Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Lonna

Já mam ráda filmy tohohle žánru, když chci vypnout. Upíři, vlkodlaci, potvory, zničený města... pro mě je to oddychovka. Je to celkem koukatelný, jen děj je až moc předvídatelnej a těch upírů, který teda byli divně zmutovaný, tam taky moc nebylo na muj vkus....ale jinak pěkný. Mě se to líbilo ()

muliku

Pokud je tento film myšlen jako horor, tak svůj účel rozhodně nesplnil, rozhodně jsem se nebál. Byla to snad moje nejdelší hodina a půl v kině co jsem kdy zažil, chvílemi jsem i podřimoval. Film je přeplněn nejrůznějšími klišé (od supertvrďáckého hrdiny až po superzlého arcizlouna), že jsem i mnohdy uhodl, co právě kdo řekne. Jediné, co se mi na filmu líbilo, bylo zajímavé zpracování a výprava. Moje hodnocení - 20% ()

kacudzde

Další zbytečný film o upírech. Překvapuje mě, že to šlo do kin... Kdyby nebylo Paula Bettanyho, dala bych odpad. ()

Bieseger

Takže netradičně shrnu +,- filmu. Začnu mínusy- otřesný herecký výkon Cama Gigandeta (kterého jsem viděl vůbec poprvé), neskutečně prostinké provedení postapokalyptického světa, které skutečně diváka nedokáže zaujmout, slabé počítačové 3D efekty, cool husté hlášky nás doprovází celý film, opravdu překvapivý děj kdy víte co se bude dít od prvních 30 vteřin až do konce a co teprv jak se mění síla "vampírů" a knězů podle toho jak se to do které scény hodí. Tak a teď co se povedlo:....... no.... řekněme že to není tak špatné, nakonec, je tam hodně krve... nebo taky.... hodně akčních scén s krví.... no a ještě je to docela krvavá řežba. ()

Caesius S.

Je zcela jisté, že si scénáristé Kazatele prostě řekli, že když slátají dohromady témata z různých úspěšných akčních sci-fi (Hvězdné války, Matrix, Underworld, Alien,...), musí být výsledek taky hodně chytlavý. Mě to celkem i bavilo, ale určitě se nejedná o žádný průlomový snímek a mluvit se o něm nikdy moc nebude, i když se děj přímo nabízí k pokračování. Nejvíce bych ovšem vytkl akčním scénám, souboje nevypadaly vůbec přirozeně, choreografii nahradily rychlé střihy na jednoduché pohyby a provázkové skoky jsou ještě okatější než u Hongkongské produkce. ()

iL3gAl

No... Musím uznat že určitě to bylo 100x lepší než Legie. At už sakra zahodí bibli a začne o svých filmech trochu přemejšlet. ()

Peacy

Po prvním traileru jsem byl na film docela zvědavý, i přes nelichotivé hodnocení Stewartovo Legie. Musím říct, že jsem nečekal nic jiného než béčko plné klišé. Bettanymu role sedla, stejně tak Urbanovi role záporáka, v jeho případě škoda, že nedostal víc prostoru. Vlastně celý film působí dost nedomrle a začíná dřív než se vlastně pořádně rozjede. Celek působí více jako pilot k našlápnutému seriálu, než jako samostatný film. Zas taková katastrofa to není, takže rovných 50% a z obliby k Bettanymu 3*. ()

infidele

Tenhle film se hodí na mizantropickou náladičku a hořkost v srdci.... Jasně, není to žádný high-art, ale o to tady vůbec nejde... má to šťávu, akci a já osobně jsem se u toho dost pobavila. střih, efekty a kotel vampírů. prostě spojení církevního motivu ala středověk, westernové špíny a sci-fi?...:D je to zlo, ale když do toho dete naplno, pobavíte se! ()

Pointed

Návod, jak správně nevyužít potenciál filmu. Slátanina všech možných klišé, trapní herci, ale tak jako, pro zasmání dobrý.. ()

miromir

tohohle rezisera by meli postavit ke zdi a odstrelit, film je celkem koukatelny jenom kvuli kvalitnim hercum a hezkym kulisam postapokaliptyckeho sveta, ostatni je sracka a slatanina pro 12lete decka s iq pod 60 ()

Pavlo

Po odpadovej Légie, som ani nedúfal, že tí samí tvorcovia naservírujú niečo dobré. Ale dal som im šancu a ejha, ono to vyšlo. Je to kvalitné Béčko, so všetkým všade. Zaujímavé spracovanie, dobré efekty a rýchlo odohrávajúci sa dej nedajú zamyslieť sa hlbšie nad filmom než je potrebné. A to je veľké plus. Z pozerania som mal dobrý zážitok a ak by mala byť dvojka, som všetkými desiatimi za. ()

Jstr79

Tomuto filmu bych odpustil téměř vše. Jak dialogy, herecké výkony i tu neoriginalitu. Byl bych se zkrátka bavil s vypnutým mozkem u klasického béčka s poměrně pěknými triky. To, co mě doslova sralo, byla zbytečná a přiblblá postava sherifa. A skákání po letících kamenech nebylo taky to pravý ořechový. Na druhou stranu o moc lepší než legie. ()

Habansz

Kazatel je jedna obrovská vykrádačka. Film jako takový musím ohodnotit ¨pouze¨ 3*. Nápad by sám o sobě nebyl úplně špatný. I ztvárnění úpíru bylo celkem netradiční a byla to příjemná změna oproti bílím lidem s tesáky, a bydlení v monumentálních úlech uprostřed pustiny je skvělá novinka. Dokonce i přes to, že film tak po prvních 20-30 minutách strácí tempo a nám už je zcela jasné, že většího poselství než zabít upíry-přinést holku, se tu nedočkáme, což je docela škoda, protože tu církev, která se ujala vlády, mohla hrát o něco větší roli. To bylo to lepší co jsem na filmu našel. A to horší? Jak už jsem psal, je to vykrádačka od začátku dokonce. Tvůrci nejspíš všechny nápady vyplácali na už tak dost béčkový příběh a vše ostatní hledali v jiných filmech. Tak například zmiňované ztvárnění upíru. Je pravda, že se od ostatnich liší, ale nemohl jsem si nevšimnout, že to byl mix mezi démony z Konstantina a ¨Pinkim¨ z DOOMa (jako střážce úlu ho tam klidně mohli dát, tady už se to snad ani nesnažili maskovat). Post apokalyptický svět mi zase připomínal Šíleného Maxe, jen bugyny vystřídaly motorky a vlak. Před tvorbou hlavního města (z velké části jen kov) se tvůrci pravděpodobně společně dívali na Blade Runner. Upírské kokony jsme už viděli ve Van Helsingovi, tady drákulův hrad vystřídaly vlakové vagony. Takto bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. I tak to nebyla úplně nejhorší podívaná. ()

v0jt1s3k

Lepsi nez Legie, pribeh jako komixova povidka, na kino to neni, ale uplne bych to nezatratil. Asi castecne diky Bettanymu, castecne diky hudbe a uplne marny nebyl ani skoro steampunk design. Proste slusny Bcko, ani to nehraje na vyssi ambice :) ()

KiJi

Upíry likvidovat jen ve jménu Otce, Syna a Ducha svatého. Když to Scottu Charlesu Stewartovi v Legii nevyšlo a lá Terminátor, zkusil Kazatele a lá Matrix, Equilibrium, Underworld, i Vetřelci a určitě mnoho jiného. Další mix filmů a žánrů. Příšerně průhledný příběh, že hlavní padouch byl spolubojovníkem hlavního hrdiny, že si hříchy minulosti nese do přítomnosti, že se postaví společnosti-řádu-církvi, že ta dívka má nějaký vztah ke Kazateli, že církev je špatná, že upíři určitě přežili a že nakonec láska zvítězí nad lží a nenávistí … A to bych tady mohl psát dlouho. Ale má to i světlé stránky: rozhodně je to zajímavý námět, jehož potenciál režisér bohužel nevyužil (asi nejlepší je animovaný úvod o tom, jak od středověku lidé zápasí s upíry), film má výbornou hudbu, prostředí strašidelné až hororové, bojové scény nejsou nejhorší, tak průměr (objeví se i zpomalené scény), postkatastrofický svět vyobrazil docela pěkně, upíři připomínají spíše potvůrky z dílny del Tora, před posledním soubojem klaďase a padoucha zavzpomínáme na S. Leoneho velmi blízkým záběrem na soustředěné pohledy ( a vlastně padouch také stále jezdí ve vlaku…). Režisérovi ale vyšel výběr herců, až na mladého zamilovaného kovboje, který je občas mimo logiku děje, ostatní jsou přesvědčiví…i když velké herectví tento film nevyžaduje. Zkrátka Kazatel je akční hororová oddechovka s příměsem sci-fi. A od Legie rozhodně zlepšení. (pozn. viděno 2D titulky) ()

Ladas6

Podruhé v krátké době se Bettany objevil v dalším sci-fi jako nejvíc cool zabiják upírů. Zatímco Legie je šílená kravina, tak tohle je "jen" kravina :-) Bettany je sice opravdu největší týpek a tyhle role mu seděj jak prdel na hajzl, ale tohle prostě zachránit nejde. "Dialogy" snad ani hodnotit nejde, některé efekty bych tipl na sci-fi z 50. let a herci kromě zmiňovaného Bettanyho a místy i Karla Urbana bych neobsadil ani do představení na besídce mateřské školy. 3* jsou pouze za Bettanyho a někdy se i ty příšerky byly moc hezký... Ale řekl bych, že jsem to přecenil, je možné, že brzy z toho bude jen jedna * :-) ()

PatryCzech

Ze začátku se film rozjíždí nadějně, ta myšlenka post apokalyptického světa a věčného boje upírů s lidmi je zajímavá a celý ten ponurý svět se mi líbil. Ovšem jen do okamžiku než zjistíte, že celý film je značně prvoplánový, o nějakých dějových zvratech nemůže být ani řeč a v podstatě když pochopíte základní souvislosti, tak už víte o čem film je a bude. Hlavní záporák se tvářil dosti drsně na to jak ho nakonec lehce vyklepli. No a otevřený konec filmu? Doufám, že to režisér nemyslí vážně... 2* ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku