Smrti napospas

• Španělsko Los abandonados (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Španělsko / Velká Británie / Bulharsko, 2006, 99 min

Americká filmová producentka, která byla v dětství adoptována, se vrací do své rodné země, aby zjistila něco o svém původu. Navštíví rodinný dům, který nikdy neviděla a musí čelit děsivému tajemství, které je v něm ukryto. (TV Horor Film)

masekjc

Díky bohu, že to režíroval Nacho Cerdà protože ten ví jak navodit tu správnou atmosféru. Výborný horor, který sází spíše na vizuální stránku a atmosféru než na brutalitu a lekačky. 7/10 ()

chlebo odpad!

Keď som naposledy sledoval Filipínske oslavy Veľkej noci, kde sa úbohí sfanatizovaní ortodoxní kresťania nechávali doradu križovať po vzore Spasiteľa, myslel som si, že nezmyselnejšia forma zbytočného a dobrovoľného utrpenia existovať jednoducho nemôže a tí pravoverní ma celkom pobavili svojou debilitou, keď sami od seba podstúpili také martýrium. A hoci dobre pobavený, nechápavo krútiac hlavou som nakoniec prenos vypol. Ale dnes sa touto cestou chcem všetkým tým fundamentalistom slušne ospravedlniť, keďže som dobrovoľne a bez velkého presviedčania absolvoval toto. Samoukrižovanie mi zrazu prišlo ako celkom príjemné spestrenie volného času a uznal som, že pre niekoho to môže byť aj celkom dobrá duševná očista, s hlboko filozofickým podtónom. Po tom, na čo som si od španielskych cigošov zvykol, som po tomto otrasnom zážitku ostal len sám a Bezmocný sedieť pri mise nedojedeného popkorna a ešte dlhú chvíľu som len civel do steny. Komentár by sa dal stručne a slušne vyjadriť jednoduchým povzdychom : No ty kokot... Ale chápem pomerne pozitívne ohlasy tunajších hlboko sa zamýšlajúcich filozofov. Ja, ako primitívny feťák, som pravdepodobne celú tú grandióznu pointu akosi nepobral a ostal som akurát tak znechutený, ako som už spomínal vyššie. Ale ak sa niekto chce dobrovoľne trýzniť, nikomu nebránim. Takže, kto má záujem pozerať sa na dvoch vrcholne nesympatických pičusov, zmätene pobehujúcich po opustenej cigánskej osade, vualá, nájdete sa v tom. Ja len znechutene odplúvam. ()

LukeSharp

No co to ty vole bylo!! Naprosto nudný a špatný rádoby horor ve kterém stojí za zmínku jenom Karel Roden(ale jen občas).Jinak naprosto otřesná hlavní hrdinka v naprosto otřesném a otřepaném příběhu při kterém jsem se bál asi jako u Pokémonů(i když ti mě děsili možná více).Byl to prostě děs a hrůza,ale bohužel jako zážitek a ne jako atmosféra filmu.20% ()

Solverino

Po dlouhé době jsem se opravdu bál... slušné mrazení po zádech! Perfektní kamera, vynikající zvuk! Chvílema i opravdu děsivé! Roden naprosto skvělej! Dávám maximum a stojím si zatím! Oproti americké klasice poslední doby to má konečně úroveň! Atmosféra super! ()

Viko

Nuda, nuda, šeď, šeď, nuda, déšť, nuda, nuda, šeď, brečící ženská, nuda, brečící ženská, déšť, šeď, nuda, nuda, brečící ženská v šedivým dešti, konec nudy. Jak říká na závěr dcera hlavní hrdinky - "Je lepší zapomenout." ()

Mr.nachos

Musím přiznat, že tenhle film mě hodně bavil. Není to nic, co by mě vyloženě překvapilo, ale nenudila jsem se. Bylo jasné, jak to dopadne, ale i tak to bylo napínavé. Atmosféra příšerného polorozpadlého domu a miminum světla udělala své. Evropské horory mají prostě fluidum, které u těch Made in USA není. ()

Patches1984

Na první pohled jen tuctový horor o strašidelném domě s Karlem Rodenem jako bonusem. Ale ač Roden skutečně nad ostatními představiteli vyčnívá, není tím hlavním stavebním kamenem snímku. Tím je především mrazivá atmosféra východoevropských lesů podpořená místy až geniální kamerou. Pravda, první půl hodina je sice trochu roztahanější, ale zase dává příležitost vyniknout vizuální stránce filmu, která už toho prostoru v druhé půli mnoho nedostane, protože musí ustoupit příběhu. Ten je sice celkově vzato docela triviální, ale je vyprávěn chytře a bez zásadních logických lapsů. Dokonce ani ty postavy se nechovají tak moc stupidně, jak bývá v tomto žánru zvykem. Příjemným překvapením pak pro mě byl spíše mysteriózní než hororový konec, který mi ražením připomněl některé Lynchovy filmy. 8/10 ()

oliveros

Remeselne nadštandardne zvládnutý horror, vynikajúci predovšetkým obrazom. Ak sa vám film z tohoto hľadiska páči a pridáte si k nemu aj sympatie, prípadne až nadšenie s jeho príbehom, plne pochopím vysoké hodnotenia. Ak je pre vás dej mimoriadne nezaujímavý, tak to zväčša nevykúpia ani v úvode spomínané pozitíva. V tomto prípade isto pochopíte moje hodnotenie. Škoda, lebo tú "basic" myšlienku to nemalo zlú. ()

Cechyno4

Musel jsem přežít prvních 40 minut, ty byly docela nudné. Ale jsem rád, že jsem to vydržel. Po prvních 40 minutách filmu se začal příběh rozjíždět. Začal se také pěkně krůček po krůčku hezky vybarvovat parádní námět tohoto filmu. Poté jsem se již nenudil. Čekání na půlnoc bylo také dobré a velice napínavé. I když jsem poté čekal více než přeskládávání věcí na svoje místo. Nicméně na konci se všechno vysvětlí. Vše do sebe parádně zapadá. To je důležité. Žádné nebo minimum logických chyb. Velice inteligentní a působivý snímek. Španělé znovu potvrzují, že patří do hororové extratřídy ! U mě tak 71%. ()

CrazymanM

Celkem slušný,přesto spíše průměrný horor,který se nevím proč odehrává v Rusku(mohlo to být kdekoliv,ale Rusko je asi pro filmaře takové tajemné),který je dosti zamotaný,zmatený,ale dosti atmosférický a tajuplný.Roden odehrál svůj standart,je dobře že hraje i v zahraničních snímcích,má na to!!! ()

toomm

Uff...no teda. Ve své podstatě kvalitní horor s dobrým námětem. Horší je to ale s jeho zpracováním a dialogy. Ty jsou přímo otřesné. Ale budiž. Atmosféra obstojná a scény ve tmě s "dvojníky" jsou poměrně děsivé. Potěší i role Karla Rodena. Zavěrečná pointa odhalena velice pomalu, kousíček po kousíčku, což může do jisté míry škodit tím, že žádné šokující odhalení nepřijde, ale film je tak alespoň svižný a já se u něj ani chvíli nenudil. Španělé umí točit horory, ale doufám, že příště to bude aspoň o fous lepší. 60% ()

J.Mayen

Byly pasáže,který jsem nepochopil a kterým jsem moc nerozuměl,to bylo asi proto, že film neudržel mojí pozornost.Film chce být za každou cenu zajímavý, což na někoho funguje,ale já jsem jeho lstivost odhalil. I když je K. Roden světlejší vyjímka, obecně nemám české herce rád, ani tu však nijak významně nezazářil navíc s tak protivnou a nesympatickou partnerkou Marií.Úvod filmu opravdu velká ubíjející nuda, konec filmu jeden velký zamotaný myšmaš,který měl být pravděpodobně odměnou za nudný začátek a tak se sem naflákalo vše hlava nehlava,tak se nedivme za ten nehorázný guláš. ()

elanista1

Skoro som sa posral od strachu...ze to nikdy neskonci, mal som obrovsku chut to vypnut uz po polhodine a pritom sa nejedna o ziadne Bcko, ide proste len o pseudointelektualny horor ktory chce byt kultovym ale je nijaky. Taky chaos som uz davno pri pozerani filmu nevidel, tento "horor" je vyslovene trapny so vsetkymi tymi smiesnymi zvratmi v zavere. Najskor sa treba preborit 60 minut smradlavym odpadom a ti dobrodruhovia ktori to zvladnu az do konca sa dockaju este vacsich zvratkov. Film uplne postrada tempo ci napatie, okolo strachu to ani nepreslo, neprijemne postavy len "atmosfericky" pochoduju v tme a hladaju ani sami nevedia co, a taktiez vedia odhadnut veci ktore by ma nenapadli ani vo sne. Momentalne mam velmi jasny pocit o tom, ze som stratil 90 minut zo zivota, lebo dokopy to vo mne vyvolalo menej ako stipku emocii /to je jedno, aj zapornych, niekedy aj zaporne emocie maju vplyv na vyssie hodnotenie, ale tu nebolo nič, poker face/. Budem velkorysy a ohodnotim to az jednou hviezdou. ()

Konys

Parádní atmosférický horor, kterému můžeme vyčíst lehoulince kostrbatý děj a předvídatelný konec. Ale hlavně je tu Karel Roden takže **** ()

david666

Uvažoval jsem nad **** nebo ***** ale nějak jsem nenašel na filmu slabinu:-) takže dávám *****. Po dlouhé době jsem měl u filmu mrazení v zádech. V tom baráku bych nezůstal ani minutu:-). Film má spád od začátku do konce, nenudí, herci (na tento žánr) hrají velmi dobře (Roden pravda asi ani špatně hrát neumí a ženská hrdinka mu zdárně sekunduje), dialogy nejsou trapné a zápletka je taky zajímavá, navíc i prostředí (chaloupka v lese:-)) má pěkně temnou atmosféru. Hodně se mi líbila scéna "vracení se domu do původního stavu" a také konec byl vcelku masíčko (prasata, likvidace dětí). Myslím, že na rozdíl o některých hororů by si tento zasloužil uvedení v kinech. Pro mě je to jasný Ačkový film. Jinak mě opět Španělé přesvědčili, že točit filmy tohoto typu umí. ()

redalert21

Oooh, takový nízkorozpočták se jenom tak nevidí, všeho všudy tak 5 herců, zombie udelane z hlavní herecky a rodena (asi nebyly prachy na další herce) levnost číší na vás z každého záběru. Atmosféra nulová, strach taky, zápletka jakbysmet, navíc uplne uhozeny konec...no nevím : / ani Roden nic neukazal ( je pravda ze ani nemel prilezitost) Skoda 2,3 ale dam ty *** ()

MFZB

Po dosť dlho čase som si pustil nejakú tú duchovinku a oplatilo sa celkom. Film ako taký sa mi celkom pozdával, len z toho konca som teda riadne domotaný. Čo sa týka filmu ako takého, tak hudba sa mi tam riadne páčila, celkové spracovanie bolo tiež v pohode, len tak trochu divný sa mi zdal ten filmík, dáko som ku koncu a na konci nebol moc v obraze. No ale každopádne sa jedná o 1 z tých lepších duchársky hororíčkov. ()