V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

alambert

Přál bych si jasnější happy-end, ale stejně je to zajímavá podívaná, hlavně herecké výkony a hudební výstupy luxusní... ()

DHDV

Je to úplně jiný film, než čekáte! Upřímný, zábavný, dramatický a občas i filozofický! Doporučuju všem, kteří mají rádi dobré herecké výkony a zajímavé drama… (nejsem fanda „Jazzu“ ale byl ve filmu velmi příjemný) ()

Luk Skywalker

Nejdřív jsem si říkal, co to bude za krvák, ale při pohledu na obsazení (Samuel L. Jackson), mi došlo, že půjde o něco jiného. Český název není moc trefný, zas tak moc o řetězy nejde. Příběh si plyne v poklidném tempu a nedokázal jsem odhadnout, jak to skončí. Je to takový nevšední film. ()

sadlokan

S.L.Jackson sází psalmy jako kdyby přežil Pulp fiction a odstěhoval se na ves.A pokouší se hraním blues léčit nymfomanku,No, nemá to moc jednoduchý,až je to takový pohádkový.Ale blues. ()

animario

Bůh ji z nějakýho důvodu poslal do jeho života, on tu výzvu přijal a rozhodl se zbavit ji hříšnosti. Pánbíčkář Samuel L. je největší pimp z celýho Tennessee, kterej vymítá hřích pomocí řetězu, slova božího a blues. I přes drobet perverzní praktiky je příběh uvěřitelnej ,stejně jako odhodlání a dobrosrdečnost starýho Lazaruse. Fajnový je všudypřítomný blues a pasáž, kde zpívá "Black snake moan" s Rae u nohou, za bouře a občasných výpadků proudu je téměř kulervoucí. 3,5* ()

MickeyStuma

Drama o pochopení problému a napravení. Christina Ricci v roli nymfomanky, která svůj chtíč nezvládá a jde neustále z problému do problému. Má v sobě obrovské charisma, kterou své postavě dodává patřičnou sílu. Samuel L. Jackson se do role černošského zachránce a napravitele hodí perfektně. I jeho prezentace bluesové muziky je velmi povznášející. Vyhnat démona z těla není nic jednoduchého. Použití pevného řetězu je metoda poněkud neortodoxní, ale účinné. Nenávist jen kvete, ale konečné spasení jakoby přišlo zázrakem. Příběh občas trochu ztrácí na tempu, ale jinak se stává hlubokým zážitkem, který dlouho zůstane v mysli diváka. ()

Lyžař

Samuel L. Jackson v, podle mě, dosti netradiční roli. Je to borec. Až na nějaký ty Hady v letadle je jeho výběr filmů dobrej :-) A Christina? No dlouho jsem ji nikde něviděl. A nestačil jsem se divit. Sic toho ukazuje celému světu ze svýho těla opravdu hodně, což není má představa o dobré roli, tak hraje neskutečně. A hudba doprovázející v pozadí film, hmmmm..lahůdka. Akorát je pravda, že jsem se dost těšil na J. Timberlakea a ten tady moc prostoru nedostává. A ten, co dostává, ten nijak moc neuchopuje. Justin je tady pro mě zklamáním stejně tak jako kompletně jeho postava. Ze scénáře vymazat tohohle kluka a film by mě nadchl na 5 hvězd. Takhle jedna holt chybí. ()

JimiH

Trochu nemastné neslané. Škoda, herci se opravdu snaží, ale béčkový a dějově chudý scénář jim nenapomáhá. Ale už kvůli bluesující Samuleovi to stojí za to. ()

salamandrr

Další z mnoha příběhů, kde je jeden totální lůzák a ten druhej ho z tooh tahá. tady se jedná o místní běhnu a chlápka co mu utekla manželka....Samuel L. Jacson je naprostá špička mezi herci a tak i tohle scénáristicky slabší dílo zvedá ()

Cruchot

Film zaujme především výtečnou atmosférou a skvělým Samuelem L. Jacksonem, zapomenout ovšem samozřejmě nelze ani na druhou do party - Christinu R., která roli "nemocné" Rae zvládla s bravurou. Nejsilnějšími momenty snímku pro mě jednoznačně byly ty s Jacksonem a jeho kámoškami kytarami. ()

Torgal

Úprimne som sa nudil. S odstupom času ani neviem povedať o čom to vlastne celé malo byť. Veľa sa tu rozpráva, hrá na gitare a filozofuje o živote, ale mňa to ani omylom nebavilo. 4+/10 ()

candy_daze

Špatný, špatný. Dementním námětem počínaje a scénářem konče. Chápu, že pro pány to asi muselo být něco, ale pro mě bylo dvouhodinový sledování extra lascivní Christiny Ricci spíš utrpením. Kolikrát jsem nevěděla, jestli se má jednat o dramatickou sondu do pokřivený psychiky nymfomanky nebo o komedii pro puberťáky. Každopádně mi přišel celej film postavenej na hlavu a kdokoliv, kdo se věnuje psychologii by vám asi řekl to samý. Kolikrát jsem měla sto chutí to vypnout a jít spát, ale dokoukala jsem a žádná výhra to vlastně nebyla. ()

E lan

Dozajista velmi originální příběh s velmi dobrými hereckými výkony. Přesto tomu něco chybí a člověk se tak po první polovině než pochopí o co režisérovi jde docela nudí. Proto jen průměr. ()

SMJSmoK

Hezkej film o vyléční jedný "nemocný duše" netradičním způsobem. Můžu jen doporučit. (a jestli máte rádi blues, tak doporučuju dvakrát) ()