poster

CoMyJenVíme!?

 • USA

  What the #$*! Do We (K)now!?

 • USA

  What the Bleep Do We Know!?

Dokumentární / Drama

USA, 2004, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sonnak

  Neposadí vás na zadek, ale zaručeně vám zvedne náladu. Což u dokumentů není zrovna obvyklé. Tento, téměř dvouhodinový, se snaží prostřednictvím argumentů jakýchsi vzdělaných lidí s několika tituly sdělit v podstatě "jen" to, že člověk je něco víc a vesmír má svůj řád. Což nakonec není tak málo a někoho to může i potěšit. Zjistíte, že obraz Boha, jak jej v současné době vnímá new age, má spoustu společných rysů s objevy z oblasti kvantové fyziky, a tudíž fungování vědy a víry, ruku v ruce, není do budoucnosti (leč asi vzdálené) zase až taková utopie. To vše spojené příběhem o labilní němé fotografce, kterou si oblíbíte i přes to, že chvílemi leze na nervy. Pozitivně laděný konec zanechá příjemný pocit z možné lepší budoucnosti, o což autorům evidentně šlo. Věřit či ne, to už je na každém z nás. Subjektiv: Parafrázuj jak je libo, "nesmiřitelný skeptiku, zavilý ateisto, přízemní materialisto". John Hagelin (3x kandidát na prezidenta USA) Ig Nobel: The awards are sometimes veiled criticism, most often, however, they draw attention to scientific articles that have some humorous or unexpected aspect. Deepak Chopra "Deepak Chopra je ve skeptických kruzích velmi dobře znám jako člověk, který rád mluví o kvantové mechanice, ačkoliv jí vůbec nerozumí. Nádherný pseudoargument, který by padnul naprosto na kohokoliv, jen tak dál. Jestli přecijen nerozumí QP, medicínu ovládá...navíc zde jde jen o jeho spolupracovníka, takže nerozumim tomuhle "argumentu". JZ Knight - Ramtha To je ženská, blondýnka! =P David Albert Opravdu se údajně rozzlobil nad finálním sestřihem, nicméně je to podle Tebe "solidní vědec" jen proto, že se proti filmu nakonec postavil. Snaha najít každou špínu je až moc průhledná, promiň...(12.1.2007)

 • Ai.ma
  odpad!

  To nejhorší zlo jaké si jde jen představit.(9.2.2009)

 • Handle
  ***

  No, musím se přiznat, že plno věcí jsem v tomto dokumentu nepochopil, ale na druhou stranu bych to zase tak nezavrhoval.. spousta myšlenek tam jsou opravdu zajímavé, spousta věcí tam byla poutavá a stojí za to minimálně o tom popřemýšlet.. ale na druhou stranu je pravda, že jsou mnohem lepší dokumenty na tohle téma.(22.11.2010)

 • -bad-mad-wolf-
  odpad!

  Fór století, nepopsatelný teror. Když už samou rozežraností nevíš coby, založ si novou realitu. Tvůrci i příznivci tohohle pavědeckého paskvilu sice nepochybně rádi a často přemýšlejí, nicméně prováději to v intencích "pravidel", jejichž smysl rozmetá i ta nejposlednější motivační příručka z nejbližší knihovny.(23.1.2015)

 • keddy79
  ****

  Pro pasivní spotřebitele dogmat, co do nás v jednom kuse valí média a "zaručení odborníci" je tento dokument opravdu silné kafe. Možná není všechno pravdivé, a je všechno přemrštěné, ale jiný náhled na věci kolem nás nemůže uškodit! Takže zapomeňte na všechno, co si myslíte, že je nezpochybnitelná pravda, podívejte se a udělejte si vlastní názor! Nenechte se zmást komentáři zde: možná jsou jevy neaplikovatelné na lidi, skutečně předváděny s lidmi a na lidech, ale jen proto, aby je člověku, co nestudoval jadernou fyziku, přiblížil. A ze stejného důvodu tvůrci do vědy angažovali boha - ve světovém měřítku je určitě více diváků věřících než nevěřícíh. 4* musím dát, byť zcela nesouhlasím s nabízenými řešeními, už jen za tu odvahu vytvořit dokument o těchto základních dogmatech z jiné perspektivy. Pokládám si otázku: proč se lidi brání vyslechnout, či se podívat na názor jiný, než je ten jejich, aniž by v polovině nekonstatovali, že je dotyčný debil a nic o tématu neví? Darwin, Koperník a jim podobní to museli mít opravdu těžké...(15.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace