Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Finskej

No... no... no, ehm, totiž... Mám rád Paula Bettanyho. Mám rád jeho poněkud nezvyklý nový prototyp akčního drsňáka. (Zejména poté, co jsem viděl Wimbledon:) Mám rád postapo. Mám rád Fallout a podobnej holy-fucking-yoda-and-shit. Mám rád zmutované potvory polykající obyčejné homo sapiens jako maliny. A mám taky v posledních letech stále raději Karla Urbana. Ale přesto... jaksi, ehm... mrmrly mrmly, chrchly chrchly... nějak tak, tak nějak... No, nic moc, no. Kdo kouká (nejspíš právě jednou anebo dvakrát a dost) na Legii, Pathfindera, Rezident Evil 3+ a podobné věci, koukne se i tady a bez vzrušení přežije. (Dokonce o poznání lépe než u Ultravioletu, což už je fakt shit.) Ale ostatním a nějak výrazněji bych už nemohl doporučit. A takové technické PS: Bettany dělá to, co dělal v Legii - tady problém není. Na Maggie Q se dobře kouká - tady problém taky není. A Karl Urban si své vystoupení vysloveně užívá - takže tady problém není. Tak v čem je vlastně? Střih a režie? V podstatě málo zajímavý/variující nápad obohacený o nenapínavé beznapětí? Asi v tomto případě je vážně nevalný film jako film, nikoliv protagonisté. ()

killjezor

Béčko jak má být. Svým způsobem mi to připomnělo Pistolníka od Kinga, ale ne námětem, ale spíše zasazením. Všemi těmi věcmi kolem. Retro sci-fi akční fantasy, které nenudí a na nic si nehraje. Pár naprosto dokonalých scén a proti Legii chybí notná dávka patosu. Jo, Bettany se mi pomalu ale jistě stěhuje ze skupiny herců které nemusím k lidem, jako je Statham. ()

Han22

Béčka se dnes už nenosí a proto má Kazatel poměrně mizerné hodnocení. Přes drzost s jakou film brakuje nejrůznější filmy (města ze Soudce Dredd, pustina jako vypadlá z Mad Maxe, upíři z 30 dní dlouhá noc, hrdina ala Blade) se jedná o zábavné béčko se skvělými triky i akcemi a výborným finále přesně ve stylu 90. let. Pár záchran na poslední chvíli, souboj jeden na jednoho a obrovský výbuch. K tomu si přidáme slušnou mytologii a drsného hlavního hrdinu a vychází to tak mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Ale dám tři, protože těch akcí tady zas tolik není a chvílemi jsem se i nudil. ()

velkyvezir

Když čtu komentáře ostatních, mám silné pochybnusti, že vůbec netuší, že se jedná o film inspirovaný sérií komiksů (typ manhwa) od Hyung Min-wooa, protože jinek by nemohli film komentovat, jak jej komentují. Za sebe jsem si dal tu práci a finance a nějaký pátek mám doma všech 16 dílů a postupně se jimi nadšeně prokousávám, protože jde o skutečně výjimečný komiks. O to snad relevantněji bude brán můj kritický ohlas na film, ve kterém jsem postrádal větší spojitost s ústředním motivem komiksové série, a to proč se kazatel stal kazatelem a za co vlastně bojuje (úpíři to nejsou). Jako akční snímek má film švih, čemuž pomáhá i krátká stopáž, akční scény nenudí, ovšem nejsou původní. Nápad s úpíry známe minimálně z Od soumraku do úsvitu, některé filmové záběry na kopačky z Matrixu atd. atd. Jediným kladem tak zůstává charismatický Paul Bettany, který by byl naprosto skvělý, kdyby režisér natočil pevnější adaptaci komiksu. ()

