Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

FREEWHEELER

Veď ono to bol v podstate iba dobre zahraný sled vizuálne nie moc nápaditých obrázkov. Ale poverčivý rozhodne niesom a druhý hrát 223x omleté číslo 23 iba ak raz vyhrám 23k evrov :) ()

Fugito

Trošku násilne podaná myšlienka o čísle 23, ale kamera a herecký výkon Jima ma ohúrila. Páčilo sa mi komiksové prevedenie filmu no dejovo sa mi viac páčil Beautiful mind. Dávam 75 % ()

ShadyCZE

Nepřesvědčilo mne to jako psychologické drama s duševně nemocným, ani jako mysteriozní thirller o čísle 23. Jediný co bych vyzdvyhnul, je Jim Carrey za zvládnutí role. ()

Darth Kedr

Zajímavý film, kde Jim Carrey hraje regulérní vážnou roli a dost mu to svědčí. Dobré téma, pěkně zpracovaná proměna člověka od skepse až k fanatismu a nečekané rozuzlení. Film se snaží působit mysticky a neproniknutelně a docela mu to jde, proto nemůžu pochopit ten konec - kdo se žádal o takhle rozpitvané rozkrytí všeho toho příjemného tajemna? To mě zklamalo. ()

tsatsiki

zajímavý mysteriozní zážitek, jen asi za půl hodiny budete nenavídět číslo 23, ale má to strhující konec. Mimochodem já se narodil 12.února, 12 je 21 naopak plus dva je dvacettři :) Jim Carey tu ukazuje, že umí hrát i jiné role než střeštěného Ace Venturu nebo maniaka opraváře. Určitě doporučuju ke shlédnutí, je dobrá oddychovka, jenom v tv to asi často poběží až ve 23.hodin :) ()

Domas88

Moc se mi líbil Jim Carrey, totálně jsem ho podcenil..říkal jsem si: "Chlapče ty tak Ace Venturu, Blbý a blbější.." Jenže hrál moc dobře.. ()

VanBradley89

Z nějakého záhadného důvodu jsem dostal strašnou chuť se na to podívat. Zajímavý je, že až do dnešního dne, přesněji do půl 8 večer jsem na to ani nevzpomněl. Musím se i přiznat, že asi v půlce jsem se musel kouknout kolikátého vlastně je. Víte, jestli to není třeba nějaký znamení. Film sám o sobě není špatný. Atmosféra tam je. Carrey hraje dobře a na Virginii se dobře kouká. Chybu vidím v konci. Před zjištěním samotné pointy mi to přišlo hrozně zkratkovitý a naopak samotný závěr strašně natahovaný. Celkový dojem rozhodně není špatný. Zklamaný nejsem, ale k tomu abych byl naprosto odvařený něco chybí. Lepší 3* ()

eMeMko

Zaškatulkovat si herce jen jako komediálního šílence je prostě drzost. Podobně jako u snímku Věčný svit neposkvrněné mysli i zde Jim Carey potvrzuje, že dokáže zahrát i složitější postavu. Děj je celkem napínavý a ačkoliv posedlost číslem 23 cvílemi až přehnaná, i tak s jedná o povedený film, který rozhodně neurazí. Konec jsem popravdě nečekal a tak mírně překvapil. Dokonalost to samozřejmě není, nicméně jedná se o to kvalitnější z dílny Joela Schumachera. ()

yazik

Sice hloupost plná sporných argumentů, ale dobře koukatelná a pro mě herecký výkon JC skvělý. Za normálních okolností bych ale hodnotil hůř, jakožto fanoušek JC hodnotím nejspíš drobet zaujatě. ()

kedluben

Já mám pro Carreyho prostě slabost. Podle mě je to opravdu nedoceněný herec. Ale o tom už se tady asi psalo tisíckrát. Tenhle film ode mě dostane tři hvězdičky za to, že: 1. Carrey hraje výborně, 2.není to moc dlouhý, 3. zas tak jsem se nenudil a za 4. měli v kině moc dobrý kafe. Jinak vzpomínat na to teda určitě nebudu. ()

esmoke

Vypadá to, že čím menší má Joel Schumacher rozpočet na film, tím lepší je nakonec výsledek. Tady mohli producenti ještě rtošku šetřit. ()

gu-staff

Průměr, a nic než průměr, jak v režii, tak herecký, nezbývá než se bát, že vznikne dvojka, třeba "Číslo 41", nebo "Číslo 79". Film, z kterýho si nepamatuju po pár měsících nic, dokonce jsem se o něm bavil s někým v hospodě, a nebyl jsem si jistej, jestli tam hraje Carrey, nebo kdo vlastně. Ono se asi z tématu o moc víc vyždímat nedá. Za mně je to 69% (3x23). ()

Brainback

Tento film hodnotím čtyřkou kvůli výkonu Jima Carreyho, kterého sem snad poprvé viděl hrát v jiném filmovém žánru než je komedie. Záplava čísel 23 a herecké výkony mě opravdu dostaly! ()

Dexter666

Neviem, prečo je to taká zívačka. Film má neopakovateľný Schumacherovský vizuál, ktorý sa mi mimoriadne páči, dobrá je aj hudba, titulky sú jedny z najpremakanejších aké som videl, Carrey hrá výborne, ale celé to aj tak nevydá za viac ako 3*. Je to asi preto, že žánrovo príbuzné kúsky typu Gothica alebo Pod povrchom u mňa vychádzajú na rovnako. Niečo konkrétne tomu chýba - asi štipka nadprirodzena - tak ako čudný prejazd cyklistov vo Flatliners...(Ó Bože, práve som si uvedomil, že mám 23-tieho narodeniny, že by náhoda...?:-) ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli