Kdo je tady ředitel?

• Dánsko Direktøren for det hele (více)

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních. (Febiofest)

WhiteFloyd

To bylo tak absurdní a zároveň chytrý a zábavný, že jsem takhle nenucenou komedii dlouho neviděl a dlouho se tak nenasmál. ()

karnifex

Lars von Trier bývá asi častěji obdivován za jiné filmy, ale já mám od něj nejraději tuto komedii. Skvělý humor, který si bere na mušku hlavně herce (ostatně tento motiv lze nalézt u mnoha dalších režisérů, což napovídá mnohé o vztahu těchto dvou profesí), manažéry a Dány. Také český dabing (HBO) je zde perfektní. ()

Merenre

Ono se na to dalo celkem i dívat! To mě u takového bastlila a generála všech nudičů, jako je Trier, dost překvapilo. Místy to dokonce bylo i celkem vtipné, takže ty tři hvězdy ani nejsou moc z lítosti. Prostě docela obstojný filmek. ()

lyzbeth

Ač patří režisér snímku k mým oblíbeným, tak s tímto filmem jsem se nepotkala.....jaksi jsem to nepochopila....a bohužel se ani jednou nezasmála. V půlce filmu jsem dala stopku a dívala se radši na Fimfárum. ()

J!b

Excelentní a hodně ujetá dramatická komedie, která jako by utekla ze skandinávských divadelních prken. Lars von Trier je nadále ve skvělé minimalistické formě a dokazuje, že evropský film má ještě pořád hodně co říct a my můžeme odcházet z kina spokojení, i když jsme neviděli na plátně megalomanské naklonované armády nebo jiné barevné IT orgie... ()

jiziczek

Naprosto absurdní děj a režisér nás ani nenechá se do toho ponořit, pořád si s námi hraje. Ale na Triera docela málo psycho ;) ()

tahir

Jaj aha, to mal byt akoze vtipny film, ano? Ja som nevedel ze to je komedia, smial by som sa zo slusnosti. Trapne sekanie a prestrihy lezu maximalne na nervy. Fuj.. ()

PavHer

Netradiční komedie z prostředí jedné menší firmy, kde děj se odehrává převážně v jejích kancelářích. Natočeno skoro amatérsky, herci mi nepřišli věrohodní a nemůžu se stotožnit s označením komedie. Řekl bych, že to byl spíš jen usměvný film (a to jen párkrát). Nejspíš mi tenhle styl humoru nesedí. ()

Fifk@

Lars von Trier a komedie? Na tento film jsem byl ve filmovém klubu.Přišli jsme sice na předpremiéru Antikrista, ale protože se někdo rozhodl,že kopie ještě nejsou připraveny tak se narychlo půjčil tento film.Už úvode k filmu, který jako vždy skvěle připravil Jan Kastner, mi naznačil, že se to celé ponese v nadlehčené komediální vlně. Pořád mi ale nešlo do hlavy jak to dopadne. Trier a komedie?Sci-fi. A ejhle jaké velké překvapení se to zrodilo. Od prvních scén jsem si šíleně bavil a jakmile jsem pochytil, že dvě slečny vedle mě byly naštvány tím, že to neni Antikrist a začaly film pomlouvat, tak jsem se bavil ještě to víc. Šlo to ruku v ruce se skvělými scénami, kdy jsem se si ničil svoje břicho neuvěřitelným smíchem a pak ještě navrh přišla zpráva z prava :"ježiši to je hovadina, jak se tomu může někdo smát?" A já se spíš ptám jak se někdo může tomuhle snímku nezasmát? Trierovo komentáře u filmu vždy krásně nasadily korunu a vyšperkovali celkový dojem z filmu proto 5*.Bravo P.S. Nejlepší scény?Pozvat svého islandského režiserního kolegu do filmu, aby jako islanďan nadával celý film dánům?:D Fridrik Thór Fridriksson klobouk dolu nebo spíše islandskou čepici?:D ()

CradleSKS

Myslim, ze velice zdarile dilo Larse von Triera, musim ale rict, ze nekdy me az prekvapuje, kam muze dosahnout manipulace s lidmi..hlavni hrdina zahral svoji roli reditele dokonale, ten konec dostal i me, vubec jsem ho takovy necekal..klobouk dolu. Pokud ale hodnotim z pohledu "komedie" tak mi vse zase tak komicke neprislo, spise tak trochu tragikomicke az krute...vystavet komedii na "lidskem" nestesti..ale to bychom zase pak uz mohli polemizovat nad jednotlivymi postavami, jejich pasivitou, atd..3 hvezdy jsou pro tento film akorat si myslim. ()

Chlo0opek odpad!

Raději jsme se podívali na csfd a ejhle, ona to byla dokonce bláznivá komedie! Tak to jsme se asi měli smát! Škoda, že zde nebyl na pozadí smích diváků jako bývá v seriálech, aby jsme viděli kde. Takhle promrhaný námět, to je teda vážně škoda.. Film úplně bez děje. Ještě by se to mohlo jmenovat podle jednoho takového filmu Nuda ve Skandinávii. ()

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

03.06.2007

Tento osobitý dánský tvůrce právě prožívá svoji osobní krizi a topí se depresích. To a mnoho dalšího prozradil sám Trier v rozhovoru pro dánský deník Politiken. Jeho duševní stavy jsou až natolik… (více)