CoMyJenVíme!?

• USA What the #$*! Do We (K)now!? (více)

Film CoMyJenVíme!? představuje odklon od konvenčního světonázoru. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl - nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvdčoval, že Země není středem vesmíru. Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních činitelů do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Jedinečný filmový zážitek podobný snímkům Matrix, Vanilkové nebe či Minority Report, se díky svému žánrovému přesahu dostává blíže k podstatě pojmů Vědomí, Prostor a Realita. (oficiální text distributora)

Jablek

Zajímavej dokument, kterej by mohl mnoha lidem v životě pomoct, kdyby si z něj něco vzali. Bohužel je ale jeho značná část dost nesrozumitelná a zbytečně složitě podaná...nicméně tvůrci do toho šli s dobrým úmyslem, to je zřejmý. ()

cyright

Narozdíl od jiných zde mám za to, že zákonitosti subatomárního světa LZE analogicky převádět na lidský život. Koneckonců tyto "objevné" teorie jsou po tisíciletí obsaženy v mnoha duchovních naukách. A ani není tak obtížné ověřit si sám na sobě mnohé z toho, o čem film pojednává. Chce to jen trochu vůle a méně předsudků. Proto tento "film" považuji za velký přínos už jen proto, že vznikl. Ovšem to provedení... Alespoň tu první půlhodinku bych úplně vystřihl..Mno, co už... 4* za obsah, 1* za formu. ()

LuckyDuckie

hmm, hmmm, asi jak komu to pasuje - někdo je pro obsah někdo pro formu. obsah se mi líbil. netvrdím, že všemu sdělenému rozumim, ale když to zkoušim v praxi, funguje to. a jelikož nejsu vědátor, zbytek je mi fu(c)k. dokument, který určitě stojí za vidění. ()

Foo

Nenazvala bych dokumentem. Nedává odpovědi na otázky. Pouze nás navádí, abych se zamysleli víc, než jen nad sebou. Podle počtu "odpadů", který tu vidím, není film jen tak pro každého. ()

Khalia

Spousta pravd podaná na můj vkus šíleně podprůměrným a chaotickým způsobem. Český dabing je absolutní příšernost. Ale před lety jsem z toho dokázala něco málo vytežit, základní informace nejsou zcela zcestné. Za mě 3 hvězdy. ()

TomasRichtr

Filmaři kvantovou fyziku podle logický základů ohnuli a brutálně zprznili do zadku. Vycházejí z reálných teorií a poznatku, ovšem překroutili to a na jejich základech dovymysleli matrix celého filmu. Jako náboženská teorie dobrý, ale svět přece není placatej, že? Nevim, jak hodnotit... ()

Alojs

Nic proti propagované látce, ale jen čistě technicky - narychlo splácaný guláš náhodně vytržených slov z úst renomovaných vědců, přičemž - každý si tlachá o tom svém, bez ohledu na nějaký řád, systém a samotného diváka, který (pokud mu kvantová fyzika nic neříká) plave v pořádně rozlehlé louži. Přítelkyně byla z tohoto dokumentu nadšená. Já se držel první hodinku, pak jsem to vzdal a vracel jsem se jen příležitostně. Silná slova, která doprovází toto DVD na papírovém obalu, jsou opravdu mimózní (Matrix???). Nemluvě o velice bídném dabingu (za všechny - dítko s basketbalovým míčem). Dobré zboží by se mělo chválit samo. Tady je však, obávám se, pozitivní reklama nevhodná. ()

JUWA odpad!

Indiánsky šaman sa pozerá každé ráno na more,hľadá totiž príčinu vĺn,ktoré preňho nemajú žiaden reálny zdroj.Tie vlny však vytvárajú Kolumbové lode,ktoré sa blížia k pobrežiu.Ibaže tento šaman ich nevidí,on nepozná pojem loď,v jeho realite neexistuje.To mi stačilo.Nie som lekár,filozof a ani fyzik,hoci sa o kvantovú mechaniku veľmi zaujímam,ale tento film bol podľa môjho názoru "vedecké mumbo jumbo".Nechápem,ako môže niekto zamontovať Princíp supepozície a kolaps vlnovej funkcie do reálneho života.Proste kopa kecov,ktoré sa snažia tváriť veľmi hlbokomyseľné,ale dokopy neznamenajú vôbec nič.Keby to bolo aspoň trochu zábavné....10 % (Za Marlee Matlin.Je to kočka a hraje obstojne) ()

jonny

rozhodne se jedna o kvalitni myslenky, nad kterymi neni spatne se alespon trochu zamyslet ... s nekterymi z nich souhlasim uz delsi dobu take ... velmi dobre to napsal lebowski ()

cinema_cz

Dobře vyhlížející blábol je částečně dokumentem, částečně hraným filmem a vychytrale to na vás zkusí nejrůznějšími technikami ze všemožných stran. 40 % (Alena Prokopová, Ci 04/2008) ()

Santek odpad!

Fanatické, náboženské, přehnané a nevědecké. Tyhle trapné kecy nemají s kvantovou mechanikou nic společného. Nebo snad věříte, že jsme superbytosti a můžeme svou myšlenkou změnit svět? Anebo když se budeme hodně soustředit, tak třeba můžeme uhodnout čísla do sportky.... No paráda! Tohle je krásná ukázka toho, jak se dá překroutit a zneužít věda. Raději si o kvantové mechanice přečtěte nějakou opravdovou vědeckou knížku. ()

Aeres odpad!

Předem upozorňuji, že ode dneška proklínám člověka, který mi tento dokument doporučil. Jeden z mála dokumentů, které prostě nemůžu ohodnotit jinak... Už to začalo hned v úvodu, kdy se během emočního orgazmu na téma "proč tu jsme", ozvalo v dáli zastřeným hlasem "kvantová fyzika". Události na sebe nenechaly dlouho čekat. Zhruba od první čtvrtiny jsem přemýšlel, jestli se nejedná o pověstný pořad, který vysílají ve smyčce v Arkhamském blázinci chovancům, protože na otupující léky už nevyzbyly prostředky. Tvůrcům se podařil jedinečný zážitek. Sesbírali ty nejméně pravděpodobné vědecké teorie, vypráví o nich pokud možno nejpochybnější "vědci", a do kŕečovitých hraných vložek vybrali ty nejpitomější a nejhnusnější herce, kteří se bezpečně postarají o to, aby se jejich trýznivé zážitky staly vaší noční můrou. Českému dabingu se podařil neopakovatelný jev, když se podařilo herce nadabovat se stejnými jazykovými vadami. Přemýšlíte tedy, jestli vás má žvatlání udržet v pozoru, nebo je pořad určen pro předškolní mládež. A pokud jste ve sledování hororů mazák, předhodí vám ještě jako třešničku na dortu animace, které byly zastaralé už před rokem 1990. Trvalo mi noc, než jsem tento úděsný zážitek vstřebal, protože jsem nebyl schopen napsat o tomto díle kloudnou větu. Nyní, už s relativně klidným tepem mohu říct, že 109 minutový dokument by šlo klidně sestříhat do 20 minut, včetně titulků na začátku a na konci. Zároveň s nutným varováním, že sledování na vás může zanechat trvalé následky, a že vědecká freska, kterou se tvůrci snaží prezentovat, je natolik nepravděpodobná, že kdyby namísto rozpočtu pro tento zbytečný dokument, věnovali peníze kuřákovi, aby si prohulil troje plíce, -byl by jejich čin světu větším přínosem. Basta -konec litanie. ()

jemine odpad!

Manipulativní srrrračka určená konzumentům ezoteriky a zastydlým pohrobkům New Age.  Ztracený čas, ale těm, kdo při spatření Jardy Duška či Igora Chauna utrpí vlhký orgasmus, mohu jen doporučit. ()

Merenre odpad!

Fyzika, psychologie a všechny ostatní skutečné vědy dostávají tak na prdel, jak ještě nikdy nebo jen opravdu málokdy. ()

MFA odpad!

Film který se vás snaží vmanipulovat do nesmyslných teorií a který se lacinými triky pokouší naroubovat na sebe vědu a víru a všeliaké neslučitelné teorie a potom to vše nějak smířlivě zakončit. Pro mne je tohle příklad velmi znepokojující manipulace! Doporučuji přečíst kvalitní komentář od uživatele Subjektiv. ()

healingstone

Metafyzika má opravdu něco do sebe. Neuropeptidy fungují všem stejně, ať už jsem z Ásie, Ameriky, Evropy, nebo Afriky. Ale při extended verzi jsem se musela i nějakým scénám smát - hlavně té svatební pařbě. :D ()

Kosi..

Hraný části jsou hrozný, je to pak hrozně zdlouhavý a přeplácaný. Ovšem informaci o tom, že "vědomí" vskutku je programovací jazyk vesmíru (jak mě osobně dokazuje spíš dvou-štěrbinovej efekt sám o sobě) tenhle film může předat těm, kdož takovou informaci obtížně dokážou uchopit nebo nemají kapacitu o tom hloubějc přemejšlet. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008