Smrti napospas

• Španělsko Los abandonados (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Španělsko / Velká Británie / Bulharsko, 2006, 99 min

Americká filmová producentka, která byla v dětství adoptována, se vrací do své rodné země, aby zjistila něco o svém původu. Navštíví rodinný dům, který nikdy neviděla a musí čelit děsivému tajemství, které je v něm ukryto. (TV Horor Film)

iolaos

nacho nemel svuj den.. toto neni film hodny jeho formatu... solidni kamera je asi tak vsecko co me zaujalo.. zklamani. ()

topi

Od gore šílenství Aftermath si Nacho Cerda odskočil k jinému tématu a to k duchařině a naprosto se mu to povedlo. Moc se mě líbila tísnivá atmosféra starýho baráku a kamera byla taky perfektní. Lekačky se daly čekat, ale stejně působily někdy dost hrůzostrašně. Výborný bylo obsazení Karla Rodena, zahrál skvěle. Scéna s prasaty je taky pekelná! Dost dobrej, atmosférickej horor. ()

Desperado

Nízkorozpočtový projekt krátkometrážnika Cerdu, s nemalými ambíciami. V kinách za mlákou prepadol, a to aj vzhľadom k spomínanému nízkemu rozpočtu. Na vine boli aj vlažné a rozporuplné recenzie. Preto som k tomu pristupoval s miernymi obavami a taktiež menším očakávaním. Dobre som urobil, lebo ma to príjemne prekvapilo. Mám totiž rád hororové (avšak nielen tohoto žánru) skladačky, ktoré nútia diváka premýšľať aj vtedy, keď si, povedzme, okusuje nechty a behajú mu po chrbte zimomriavky. Nacho Cerdá dokáže pomocou svetiel a filtrov navodiť hustú atmosféru a s podporou výborných hercov (ano, herecké výkony Anastasie Hille a Karla Rodena boli skvelé) vytvoril veľmi dobrú žánrovú chuťovku. Jediné mínus by som mohol vidieť v klišovitosti príbehu, kde je mnohým už po polhodine zrejmé, ako sa to skončí. Mne však táto priehľadnosť nevadila, potešila ma totiž forma (taký mix The Others, Evil Dead či Blair Witch Project). Pretože ak všetkým zhliadnutým filmom z After Dark Horrorfestu som dával v priemere 3 hviezdičkové hodnotenia, nakoľko všetky sa vyznačovali typickou zhovievavou béčkovitosťou, tak tejto béčkovine musím dať minimálne o hviezdičku viac. Je totiž o niekoľko tried vyššie, než zostávajúcich 7 filmov zo spomínaného festivalu. Celkovou úrovňou, atmosférou, určitou originalitou a v neposlednom rade, hereckými predstaviteľmi. ()

Trevor

Smrti napospas rozhodne patrí medzi lepšie zvládnuté horory, ktorý svojmu žánru spraví dobré meno a poteší aj náročnejšieho fanúšika. Aj keď sa naplní očakávaný scénar filmu, stále sa je načo pozerať a napriek tomu, že niektoré pasáže sú zbytočné, film bolo treba natiahnuť aspoň na zvyčajnú minutáž. Opustený dom, strašidelný les a dobre zvládnuté masky navodia dobrú atmosféru, avšak dej nie je natoľko zaujímavý, aby ste film odporučili svojim známym. Film na hranici 60%... ()

SonG

Čekání na půlnoc nebylo ještě nikdy tak nervydrásající.....naprosto jsem se ponořil do strachu a děsu, a film se mi bohatě odměnil. Nebýt pár chybiček, byl by kandidátem na plný počet. ()

Martin741

Kvalitne strasidelny spanielsky horor od rezisera Nacho Cerda. A na tajomne domy v horach po serii filmov typu Evil Dead nedam dopustit. 65 % ()

bourec

Jak už tady někdo napsal,bylo to opravdu neotřelý,neokoukaný,ale co je to platný,když to jako celek působí zmateně,nudně.Prostě jednohubka,nic víc.Po skouknutí sem dvd hodil do kontejneru.A co snim taky,ne?Leda jako tácek.40%. ()

Mefistofelle

Na shlédnutí tohoto hororu jsem se docela těšila, ale nakonec jsem z něj měla vcelku neutrální pocit. Ze začátku to vypadá, že to bude velmi napínavé a atmosférické, ale jakmile se hlavní hrdinka dostane do svého rodného domu, už je to slabší. Pár momentů je celkem silných a několikrát jsem se docela i lekla, ale výsledek působil trochu nemastně-neslaně a to i přes zdařilý závěr. A hvězdu navíc jenom za přítomnost Karla Rodena dávat nehodlám. ()

cariada

Musím připustit, že tohle se mě celkem líbí. Má to krásnou ponurou atmosféru, kterou ještě umocňuje nehostiné ruské prostředí. K tomu Roden o , kterém jsem vůbec nevěděl, že tam hraje hlavní postavu. No jo rodina má být pohromadě, za každou cenu ať to trvá jak dlouho chce. ()

