Kdo je tady ředitel?

• Dánsko Direktøren for det hele (více)

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních. (Febiofest)

EastWicka

"Proč Dánové tolik mluví? Buď moc mluví nebo jsou příšerně sentimentální. A mezitím se akorát smějou jako idioti."...."Zatracení Dánové! Jen tak se z toho nevykroutíte! Jste samé řeči. Z vašich ság ale víme tohle: Ten kdo vyjednává s podkoním, nevyjednává s nikým. Sbohem!" (z monologu islandského mogula Finnura Sigurdsona) ()

sta

není to tak jasnejch 5* jako u Dogville, Manderlay či Tanci v temnotách, ale Trierovy hrátky s filmovým médiem, navíc podpořený fakt skvělým scénářem, nemůžu ocenit jinak než plnym počtem..byť to popírá snad veškerý filmový pravidla, oči prakticky neodtrhnete z plátna..až mi začíná připadat, že jde o totální degradaci filmu (jako takového), neboť trier dokazuje, že už je zcela jedno, jak je co natočeno, divák to stejně nějak pochopí..no, je to kontroverzní počin ()

GodComplex

Lars Von Trier je sice kvalitni uchyl, ale smysl pro humor ocividne nijak zvlast vytribeny nema. Tenhle film neni uplne zbytecny a je zde par zajimavych napadu i scen, ale jako celek nejen ze vas nepobavi jak by se od komedie ocekavalo, ale zaroven i docela silne zanudi. Mozna za to castecne muze i ta otravna danstina. Zatim nejhorsi Trier, ktereho jsem videl, na jeho obranu jsem toho ale zase tak moc jeste nevidel. 4/10 ()

Freemind

Larse von Triera mám upřímně rád - přesto mi už někdy začíná lézt na nervy ta jeho okatá "artovost", snaha o vysoké umění. Mám rád humor s velkou dávkou nadsázky, tady si autor dělá legraci ze všech, ale mám pocit, že sám ze sebe by si srandu udělat nedokázal. Tenhle film mi pravděpodobně taky pokazil dost mizerný překlad, ale nešť - do poloviny to nebylo nic moc, pak se to ale krásně rozjede až ke klasické, doslova teatrální pointě. ()

slunicko2

Intelektuálská hříčka s velmi osobitým humorem, která se nebude líbit každému. 1) Zvláštní film. Když si odmyslím podivnou až surrealistickou atmosféru, řízlou stejně podivným humorem, o němž netuším, jestli je dánský, skandinávský nebo trierovský (když už si to režisér i sám napsal) a nepřihlédnu k formalistickým hříčkám s kamerou, pak nevím, co mi vlastně zbyde._____ 2) Abych našel cestu ven z tohoto trierovského světa za zrcadlem (nebo snad za kopírkou), pomohu si při hodnocení základními otázkami. Chci tento film vidět znovu? Nechci. Bavil jsem se? Moc ne, i když některé okamžiky (ječící pracovnice u kopírky, nerudný Islanďan, schůzka na kolotoči nebo objímání se) jsou pozoruhodné a není jich málo._____ 3) Teď možná promluvím jako kulturní barbar, ale celý film mi připomínal zfilmovanou rozhlasovou hru, kdy režisér - amatér neví a netuší, co dělat s kamerou, a tak si zkouší různé pohledy a úhly. Vím, že to tak není, ale pocit televizní inscenace mám hluboko v sobě._____ 4) Celkově mě tato intelektuálská hříčka příliš neoslovila. Tím nijak nesnižuji její osobitost a svéráznost. ()

Kreeki

Trier se nebál experimentovat, výsledkem je tento velice zvláštní film, rozhodně povedený, ovšem jediné, co mě iritovalo, byl (i přes skvělý výkon) Jens Albinus - dvojče Jiřího Langmajera. ()

K.I.N.G.

Kdybych byl fanoušek komedií suchých jak stezka v Atacamě, byl by tento Trierův pokus o něco můj oblíbený film. Nebýt té solidní zápletky a originálního pojetí, dvě hvězdy by to nebyly ani náhodou. 30% ...Jo a larelay dala hodnocení, které vůbec neodpovídá jejímu komentáři. Dělá se tu něco s takovými lidmi? ()

Damiel

90 % - Vypadá to tak, že by to mohl natočit každý, ale je to naprosto ujetá a úchylná komedie, které se většina té "normální" produkce vůbec nemůže rovnat. Trier při práci s kamerou vsadil na práci počítačového programu Automavision a celou vizuální stránku dal „do rukou“ stroje, včetně nastavení zvuku! Porušuje tu veškeré zásady kompozice a střihu, podobné záběry stříhá na sebe, takže vzniká skokový efekt. Střih je tady vůbec jediná dynamická složka obrazu, kamera se skoro vůbec nehýbe. Z jednajících postav zase občas vidíte pouze hlavy. Film je rozvrkočený a neusazený, navíc do něj vstupuje i sám režisér. K obsahové stránce to všechno ale pasuje naprosto přesně, vizuál vystihuje groteskní charaktery postav dokonale. Jsou to loutky, a Trier tahá za špagáty. Ředitel je krásnou metaforou na vztahy uvnitř korporátních společností, o tom, jak Dánové nesnášejí konflikty, o manipulaci. Situační humor nemá chybu, oproti klasické produkci je svěží jako čerstvě vymačkaná šťáva z pomerančů. Trierovy fanoušky potěší odkazy na filmy jeho samotného, například vtipná narážka na jeho manifest Dogma 95, v jehož duchu se Ředitel veze. Není to žádný manažerský bourák, ale trabant. Jízda v něm je ovšem zážitek, alespoň pro mě tedy byl. ()

