Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

USBejs

Nemám rád tenhle typ filmu, u kterého se v jeho 1. polovině slušně bavíte, jenže poté přijde to ZLO! Nastupuje 15-letý kluk, který po přečtení 3 stránek, z minuty na minutu všude byl, všechno zná a vše také vyřeší. Achhh úplný Sherlock Holmes, který ovšem neumí ani správně podržet baterku. Dlouho jsem nezažil tak nesympatického hrdinu, který by mi zkazil celkový dojem z filmu, který byl jinak v podání Carreyho celkem dobře rozjetý. Největší PEKLO ( 5 slov = 2+3) ovšem byl závěr, vypadající tak nadějně, ovšem nesměl by do něj vstoupit opět on, ROBIN! ()

AlexUnited

Uprostred filmu som si všimol v ľavej hornej časti obrazovky logo s názvom TV stanice, na ktorej som tento film sledoval a hneď som sa zamyslel. Bola to Nova Cinema, to sú 2 slová. V slove Nova sú 4 písmená. 4:2=2. V slove Cinema je 6 písmen - 6:2=3. Získali sme teda výsledné číslice 2 a 3 čo spolu tvorí 23. Ku*va niečo na tom bude :D Inak dokážem pochopiť rozporuplné hodnotenia, pre niekoho môže film vyznievať chaoticky a povrchne, mne sa však práve takýto štýl dosť páči, mimochodom posadnutosť (hocičím) je téma, ktorá ma dokáže vždy osloviť. ()

nula87

Čistokrevný průměr. A přestože to nedělám, tentokrát udělám vyjímku a odkážu na komentář golfisty, protože je v něm, vše, co bych napsal i já. 60% ()

radys.v

Film 23 - mysteriózní film, který nemá bůh ví jakou kinematografickou hodnotu. Jediný zajímavý fakt ohledně filmu je ten, jakým způsobem film dokáže zmanipulovat člověka, který po shlénutí opravdu všude uvidí číslo 23. ()

Pitryx odpad!

No, měl jsem ten film vypnout už ve 23. minutě. Ušetřil bych sedm minut, protože jsem to znechuceně vypnul po klasické půlhodině čekání, jako že se bude něco dít. Což o to vizuálně to šlo, ale scénárista u psaní evidentně chrápal, protože nebyl štont divákovi sdělit rozumným způsobem jakoukoli myšlenku. Byl totiž zvolen pro mne nejhorší způsob podání příběhu, na který jsem vysloveně alergický. Další věc byl Jim Carrey. Toho přímo nesnáším, ale zde ze sebe kupodivu nedělal debila. Dokonce bych řekl, že v té půlhodině co jsem viděl, byl dobrý. Ale ani tyto drobné plusy nemohly film zachránit před tím, abych to nakonec vyhodnotil jako hovadinu. No, možná je to dáno tím, že jsem se na to měl dívat až 23. Ve 23:00. 201309053000/9607/10116 ()

Izi-Peťan

Podle mě kvalitní mysteriózní thriller. Zjišťování pravdě o čísle 23 a hlavně pozorovat Carreyho vztah s 23 mě hodně bavilo. Jim Carrey by měl častěji hrát vážnější role, protože mu neskutečně sedí. V některých scénách vypadal fakt drsně až přímo nebezpečně. Filmy s podobnou tématikou mám moc rád, proto neváhám s vyšším hodnocením, než je tu uveden. 80% ()

Okish

V tomto díle je Jim Carrey samotným důkazem toho, že dokáže zahrát nejen komediální role, ale i role vážného charakteru a dokáže diváky vtáhnout do samotného děje tak, že dokonce i vy začnete přepočítávat vše možné na číslo ,,23" . Ruku na srdce... kdo to nevyzkoušel ?? ()

iz67

Prostě když vás honí číslo, nota bene 23, tak to rovnou vzdejte, protože nemáte šanci. Vlastně.... Láska může kouzlo zlomit. Je to 100x vykradený nápad a Carrey není dramaticky hráč. ()

ostravak30

Velmi mě překvapilo hodnocení tohoto výborného thrilleru. Jim Carrey jen dokázal, že neumí pouze komedie. Podle mě předvádí velmi dobrý výkon. Snímek má grády a napětí do poslední chvíle. Stejně tak člověk nečeká pointu, které se divákům dostane. Postupné odhalování tohoto čísla je nesmírně zajímavé a nutí vás neodejít ani na záchod, aby vám něco neuniklo. Já osobně jsem byl nadšen. Takhle podobně si představuju kvalitní thriller. ()

Joedas

Tenhle malý film režiséra dvou nejhorších batmanů potvrzuje, že božský Jim je výborný herec, ale nikam dál bohužel nezachází. Je to prototyp "lhostejného" filmu, který vámi projede a nic nezanechá. Závěrečný zvrat, ať už čitelný nebo ne, akorát podtrhává to plahočení se v ničem a co je nejhorší, za na dnešní dobu velmi krátkou stopáž stihne nudit. ()

kslaww

Mě film rozhodně nezklamal ani po druhém shlédnutí...navíc Jim Carrey mi znovu dokazuje že to není jen bláznivý komediant. ()

RafaKrakal

Skvěle rozehraný film s absurdním koncem. Takových filmů existují desítky a bohužel ani tento nevyčnívá z průměru. 3 hvězdy. ()

Pohodex

Většina komentujících tu ze sebe dělá akorát hlupáky. Je úplně jedno jak absurdně se k číslu 23 dostane, ten film je o duševně nemocném člověku a jeho posedlostí číslem 23. Podobných záhadologů, numerologů a konspirátorů máme i v našem světě dostatek. Nicméně místy mě film nudil, proto nemohu hodnotit lépe. Navíc jsem ten film viděl už několikrát a po každém dalším zhlédnutí ztrácí svoje kouzlo (nebudu prozrazovat více). ()

hrumsrt

Dívám se na to v roce 2023, když mi opravdu je pořád 23.. Joel Schumacher nakonec stejně bude brán jako ten, kdo zabil komiksového Batmana a natočil něco, za co se hlavní aktéři ještě tolik let po uvedení pořád dokola omlouvají, i když Clooney už to teď bere s humorem.. Ovšem, když jde o napětí, tak tenhle rodák z New Yorku ví, jak na to a i když jeho nejlepším kouskem zůstává skvělá a minimalistická Telefonní budka, nemůžu se zbavit pocitu, že až tohle je to, na co budu vzpomínat.. Možná to připomíná nějaký béčkový levnější thriller, který nemůžete brát tak vážně, ale to nic nemění na tom o jaký zážitek jde. Možná je to magií toho čísla a dokáže to působit o to silněji, když Vám je těch 23.. Ale v mém případě jsem se na hodinu a půl ponořil do napínavé mysteriózní jízdy, kdy za volantem sedí Jim Carrey ve jemu netradiční herecké poloze... Někdy máte pocit, že kniha kterou čtete Vás zná a že vy znáte ji a dokážete předpověď, co asi přijde, ale i tak Vás to dostane.. Všude jsou třiadvacítky, W je 23 písmeno v abecedě a on se jmenuje Walter, všichni se narodili 23.. Je to sice absurdní, ale neskutečně pohlcující, na čemž má zásluhu především labilně posedlý projev hlavního hrdiny, a tak není divu, že tak jako on i divák se neustále žene za odpověďmi a prostá náhoda mu nestačí... I když finále nepovažuji za uspokojivé, tak jedině v takové podobě dokáže tahle spletitá hádanka dávat smysl. Celý život mi všechno musí dávat smysl, rád objasňuji záhady a musím se dobrat výsledku, i proto je tenhle snímek pro mě tak poutavým, i když na podruhé to bude asi poloviční... Pozoruhodný zážitek, který nestojí na příběhu, ale na touze diváka! 80% ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli