Smrti napospas

• Španělsko Los abandonados (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Španělsko / Velká Británie / Bulharsko, 2006, 99 min

Americká filmová producentka, která byla v dětství adoptována, se vrací do své rodné země, aby zjistila něco o svém původu. Navštíví rodinný dům, který nikdy neviděla a musí čelit děsivému tajemství, které je v něm ukryto. (TV Horor Film)

Scenixia

Samotná pointa příběhu mě vůbec nezaujala, nebo jsem jí nepochopila... Jinak se jedná o velice slušný horor s Karlem Rodenem v hl.roli, což bylo zvláštní, ale dobré :) Karle jeď! ()

retrix

Začátek filmu má našlápnuto docela vysoko - krásné scenérie přírody, práce s kamerou a dobře navozující hudba, vše jak má být, do toho opuštěné, ztracené místo někde v Rusku opředené záhadným tajemstvím. Zvrat nastává odjezdem Marie na hledané místo. Tady začínají nelogičnosti hlavní hrdinky, které režisér mohl lépe usměrnit a více z tajemna navodit. Neustálé volání Anatolye, které po určité době vymění za neustálé volání Nikolaje není až tak pro diváka srdcevroucí. Mezi námi, představit se někde v končině sám uprostřed polorozpadlého domu v noci s baterkou a slyšet podivné zvuky a vidět záhadnou postavu, která se odkudsi objeví a zase někamsi mizí, Marii to nechává prozatím v klidu, mě by asi nenechalo. Jinak herecké výkony Karla Rodena i Anastasie HiIl byli vcelku vydařené. ()

aannemer

Solidní duchařina v hodně strašidelném prostředí. Omáčka kolem ale nepříliš věrohodná. No a český překlad názvu filmu - asi zase práce nějakého idiota... ()

bezprezdivky

Španělský film odehrávající se v rusku, jehož hlavní mužskou roli hraje čech karel roden - tak to je horor ! Český distribuční název Smrti napospas vznikl zřejmě tak, že tam muselo být slovo Smrt a k tomu přiřazené jedno další slovo, které se dosud v žádném názvu nevyskytlo. I tak se jedná o slušný atmosférický horor, který sráží abslutně nelogické jednání postav. Potěší netradiční a pro mně nečekaný závěr. ()

brasek

Španielska koprodukcia mala byť znamením minimálne priemerného duchárskeho filmu. Zo začiatku je príbeh zaujímavý, aj keď nie je vyzretý a očakával som postupnú gradáciu celého príbehu. Namiesto toho však sa zaplietame do nezmyslov a posledná polhodina je absolútna patologická fraška. Snímok môžeme považovať za horor, radil by som ho medzi tým 10 000 zbytočných. ()

Salvator

A tohle není vůbec špatné. Film vcelku úspěšně drží linku napětí a do poslední chvíle není jasné, kam se děj posune. ()

tahir

Cely film je stale to iste dookola, neopisatelna nuda. Klasicky film kde je cely film jeden velky zmatok a na konci sa mate dozvediet vsetko, staci pretocit... ()

petrxx

Roden dobrej, ale nějak mě to nechytlo. Bylo to dost předvídavé, ale to bylo asi tím, že moc koukám na horrory a dost těch situací už jsem někde viděl. ()

zrzule

Podle hodnocení by to měl být slušný horror, nicméně se nestalo.Pro mě to zachraňuje jen můj oblíbenec Roden ()

Svadbos

Každý, kto hľadá koherentný príbeh, nájde skôr návrat ku surealistickým Euro-hororom 70-ych rokov. Filmu sa nepodarilo vybudovať strach a napätie, ale Cerdá naplnil scény veľkou dávkou krásnej a mrazivej vízie, ktoru uspokojil fanúšikov nonlineárnych hororov. ()

Majklkm

Tak můžu říct, že po dlouhé době konečně horor, u kterého jsem se docela bál. I když děj trochu zaostával, myslím si, že vyděsit, aspoň mě, se mu povedlo. Mimo to vás donutí i přemýšlet. A Karel Roden to byla jen třešnička na dortu. Mně osobně se to líbilo, takže za 4. ()

naytsirk

Tak toto nee. Člověk jenom sedí a čeká, kdy to utrpení přestane. Co se stane v následujícím záběru musí být hned každému jasné a tentokrát to ani Karlíček nezachránil.... ()

Fritaaa

Taková jednoduchá mysteriózní podívaná, která je od začátku čitelná jak reklama na vložky, ale že by šlo o vyloženě špatný kousek nebo průser, to tedy ne. Rozhodně to ale není horor, na to chybí atmosféra a zcela určitě se ve filmu není čeho byť jen zdánlivě leknout. Některé scény jsou dobré, jiné slabé, přičemž posledních dvacet minut z toho dělá naprosto průměrný film. ()

StanleyVanH

No konečně jsem po dlouhé době narazil na pořádný horor se vším šudy. Dokonalá strašidelná atmoška, temné prostředí, zapeklitý příběh a nádech strachu konečně. Navíc jsem nadšenec urbexu, takže pro Ti co to mají rádi, doporučuji shlédnout. Jinak opravdu nechápu proč tak nízké hodnocení, asi že náš a sousední národ má rádo spíš ty klasické Americké sračky co se točí neustále dokola, jak 5 kundiček a 5 čůráčků vyrazí do lesa, domu, na hotel nebo někam do píči a postupně je někdo honí a masakruje, umírání po celí film a jeden vždy přežije. ()

Wez

Excelentní interiéry a exteriéry,výborná kamera,efekty,dobrej příběh,herecký výkon Karla Rodena byl dobrý,stejně jako hlavní hrdinky,která mi ale moc sympatická nebyla-a co bylo parádní tak namaskování jejich mrtvých já,to bylo fakt suprově udělaný..Vcelku solidní překvapení a dobrou a temnou atmosférou ()

Apii

Bohužel, pokud po několika minutách víte, jak celý film o hodinu a půl skončí, nemá cenu se dívat. Stále věříte, že to dopadne jinak ... ale nedopadne. Oceňuji snahu filmařů, ale tohle tu už bylo několikrát. ()

khdb

Zmatený a nesmyslný film,který většinou jen nudil.Jediný klad byla docela dobrá kamera a námět nebyl zas tak špatný,ale film jako takový DĚS BĚS!!! ()