Seti

Předloha může být fajn, ale filmový Priest je naprosté utrpení! Po slibném traileru jsem Stewartovi věřil (na Legiona se zatím stále chystám), ovšem momentálně jsem přesvědčen, že bych natočil lepší film i s hlavou v prdeli. Všechny aspekty Priesta jsou totiž tak plytké a ubohé, že se mi nechce věřit, že to natočil někdo s jakoukoliv filmovou minulostí. Snaha všech herců o vážnější hraní plné nasranostních a osudových pohledů působí v kontrastu s tím, co vypouštějí z huby, naprosto směšně. Akce je dělaná pouze na 3D efekt, takže kdo viděl jakýkoliv trochu kvalitnější akční film, tak si při sledování nezáživných rádobycool zpomalovaček (co s nima kurva dneska všichni maj) nudou vydloube z rypáku slušnou hromadu. Jediné co neurazí je prostředí (dáno komiksem) a Youngův hodně slušný hudební doprovod. Nejhorší je, že Priest byl v mém letošním seznamu očekávaných záležitostí. ()

Bobek15

Váham, či to s tými 2* nepreháňam... Tak jednu dám za štýlovú úvodnú animáciu a druhú za Maggie Q, ktorú dosť môžem :). Nič iné vo filme za zmienku nestojí. ()

Wicky

Zakopat tenhle film hluboko pod zem,protože tenhle film je nudný,ubohý a rozhodně to není horor..Nedoporučuji..15% ()

cachina

V první řadě je nutné si uvědomit, že tento film je béčkový, povrchní děj s jednoduchou a předvídatelnou zápletkou. Jedná se o jakousi směsici žánrů, trochu sci - fi, postapokalyptický film s trochou šíleného Maxe, horor, akční film a v neposlední řadě také western. Snímek je prošpikován odkazy a prvky westernového žánru. Hlavní hrdina, vyvrhel, na okraji společnosti se vydává na stopování upíra, který unesl mladou a nevinnou dívku. Převážná část děje se odehrává v nekonečných prašných pustinách, velkou roli zde jako u kovbojek hraje železnice, i postavy svým oblečením jako by vypadly přímo z westernu, dlouhé pláště, klobouky, u pasu pouzdra s pistolemi. Jen na místo koní si to hrdinové frčí na motorkách. Film vsází na temnou atmosféru a výpravu. Když si uvědomíte do čeho jdete a na chvíli vypnete, tak vám těch 90 minut v klidu uteče, páč se snímek nikde nezdržuje a jde z akce do akce. ()

iXtr3m3

Epické a monumentálne béčko. To sa vôbec dá? Áno a stačí k tomu Bettany s Urbanom. Kvôli malému rozpočtu aj malá stopáž, zato na svoje pomery a ambície maximálne úderná. Toto nebolo zlé, ako jednohubka dokonca maximálne vítané. ()

Loki_Six

"The church teaches us that the eyes are the windows to the soul. And that since vampire evolved without eyes, it is a soulless creature, to be eradicated. And I have seen the soul of the vampire, and let me tell you that it is far more pure than that of any man. Now you ask me what I am. I am the bringer of the tide. I am the wave that will wash clean this unclean world. And you, and your Priest, will help me do it." ()

Wally

Překvapivě ucházející....hlavně díky atmosféře, která byla opravdu temná a celkovému ztvárnění postapokalyptického světa...akce tu taky nějaká byla. Příběh samotný nebyl žádná sláva, ale P. Bettany si to určitě užil a Maggie Q byla jako vždy půvabná :-) ()

Merkin

Bettany alias vykázaný kazatel, hafo počítačových i lidských upírů, město ovládané církví(postavit se církvi znamená postavit se bohu) a ,,dojemný" klišé příběh o lásce, válce a zradě. Pro někoho naprostá ztráta času, pro ty, kteří trpí na Paulovi depresivní mnichy a jednou za čas zkouknou i B s několika slušnými efekty a úsměvnými vložkami typu-ZPOVĚDNÍ KABINA 5 JE VOLNÁ-jde o celkem vkusnou oddechovku:) ()

Vaklaf

Takhle klišoidní (avšak vážný) film jsem už dlouho neviděl. Potenciál tu rozhodně byl. Akorát to chtělo míň blbých keců a víc dobrý akce. Ta která tu byla nebyla úplně zlá - kněží i upíři byli správně nařvaný a tríčky si občas dávali dobrý. Jen tak úplně nechápu tu tendenci "čím rychleji provedená bitka, tím jí pustíme pomalejc". Určitý zpomalení je potřeba, aby byly vidět všechny vychytávky, ale když při střetu skok trvající půl pikosekundy roztáhnete na dobu, že by jste si při něm stihli vypít kafe, tak je dojem z neuvěřitelný rychlosti tentam. Zlatej Matrix. Jinak jsem od filmu neočekával prakticky nic (nebo spíš, čekal jsem zhruba to, co jsem dostal), tak jsem nebyl nějak zvlášť sklamán. Snad akorát nevyužitým potenciálem. Ale vůbec tam teda nechápu to 3D. Jako k čemu? Kdybych za to zaplatil 80Kč místo 150, asi bych byl o něco spokojenější. ()

