CoMyJenVíme!?

What the #$*! Do We (K)now!?

What the Bleep Do We Know!?

Dokumentární / Drama

USA, 2004, 109 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,942,306Tržby Celosvetovo $15,998,178(11.5.2010)

• Tetsuo

Vědci zneužiti a sestříháni do totálně pavědeckého nesmyslu, který by chtěl být psychoterapeutickou přiručkou. Stručně - zákonitosti subatomárního světa nelze analogicky převádět na lidský život. Ze všeho nejhorší je potom ta sektářsky rozzářená atmosféra a trapné hrané vsuvky.(5.4.2008)

• Omnibus

To DVD mi daroval kamarád, co má furt nějaký otázky a vadí mu, že na ně nedostává odpovědi -tohle prý musím vidět! // Naprostý souhlas! Hromada inspirativních otázek... Přímo hromada všech hromad! A ta odvaha, jak se tvůrci nebáli zabrousit do všech vědeckých oblastí, o kterých si někdy přečetli v americkém vydání časopisu ABC nebo něco zaslechli na partajní schůzi New Age... Výživně alternativní, podmanivě manipulativní, sice poměrně špatně a nudně natočené, ale zato nádherně pavědecké a fantasticky demagogické. Ano, i já se tímto hrdě hlásím k duševně placatým a nedomrlým nešťastníkům, pro které upéct tento voňavý kvantově mechanicko parapsychologický dort kočičky a pejska bylo házení perel sviním. Jenom chleba tam nedali, ten totiž ... A pak šel kolem velký černý pes, všechno jim to sežral a bylo mu moc zle... Dovolte mi se s tvůrci tohoto PLACATÉHO DVD teoreticky a relativně, nebo raději definitivně rozloučit srdečným Einsteinovským: bleeE=ehMfujCyp na druhou! //Jo, jo... Asi se domákl, že mu chodím za ženou a jen tak obyčejně mi rozbít hubu mu připadalo jako příliš malá pomsta :-)(5.1.2013)

100 % - Co my jen víme?! (záměrně nepíšu ani film, ani dokument) má minimálně jedno obrovské pozitivum: můžete si na něm otestovat, jak jste na tom s nasloucháním alternativním myšlenkám. Vesměs všichni, kdo tady dali "odpad!", to označili za pavědecký nesmysl. Přitom vědecky smýšlející člověk by správně měl za nesmysl označit pouze to, co lze vědecky vyvrátit, nikoliv to, co nelze vědecky dokázat. Věda například kategorii Bůh nebere na vědomí, přesto jeho neexistenci nikdy nedokázala. Stejně jako X dalších kategorií, s nimiž si neví rady, a tak je nálepkuje jako "pavědecký nesmysl". Kategorické odmítání něčeho, co neumím dokázat, je sektářství. Ať se vám to líbí, nebo ne. A podotýkám, že v tomto komentáři nijak nehodnotím myšlenky obsažené v Co my jen víme?! - pouze přístup k jejich naslouchání.(17.5.2009)

Rozhodně zajímavý snímek a pohled na svět z kvantové fyziky ;)(23.5.2010)