Hrdinka amerického thrilleru, manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová), pracuje i na Štědrý večer, a když chce konečně odjet domů, zjistí, že hlídač Thomas (Wes Bentley) na ni v podzemí nalíčil past. Buď se jí podaří utéct, nebo přijde o život...  Je Štědrý večer, ale mladá ambiciózní manažerka Angela Bridgesová (Rachel Nicholsová) je ještě stále v práci. Chce vše dodělat, než vyrazí na rodinnou večeři. Když konečně sjede do opuštěné garáže, zjistí, že nemůže nastartovat auto a nemá signál v mobilu. Pomoc jí nabídne přátelský hlídač Thomas (Wes Bentley), ale když se ani jemu nepodaří auto spravit, řekne Angele, aby s ním povečeřela. Ta se jen zasměje, jenže záhy zjistí, že se ocitla v situaci, která rozhodně úsměvná není. Probudí se totiž přivázaná k židli ve studené místnosti pro bezpečnostní službu v podlaží P2 a je si jistá, že štědrovečerní večeře je to poslední, po čem Thomas prahne. Teď záleží hlavně na její odvaze a touze žít, aby se jí odtud podařilo utéct. Americký hororový thriller režíroval Franck Khalfoun. (oficiální text distributora)

sedm.1

Já jsem z tohoto thrilleru krapet rozpačitý.Jednak bych P2 tedy vůbec neoznačil za horor,ale skutečně jen "pouze" za velmi poctivý thriller a jednak k němu mám dost výhrad.K plusu lze sice připočíst,že se dějově velmi rychle rozjede,problém mám v tom,že ačkoliv se celou hodinku a půl prakticky pořád něco děje,za celou dobu jsem nebyl ani na chvíli vtažen do opravdového kolotoče událostí.Když už to vypadá,že se začne něco systematicky napínavého dít,přijde zaříznutí scény a přeskočení zas na úplně jinou trať.Autoři prostě celý děj až moc rozkouskovávali a ubrali tím jak na atmosféře,tak na celém spádu snímku .Další velký problém shledávám v obsazení.Rachel Nichols krom svého hlubokého výstřihu nepředvedla prakticky nic,herecky je nudná až běda a navíc není ani trochu sympatická.Wes Bentley je na tom dost podobně ,ale alespoň má nějaké to charisma.Za pozornost tak stojí jediná,ale zato naprosto vymazléná brutální vražda jednoho z kolegů hlavní hrdinky,zde si každý gore milovník musel pomlaskávat.Celkově mě P2 ale oslovilo jen jako standartní thriller,se vším,co k takovému poctivému napínavému thrilleru patří,viz naprosto typické neoriginální,přesto ale napínavé finále,ale jinak bohužel jde o film nevybočující z průměru.Zkrátka P2 je malý příjemný thriller,pro který ale tentokrát neplatí:za málo peněz,hodně muziky.Ale pobaví a napne určitě. ()

Forsberg11

Skôr sklamanie ako spokojnosť. Pomerne slušný námet je znovu pochovaný nelogickým chovaním postáv. A tentokrát sa nelogicky chová aj sám psychopat. Napríklad scéna keď sa hlavná hrdinka zmocnila sekery a nebola schopná s ňou nič urobiť má priam privádzala do šialenstva a snáď prvýkrát sa mi stalo, že som si prial aby boj a na život a na smrť vyhral vrah a tú uškriekanú hlúpu hus poriadne zmastil. A navyše neznášam násilie na zvieratách. Ale aby som len nekritizoval, film si počas celej doby udržuje veľmi slušnú atmosféru a aj hudba je tu pekná. Rukopis Alexandra Aju je zrejmý aj pri niektorých krvavejších scénach. No, uvidíme čo nám Khalfoun predvedie nabudúce. Ale tentokrát už prosím bez vrieskajúcej prsatej blondíny... ()

The Viper

Chvilkama mě napětím zvedal ze sedačky, ale škoda těch zbytečne nudných přetáhlých pasáží. I tak je plus, že v TV dávají nějaký kvalitnů thriller. ()

rozbris

Taková tak klasika hororu, kdy obět stále uniká a uniká až se nakonec naprdne a stane se z ní nelítostný zabiják:-) ()

Billie777

Lehce nadprůměrný film ale koukala jsem s vytřeštěnýma očima od začátku až do konce, film měl velký spád a už proto dávám 4 puntíky. Sice s odřenýma ušima ale přece ... :) ()

Luciášek odpad!

Ach jak nečekané téma... Proč už někdo nenatočí film, u nějž nebudu po 10 minutách vědět celý následující děj?! ()

PfefferSalz

Musel jsem se podívat podruhé, abych se přesvědčil, že jednou to bylo dost. Nic extra se nekoná, ale na večer, kdy člověk leží v posteli s rýmou, je to tak akorát. ()

Eraserhead

Aja se s ničím moc nemaže. I když tentokrát nerežíroval, je jeho vliv znát. Škoda, že tam nebylo více scén jako potrestání zlobivého kolegy :-) U samotného pronásledování jsem párkrát zívnul. ()

MareT.

Klišé, klišé, ale třeskutě zábavné. Normálně bych dal 3*, ale toto provedení se moc povedlo. Mám rád thrillery, kde je "one to one" (psychopat a oběť). A tohle mi přišlo napínavé od začátku do konce! ()

Holina

No nebyla to žádná sláva, ale jako odreagování stačí. Tu trochu napětí se z toho podařilo vykřesat, několik scén je skutečně celkem hustých. Váhám mezi 2 a 3, ale přikláním se spíš k lehkému podprůměru. Hlavnímu záporákovi totiž nejde tak nějak věřit.. ()

Teabag

Solidní horor, na kterém asi nejvíc zaujme Wes Bentley a všudypřítomná prsa Rachel Nichols. Atmosféra krásně houstne, ale občas ji nabourají některé momenty na hraně uvěřitelnost nebo přímo za ní. Psa mi bylo líto. Ostatních ne. ()

peetriss

Uzavřený svět podzemních parkovišť s psychopatickým hlídačem a mladá půvabná blondýna v něm uvíznuvší, to je základní premisa pro rozehrání komorního partu s vysokým potenciálem, co se atmosféry a napětí týče. A skutečně se jedná o poměrně slušný thriller s několika krvavými scénami, který si po celou dobu udržuje správnou hladinu napětí. P2 disponuje také celkem sympatickým obsazením, Rachel Nichols se výtečně zvládá současně bát, bojovat i vypínat na diváka svůj půvabný dekolt, Wes Bentley je jí skvělým protivníkem. Škoda jen zbytečných nelogičností ve scénáři, mohlo to být ještě lepší. ()

J*A*M*A*L

Po několika dnech opomíjení jsem se k tomuto hororovému thrilleru konečně dostal, ale má očekávání to ani zdaleka nesplnilo. Těšil jsem se až moc a také to je horor, který jsem po dlouhé době viděl, ale jak říkám, opět mě to zklamalo. Je to horor s úplně jiným příběhem a možná to je to špatné, co se mi na tomto filmu nelíbilo. Mé srdce už zřejmě bude navždy oddané typickým slasherům, vyvražďovačkám, explotation, hixplotation a další subžánry hororu, ale takovéhle jiné hororové příběhy jsou nic moc. Horory, kde účinkují dvě osoby, z nichž jedna je oběť a jedna vrah a po hodinu a půl se tam jen pronásledují a děje se tam pořád to samé, to na mě skoro nikdy neudělá dojem a P2 na mě fakt dojem neudělalo. Je to mé první setkání s Khalfounovou režií, ale dnes/hned po dopsání komentáře se vrhám do jeho žhavé novinky Maniac a na něj se moc těším, a tak doufám, že nezklame. Francka Khalfouna však přeci jen nemám za špatného režiséra. ()

Abiosis

*PEKNÉ... EHM... OČI* Pár napínavých momentov a pár pretekajúcich prsníkov - asi tak by sa dal charakterizovať tento slabší triler, ktorý sa až na pár originálnych momentov (výťah, stolička) drží v stereotypných zákutiach svojho žánru. Rachel je väčšinou schopná emócie zahrať vierohodne - človek jej strach, bolesť a smútok verí -, Wes je akceptovateľný len v momentoch, kedy sa z neho stáva vrieskajúci šialenec - inak je len kastingovým prešľapom. V podstate je to film dvoch hercov, ktorí však nie sú natoľko výrazní, aby som to s nimi naplno dokázal prežívať. Uvedomoval som si, že je mi úplne jedno, kto z tohto "duelu" vyjde ako víťaz. Verdikt v 1 vete: Málo psycho, málo klaustrofobické, málo nechutné, málo násilné, málo erotické... 09.12.13 ()

Disease

Originální to sice moc nebylo, ale vzhledem k tomu, že jsem se trochu bál, že to bude jen "honička na parkovišti", tak překvapení v podobě solidního scénáře. ()

woodsman

no akoze trosku sa to potom rozbehlo ale prvych 40 minut sa neudialo uplne nic suche scena jak toho chlapa zmasakroval na stolicke masaker ()