Eraserhead

Scott Steward dělá pokroky. Po ultra debilní Legii přichází s už jen debilním Kazatelem. Jestli to tak půjde dál, mohl by být příští film alespoň průměrný. ()

Holina

Dokonce jsem váhal jestli nedám plnej knedlik, ale přece jen má Kazatel nějaké mouchy a bylo by to unfair. Nicméně nechápu to slabé hodnocení. Stewart je evidentně žhavý kandidát na pozici mezi nedoceňovanými režiséry. Priest má totiž atmosféru ještě vypiplanější, než měla Legie. Zdá se mi, že je i akčnější. Prostě parádní záležitost, podle všeho jen pro nenáročného diváka, nebo nevim komu šlápl rejža na kuří oko.SOUNDTRACK: Poměrně barvitý, přijde mi jako ze staré školy a pro mě zábavný. Upozorňuji na poměrně silnou skladbu I Have Sinned, jako na nejzajímavější kus, který tak nějak charakterizuje celý soundtrack. ()

Nons3nse

Na Priesta som sa veľmi tešil. Podľa traileru to vyzeralo, na slušne post- apokalyptické, akčne sci- fi. Ale povedzme si, ktorý filmový trailer nevyzerá dobre?! Realita už je však odlišná. Celý tento koncept upírov, kňazov, a ľudí, ktorý sú ukrytý v meste „pod krídlami cirkvi“, sa mi páči. Len je tu jediný problém, všetko je tu tak klišé. Už sme tento príbeh veľa krát videli v rôznych podobách. Miestami som sa strašne nudil. Najviac, čo sa mi na tomto filme páčilo, bol jedine animovaný začiatok, ktorý by nás mal „zatiahnuť“ do deja, a zopár akčných scén z upírmi. Príbeh nebol taký silný na to, aby ma stiahol do budúcnosti, v ktorej vládne cirkev, a upíry. Priest vôbec nie je zlý film, ale rozhodne by som naň nešiel do kina, a už rozhodne nie na 3D projekciu. Určite, film mal potenciál, len je veľká škoda, že nedostatočne využitý... ()

Michalechal

Skvělý akční příběh s výtečnými efekty natěsnaný do 87 minut. Nedoporučuji milovníkům Stmívání apod. slaďáren o upírech - přeci jen se v tomto filmu objevuje "nová teorie" o upírech a jejich podobě a stejně tak jejich tzv. "následovnících". Až jeden, ten nejsilnější je zpodobněním upírů tak, jak je známe. A závěr? Rozhodně otevřený k dalšímu pokračování ... ()

Krabak

Když jsem se na tento film koukal, tak jsem si pořád říkal, že něco podobnýho jsem už viděl. Vlastně to samé, jen se to odehrávající v jiném časovém úseku. Furt jsem nad tím dumal a pak mě to trklo.... Legie. Pro zajímavost jsem se podíval, kdo ji režíroval a ejhle...on ten samej chlap. Tím jsem se chtěl dostat k tomu, že tenhle komentář můžete bezproblémů přiřadit i k Legii__ Celý film jsem čekal, kdy že se to pořádně rozjede, kdy bude nějáká zápletka, vyvrcholení. Prostě to, co u normálních filmů bejvá. Bohužel jsem se toho nedočkal. Celý film jede přesně v tom úseku, kdy si říkáte, že teď už se začne něco dít. Nezačne. Pokud to byl záměrný tah, aby diváka udržel u obrazovky do konce, tak se povedl. Jinak celý film jsem si kladl otázku... Proč zrovna kněz musí být nemylosrdný vrah? A ještě když po celou dobu filmu se modlí, kde jen může? No což...nejspíš nemají desatero, ale jen devatero--->30% ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku