CoMyJenVíme!?

What the #$*! Do We (K)now!?

What the Bleep Do We Know!?

Dokumentární / Drama

USA, 2004, 109 min

Pro pasivní spotřebitele dogmat, co do nás v jednom kuse valí média a "zaručení odborníci" je tento dokument opravdu silné kafe. Možná není všechno pravdivé, a je všechno přemrštěné, ale jiný náhled na věci kolem nás nemůže uškodit! Takže zapomeňte na všechno, co si myslíte, že je nezpochybnitelná pravda, podívejte se a udělejte si vlastní názor! Nenechte se zmást komentáři zde: možná jsou jevy neaplikovatelné na lidi, skutečně předváděny s lidmi a na lidech, ale jen proto, aby je člověku, co nestudoval jadernou fyziku, přiblížil. A ze stejného důvodu tvůrci do vědy angažovali boha - ve světovém měřítku je určitě více diváků věřících než nevěřícíh. 4* musím dát, byť zcela nesouhlasím s nabízenými řešeními, už jen za tu odvahu vytvořit dokument o těchto základních dogmatech z jiné perspektivy. Pokládám si otázku: proč se lidi brání vyslechnout, či se podívat na názor jiný, než je ten jejich, aniž by v polovině nekonstatovali, že je dotyčný debil a nic o tématu neví? Darwin, Koperník a jim podobní to museli mít opravdu těžké...(15.10.2007)

nedivím se, že je tento film v žebříčku nejrozoruplnějších filmů - obsah je zajímavý, ono celé to téma je zajímavé a fascinující, ale způsob jakým tvůrci toto celé prezentují je občas až trapně kýčovitý, směšný, dementní, prostě brrr :) ale nebojte se toho, pro zajímavost není špatné si to pustit :) jen trošku nadhledu prosím 5/10(7.5.2008)

• Happens

Kvazivědecké zpracování dobré myšlenky, je opravdu fakt, že tvoříme svět okolo sebe tím, jací jsme, ale takový dokument bych zakázal, být vědcem v tomto filmu, tak žaluji režiséra za sestříhaný blud. Děkuji, ale už víckrát nic netočit, tito režiséři by mohli brát lekce točení od Trošky (u kterého dodnes nevím, jestli to myslí vážně, když točí filmy, nebo je to jakási pomsta světu).(4.11.2010)

Moc hezký dokument (podobný Secretu) k zamyšlení. Hlavně skvěle natočený ! - na to, že je to vlastně jen "pouhý" dokument, jsem koukal jak je opravdu dobře provedený. Moc se mi líbila taneční scéna na párty - ta byla skvěle natočená. K samotnému obsahu dokumentu se zde nechci rozepisovat, když tady vidím ta rozporuplná hodnocení. Nechci se s nikým dohadovat. Myslím si svoje. Já vím, že to funguje.(18.11.2009)

• Pilda17

4/10 = 40%(8.3.2011)