CoMyJenVíme!?

What the #$*! Do We (K)now!?

What the Bleep Do We Know!?

Dokumentární / Drama

USA, 2004, 109 min

• Happens

Kvazivědecké zpracování dobré myšlenky, je opravdu fakt, že tvoříme svět okolo sebe tím, jací jsme, ale takový dokument bych zakázal, být vědcem v tomto filmu, tak žaluji režiséra za sestříhaný blud. Děkuji, ale už víckrát nic netočit, tito režiséři by mohli brát lekce točení od Trošky (u kterého dodnes nevím, jestli to myslí vážně, když točí filmy, nebo je to jakási pomsta světu).(4.11.2010)

• sonnak

Neposadí vás na zadek, ale zaručeně vám zvedne náladu. Což u dokumentů není zrovna obvyklé. Tento, téměř dvouhodinový, se snaží prostřednictvím argumentů jakýchsi vzdělaných lidí s několika tituly sdělit v podstatě "jen" to, že člověk je něco víc a vesmír má svůj řád. Což nakonec není tak málo a někoho to může i potěšit. Zjistíte, že obraz Boha, jak jej v současné době vnímá new age, má spoustu společných rysů s objevy z oblasti kvantové fyziky, a tudíž fungování vědy a víry, ruku v ruce, není do budoucnosti (leč asi vzdálené) zase až taková utopie. To vše spojené příběhem o labilní němé fotografce, kterou si oblíbíte i přes to, že chvílemi leze na nervy. Pozitivně laděný konec zanechá příjemný pocit z možné lepší budoucnosti, o což autorům evidentně šlo. Věřit či ne, to už je na každém z nás. Subjektiv: Parafrázuj jak je libo, "nesmiřitelný skeptiku, zavilý ateisto, přízemní materialisto". John Hagelin (3x kandidát na prezidenta USA) Ig Nobel: The awards are sometimes veiled criticism, most often, however, they draw attention to scientific articles that have some humorous or unexpected aspect. Deepak Chopra "Deepak Chopra je ve skeptických kruzích velmi dobře znám jako člověk, který rád mluví o kvantové mechanice, ačkoliv jí vůbec nerozumí. Nádherný pseudoargument, který by padnul naprosto na kohokoliv, jen tak dál. Jestli přecijen nerozumí QP, medicínu ovládá...navíc zde jde jen o jeho spolupracovníka, takže nerozumim tomuhle "argumentu". JZ Knight - Ramtha To je ženská, blondýnka! =P David Albert Opravdu se údajně rozzlobil nad finálním sestřihem, nicméně je to podle Tebe "solidní vědec" jen proto, že se proti filmu nakonec postavil. Snaha najít každou špínu je až moc průhledná, promiň...(12.1.2007)

Pro lidi kteří jsou na počátku poznání toho, že život si každý utváří sám, je tento dokument příliš složitý,(kdo rozumí kvantové fyzice?) a spíše odradí, v podstatě by to šlo říci mnohem jednodušeji, takhle v tom lidé mohou mít zmatek. Pokud si uvědomíte, že každý žije ve svém vesmíru a vše co v životě dělá, ať to příjemné i nepříjemné, je jen vaše rozhodnutí, a hlavně si odmyslíte názory (převážně ty negativní), které nejsou vaše ale jen jste je načerpaly od ostatních (rodiče, škola,aj.), a začnete na svět pomýšlet v tomto přítomném okamžiku, kdy svůj mozek nezatěžujete vzpomínkami, nic nerozebíráte, tak najednou zjistíte, že svět je krásný.(28.9.2008)

• xxmartinxx

Co dodat? Pseudověda, šarlatánství, lži na maximální úrovní. Navíc příšerně nudné a strašlivě natočené.(26.6.2010)

• Pilda17

4/10 = 40%(8.3.2011)