Herr_Flick

Koukám na to zase po třech letech podruhé. Prý komedie. Kdo je tady režisér? Tohle Larsovi nevyšlo. Banda lidí s pestrou škálou psychických narušení po celou dobu tonoucích v záplavě vlastní trapnosti. Nemůžeš čekat, že to spasí jedna tříkomorová blondýna a „pan Extröm“ z Islandu, když to není ani trochu vtipné. Omluva přijata. ()

Toshiro

Ačkoli mám jiné Trierovi filmy rád, tady už prostě přestřelil. Zkrátka vítězství formy nad obsahem. Je vcelku škoda, že scénář, který je úspěšně dramatizován na normální komedii, je natočen tak hloupě, že smát se dá akorát absurditě. ()

willow666

On prostě nezklame nikdy. Neuvěřitelná manipulace s divákem. Servítky si nebere před ničím, ať už je terčem vtipů Dánsko, Dogma 95, americké velkofilmy nebo on sám. Zápletka geniální. Herci skvělí. Hodnocení jednoznačné. ()

hygienik odpad!

Čo to má byť? Voľné pokračovanie Piatich prekážok? Absurdná komédia, pri ktorej som sa teda vôbec nezasmial. Extrémne inscenované scénky popretkávané idiotskými dialógmi, ktoré k ničomu nevedú. Film sa stáva hračkou v rukách tohto dánskeho podivína. ()

Skip

Mám rád filmy Larse von Triera, ale tohle šlo kolem mě opravdu hodně velkým obloukem. Šílená bohapustá nuda a nebýt cholerického islandského dánofoba nebylo by tu nic, na co by se dalo aaspoň vzdáleně vzpomenout. ()

Laurent

Je to trochu absurdní komedie s typicky Trierovými reálnými hereckými výkony. Námět jako takový by se mohl jevit jako hodně slabý, ale díky režii se to celé přetavilo ve zcela ojedinělý snímek. ()

Sheldra

Trier teda umí překvapit - v podstatě nebyla přítomna sebemenší míra úchylnosti. No, skoro - asi není úplně normální předstírat, že nejste majitelem svýho vlastního podniku, ani žít s utkvělou představou, že jste znovuzrozený Gambini, ani - no, tak všechny postavy snad ani vyjmenovávat nebudu. Ale nevadí! Tenhle nadmíru osvěžující a zcela neotřelý typ grotesky pobaví všechny, kdo za vrchol komediálního žánru nepovažujou kreace s Jennifer Anniston a tchýněma uklouzávajícíma na banánech. ()

Chrysopras

Kominík ve městě bez komínů aneb Dánsko vs. Island :-P. Lars opět překvapuje a boduje. Začátek sice nenaznačoval nějakou extra podívanou, ale pak to začalo pěkně zapadat do sebe až do nečekaného happyendu ( !? ). Je osvěžující vidět něco originálního a chytrýho. ()

maverick10

Uzasna pohodovka meho oblibence Larse. Zacinam ho mit cim dal tim vic radsi, pac jeho dila se uplne vymykaji prumernemu zbozi na trhu a uz tim jeho filmy stoupaji na cene. Tahle pohodovka by vam nemela uniknout. A docela me prekvapila, protoze komedii jsem u Larse jeste nevidel. A vysledek? Pohodova vecicka, chytry humor a perfektni herci. A co rikam na kameru?? Automavision je zajimava zalezitost. Je to proste jiny ale rozhodne ne horsi. no proste bezte se podivat do kina, do videopujcoven na herce, ktery vam v zaveru ukaze to co cely film avizuje a to: monolog kominika ve meste bez kominu :-)) Nezapomenutelny zazitek ()

Violeta

Nářez, nářez, NÁŘEZ! Lars von Trier je bůh! Jeho Ředitel mi dal neskutečně na prdel, to se jinak napsat nedá. A já se fakt nezmůžu na nic jinýho než na tyhle hysterický výkřiky nadšení!! Ó, dokonalý! .. to jsem prostě musela, chápete. ()

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

03.06.2007

Tento osobitý dánský tvůrce právě prožívá svoji osobní krizi a topí se depresích. To a mnoho dalšího prozradil sám Trier v rozhovoru pro dánský deník Politiken. Jeho duševní stavy jsou až natolik… (více)