozené křeči, připraveny k obdobným salvám smíchu, které ale nepřišly. Nevím, zda kvůli těm pár vtípkům a Trierovým hrátkám s filmovým řemeslem, kterými spíš bavil sám sebe než diváka, stojí za to Ředitele vidět. 50% ()

Prck4

Realismus? Měšťanské drama? Monolog kominíka z města bez komínů co měl pokaždé, světe div se, na čele mour. Ale když se to dobře zahraje.... Za mě nejlepší komedie, žádné utváření názorů, prostě čirá zábava. Zeptejte se sami sobě, jestli vaše dramatická postava drží logicky pohromadě. Nebo to prostě rovnou vzdejte, to je totiž Gambiny. ()

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

03.06.2007

Tento osobitý dánský tvůrce právě prožívá svoji osobní krizi a topí se depresích. To a mnoho dalšího prozradil sám Trier v rozhovoru pro dánský deník Politiken. Jeho duševní stavy jsou až natolik… (více)