Rodriguez

Karel Roden je výtečný český herec, z každého jeho kousku mám radost, ale najdou se i vyjímky a ta nastala právě zde. Prvních 30minut jsem čekal co se z tohoto dílka vyklube, po 50minutách jsem to začal vzdávat, a když skočily závěrečné titulky, tak jsem začal přemýšlet (i když to někdy bolí) o čem vlastně celý ten film vyprávěl?! 15% ()

forsythia

Když mě vyděsí divné zvuky v domě za bílého dne, je to známka, že byl horor kvalitní. Děsivá atmosféra místy možná malinko rozmělněná zdlouhavostí některých pasáží, ale to se dá odpustit. V závěru už se o nějaké zdlouhavosti rozhodně mluvit nedá - skvělá gradace a sice očekávaný, ale v daném žánru smysluplný a (pochopte mě) "dobrý" závěr. ()

V_erus_h

To byla nuda.. Furt jsem musela sledovat jak dlouho to má ještě trvat.. Film nebyl ani pořádně vysvětlený.. K tomu extrémně nesympatická hlavní herečka a je z toho "never more".. ()

KatanaCZ

Z filmu mám naprosto stejný dojem jako Pedestrian. více než 3/4 filmu jedna velká nuda. Hlavní hrdinka je naprosto nesympatická, příběh se snaží vypadat komplikovaně, ale na konec je z toho další rámcové story. Nějaká ta atmosféra se místy i objevila, byla však tak nepatrná, že se po pár vteřinách zas vytratila. 1 hvězdičku za fakt, že snímek je pouze nudný, ale nikoli stupidní (viz některé horory dnešní doby) a další za Rodena, který sehrál roli opět obstojně. ()

kosta73

Líbí se mi dobře vybrané prostředí současného Ruska. Obrovská země s neuvěřitelným ( nejen ) byrokratickým nepořádkem, díky čemuž zde může kdokoli zmizet, jako jehla v kupce sena. Navíc země disponující zlověstným potenciálem pověstně široké ( a pověrčivé ) ruské duše. Ideální prostředí pro hledání tragické minulosti jedné rodiny, jež se odehrála v jakési osamělé usedlosti hluboko v lesích. Však začátek je taky parádní: příjezd do města s panoramatem paneláků, jednání na úřadě, odjezd do venkovské samoty, první setkání s prostými pověrčivými starousedlíky a samotný noční příjezd do starého, několik desítek let opuštěného domu...to jest asi prvních dvacet minut filmu. Následuje sice řemeslně skvělá, ale naprosto neinvenční duchařina. Moje první setkání s projektem AFTER DARK HORRORFEST, takže ještě nemohu porovnávat. Zatím tedy dvě * za ten začátek + jedna za vskutku charismatického Rodena. ()

LordSnape

Slabý horůrek, který mě ani jednou nevylekal, což je u tohoto žánru celkem problém... Musel jsem ho dokoukat natřikrát, protože taková zívačka se prostě nedá na jeden zátah. (Aspoň jsem se mezitím najedl a umyl nádobí...) Příběh a scénář vypadá, jako když si z vás někdo dělá prdel a veškeré rádoby atmosférické scény pohřbila hlavní, totálně nesympatická a ošklivá herečka s bloňďatou hřívou na hlavě. The Abandoned je nízkorozpočtový film až to bolí a jedinou dobrou věcí je herecká účast karla Rodena. I když i ten taky hraje jakoby měl v řiti zapíchnutý šroubovák. ()

Mrkvič

Španělský horor s Rodenem odehrávající se v Rusku. První hodina má slušnou atmosféru a ze začátku je příjemné, že ikdyž se zatím vlastně není čeho bát, tak se stejně bojíte. Ke konci ale když musí přijít nějaké vysvětlení, je to už trochu moc ujeté, ale někomu se to možná může líbit. ()

-dRaGoN-

Mírně nadpruměrný horor, především díky atmosféře, ze které místy dýchá příchuť Silent Hillu. Solidní práce dvouhlavních aktéru a režiséra, kteří sami ukočírují celých 95minut. Příběh je sice téměř zbytečný, ale vzhledem ke zbytku jsem ochoten přimhouřit oči. 70% ()