Broken

Velká Británie, 2006, 110 min

"BUDEŠ POKRAČOVAT?" ptá se kdesi uprostřed lesů tajemný cizinec s puškou Hope, která si právě vylovila z vlastních střev do břicha zašitou žiletku, aby si na poslední chvíli přeřezala škrtící smyčku kolem krku. A Hope bude pokračovat. Bude pokračovat, protože jinak se nikdy nedozví, co udělal všehoschopný cizinec s její malou dcerkou... Nízkorozpočtové britské hixploitation. (choze)

Kailo

Můžu říct, že film neni už "klasickej" horror, kde se jedou závody na nejvíc krve. To, že se skoro vše odehrává na jednom místě a to v lese je velmi působivé a přidává to na dobré atmosféře. Jen škoda, tak zbrklého konce. Možná, kdyby se tvůrci snažily víc věnovat psychologické stránce. 55% ()

Dubro

Adam Mason ukázal, ako sa za obyčajných päťsto peňazí dá natočiť pozerateľný horor, údajný to príbeh úchyla z Aljašky (nejaký Robert Hansen), čo si nazvláčal babky do lesa a potom ich lovil ako zajace. Za pár drobných si Angelinu človek určite nekúpi a tak zamrzí, že mu trošku mincí nepridali, aby si mohol dovoliť aj niečo iné ako komparz, hlavne ten v podobe uvrieskanej brunety. Dobrý začiatok, skvelý finiš. 3,33 periodických (dúfam, že čiarkoví a medzeroví inšpektori utrú hubu) ()

*CARNIFEX*

Po sľubnom úvode sa dostavil solídny prepad, pričom ani informácia: “podľa skutočnosti” z úvodu, nie je žiadnou zárukou toho, že bude divák svedkom niečoho, čo by ho malo emocionálne zasiahnuť. Nemá príliš veľký význam ani zmysel tento počin sledovať, pričom ku kvalite spracovania či hereckému obsadeniu sa nemá ani zmysel vyjadrovať. ()

misterz

Tak neviem. Asi som už čo sa týka hororov tohto typu príliš rozmaznaný, alebo možno presýtený. Mňa to až tak nenadchlo. V prvom rade, neviem kde sa nabrala myšlienka, že ide o hixplo, to teda určite nie, skôr explo, ale veľmi nevýrazné. Netvrdím, začiatok bol v tomto smere akýmsi prísľubom, keby sa aj ďalej pokračovalo v tomto duchu, asi by som bol spokojnejší. Čoskoro po úvode však snímok krvavé scény takmer úplne vypustí a snaží sa ísť viac do psychologickej roviny. Žiaľ nevyšlo to podľa mojich predstáv, na to tu bola slabučká atmosféra, chýbal tomu hlbší nápad a v neposlednom rade aj prepracovanejší scenár s presvedčivejšími hercami. Tiež tu chýbala aj akási mytológia a vysvetlenie okolo toho záhadného chlapíka z lesa a jeho potreby unášania a týrania žien. Celkový dojem preto na priemer nestačí. 45/100 ()

Ruut

Znám par lidí co mají opravdu hodně rádi horory. Koukají na ně. Sbírají. A dost dobře jim rozumí. Někteří z nich přes víkend i nějaký ten fanouškovský horůrek natočí. Autoři Broken určitě patří mezi posledně jmenované. S tím rozdílem že na tento film dostali trochu víc peněz. Je znát snaha o zajímavou podívanou. Masky jsou opravdu povedené. Herci taky fajn. A celkově je to docela dobře koukatelné. Jen o pul hodiny kratší stopáž by docela Broken prospěla. ()

• První film produkční společnosti Dimension Extreme. (t.mon)