Smrti napospas

• Španělsko Los abandonados (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Španělsko / Velká Británie / Bulharsko, 2006, 99 min

Americká filmová producentka, která byla v dětství adoptována, se vrací do své rodné země, aby zjistila něco o svém původu. Navštíví rodinný dům, který nikdy neviděla a musí čelit děsivému tajemství, které je v něm ukryto. (TV Horor Film)

El Loco

WELCOME TO THE FAMILY...Priemerný horor, natočený v anglickom znení španielskym režisérom s českým hercom v hlavnej mužskej úlohe, ktorý sa odohráva v Rusku. Tomuto globalizačnému mixíku nemožno uprieť snahu o neustále vytváranie krk-zvierajúcej atmosféry, avšak nijako nevybočuje z rámca toho kvanta hororov, ktoré sa periodicky natáčajú. Malý plusový bodík za vizuálnu časť (efektne schátraný dom, krásna príroda), no priemerné herecké výkony podporené chabým scenárom a tradičnými obskurnými klišé podlamujú Cerdáovi kolená. ()

Silviaxx

Vzhľadom na to, že sa jedná o Cerdu a o Španielsko, musím povedať, že som pomerne sklamaná. Spočiatku som podľa hodnotení a komentárov ani nechcela veriť, že by Cerda naozaj nakrútil niečo zlé, bohužiaľ, je to tak. Ono to však nebolo zlé v technických záležitostiach, po tejto stránke je film v poriadku ako vždy. Skôr je problém ten príbeh, dej - jeho podanie mi príde dosť rozpačité, akoby tvorcovia nevedeli, ktorým smerom sa v ňom chcú uberať. Raz je to ducharina, zrazu akoby časová smyčka, aký bol vlastne motív vraha - neviem mám z tohto filmu viacero neobjasnených otázok. Cerda je skvelý, ale skôr sa asi prikláňam k jeho kraťasom a Bezmocných obídem akoby sa nič nedialo. ()

Joll

Logika uplavala neznámo kam, ale za ty prachy perfektně vybudovaný napětí a bez litrů krve!!!prostě běhal mi mráz po zádech a byl tu Karel Roden takže za 4 hvězdy jak vyšitý!Možná spíš 3 a půl protože mě vážně zlobí vo čem to sakra jako mělo bejt? kde je pointa?ale takových je poslední dobou víc a rozhodně neděsí tak jako tenhle navíc s našim rodákem v čele :) ()

BathoryMan

Zasa dalšia duchárčina,ktorá sa vezie po zabehnutých kolajách!Ale vdaka tomu že sa dej príbehu odohráva v Rusku, nádherným exterierom a hlavne vdaka skvelému Kájovi Rodenovi to malo premna celkom príjemnú chut!Len škoda toho odfláknutého a predvýdatelného záveru a tiež monolog dcéry hlavnej predstavitelky na konci,ktorý do deja nijako nezapadal a posobil preto dost trápne! ()

agassi68

Čo je to za horor, keď pri tom zaspíte?! Svetlé okamžiky len pri mŕtvych dvojníkoch Rodena a blondíny. Ďaľší príklad prevahy formy nad obsahom.. ()

jamesjimbo

film mohl být parádní - skvělá kamera, parádní kulisy, poměrně originální nápad, i ta atmosféra by se místy dala najít, ale tak debilní scénář jsem již dlouho neviděl. ()

Rathalos

Tak ja som sa bavil,vyborny atmosfericky mrazivy napinavy horor odohravajuci sa v pochmurnom temnom a strasidelnom dome niekde v Rusku,herci boli ok,masky fajn,dalo sa...:-) ()

Johny M.

Konečně zase pořádnej Horor, s "pěknou" atmosférou a jako bonus s Karlem Rodenem :) Mimo jiné i proto to mírné nadhodnocení. ()

helraiser

Další parádní španělský horor, který dokáže vyděsit. Je prostě vidět, že španělové točit horory uměj ať si říká kdo chce co chce. Spokojenost je samozřejmě na místě. ()

Kissak

Film se pomalu rozjíždí do ponurého a děsivého finále, které vynahradí začátek, kdy se toho moc neděje. Slušná porce horrorové atmosféry s pár herci a opravdu strašidelně vyhlížejícím starým statkem kdesi v Rusku. ()

cerbygerby

Karel Roden v hororu, to jsem tedy musel vidět... atmosféra byla tedy perfektní, napětí taktéž, jen děj filmu matoucí, ale to byl jasný záměr, takže rozhodně to stálo za to.. 4* a 75% ()

Gardenboy

asi tak do polovice, mozno do 3/4 zaujímavý a atmosférický snímok. s príchodom záveru je však predvídateľný, začína sa divák nudiť a je mierne povedané .. ehm ... zmätený. Za úvod by som dal kludne 5, ale nástupom záverečných tituliek sa neviem rozhodnúť medzi 3 a 4 ... ostanme radsej pri troch ()

aik

Není to nic převratného nezapírám, ale tak do 2/3 filmu byla docela dobře stavěná atmosféra s velmi pěknou hrou světel a stínů. Po dlouhé době jsem mohl říct, že mě nějaký horor opět zaujal. Vše se, ale rapidně změnilo se závěrem, který není překvapivý, není originální a je dost předvídatelný bez většího napětí. A i když film evidentně čerpá z jiných žánrovek, dobře se na něj kouká a je o řád lepší než většina dnešní zámořské hororové produkce. ..... 70% i díky hercům! ()

Lichty

Nudný horor, jenž přežvykuje všechny možné lekačky a situace z jiných filmů s extrémně špatnou zápletkou a mizerně stavěným dějem. Něco tak chaotického, tupého a nedotaženého bych od komorní evropské produkce nikdy nečekal. Jediným kladem je snad skutečně velmi dobrý Karel Roden, který se pro podobné role snad narodil. Pokud však nepatříte k jeho fandům, The Abandoned je pro vás ztrátou času. ()

Threepwood

Příjemné překvapení.Příběhově sice průměr,ale co se atmosféry týče mají americké horory hodně co závidět.Interiery a exteriery domu a okolní lesy jsou pastva pro oči. ()

Magoor

Ode mě má pět! Od mentálniho golfisty bych tři chápal, ale v úplně jiné dimenzi! To asi zrovna nechápal co vidí za film a co mu má dát za hodnocení! Od milovníků filmů a znalců horrorů však rozhodně ne!!! Ti by měli tento povedený kousek hodnotit ještě lépe, protože je velmi zdařilý! ()