CoMyJenVíme!?

• USA What the #$*! Do We (K)now!? (více)

Film CoMyJenVíme!? představuje odklon od konvenčního světonázoru. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl - nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvdčoval, že Země není středem vesmíru. Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních činitelů do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Jedinečný filmový zážitek podobný snímkům Matrix, Vanilkové nebe či Minority Report, se díky svému žánrovému přesahu dostává blíže k podstatě pojmů Vědomí, Prostor a Realita. (oficiální text distributora)

Drnqonovic odpad!

Tento film vznikl díky paní, které se v roce 1977 v kuchyni objevil 35 000 let starý válečník z Antlantidy. Ehm. Je třeba říkat víc? ()

Mr.Nigga

Nemám ponětí, jak tento "dokument" objektivně ohodnotit. Nemám takové znalosti kvantové fyziky, takže nepoznám zda je to pravda či nesmysl. Co jsem si ale z filmu odnesl a co je podle mě nejdůležitější, co se v něm snaží říct: síla myšlenky je větší než jaký ji obecně dáváme význam. Tím samozřejmě nechci říct, že silou mysli někomu narostou prsa nebo ovládne telekinezii. Důležité je pozitivní myšlení, sebedůvěra atd. ()

bidja

V podstatě nehodnotitelné, ale zajímavé. Chce to si pouštět po malých úsecích a vstřebat, udělat si názor. ()

Harpy

platí to isté ako pre Secret, až na to, že toto je trošku v zložitejšom podaní a opiera sa tam oveľa viac o kvantovú fyziku. nepatrím medzi tých vyslovených odporcov ale tiež som nebola boh vie ako nadšená, nechcem tu zbytočne polemizovať o tom v čo kto verí, keď to niekomu pomôže, ok,.....natočené to mohlo byt aspoň o 50% lepšie, ale osobne ja sama som z toho moc osoh nemala, aj tak by som viac ako slabé 3* nedala..... ()

tragicus

Mno, natočené je to dobře, sugestivně, naléhavě. Logika není úplně nakřivo, nicméně, když vycházíte ze špatných předpokladů (různé peptidy pro každou emoci? Vrať svůj PhD..., myšlenky nepůsobí na vodu, ty obrázky jsou sice pěkné, ale s vlivem myšlenky na vodu nemají nic společného, vědci po celých USA fotí předměty na více místech najednou? jo v laboratory of Gotham a LuxCorp laboratories..., atd.) tak můžete mít neprůstřelnou logiku a k ničemu kloudnému se stejně nedostanete. Jinak vcelku legrace. ()

Metafyzik

Charakteristika jsoucnosti nespočívá jen v nejsoucnosti, nýbrž z toho, že pes může vyrůst a nůž třeba zrezivět, aniž by přestal být nožem. ()

Finarfin

Rozhodně tragický dabing, vyvolával ve mě záchvaty smíchu, ale za to tvůrci nemohou. Je to opravdu zvláštní dokument, proto chápu tak rozporuplně hodnocení. Ty scénky jsou trapný, i když pominu ten dabing, který to povyšuje na úplně jinou úroveň. Ani já vlastně nemám jasno tak špatný. Je tam pár pokusů o zamyšlení, ale postavených na pseudovědeckých tvrzeních. ()

clump

Nemám nic proti dumání nad filosofickými, psychologickými a koneckonců ani mystickými implikacemi moderní fyziky, naopak, je to mé oblíbené téma... ovšem takhle ne! Na druhou stranu, pokud to někomu pomůže rozšířit obzory a naznačí, jak úžasné implikace současná fyzika - "nejtvrdší" ze všech věd - vlastně má, tak proč ne. ()

jenjan

Kultivované, srozumitelné, přesto kontroverzní.. I kdyby to byl jenom nevkusný konstrukt, je na správné cestě.. Závěrečné tvrzení: "Neberte to jako bernou minci! Vyzkoušejte to a uvidíte, jestli je to pravda.." a "Přemýšlejte chvilku.." nezní moc dogmaticky. Byla by to ale sakra zodpovědnost, kdyby to byla pravda co? Až mě z toho šel mráz po zádech co pánové zarputilci? Jistotky by se nám pobořily trošku ne!? ()

NGP

Začalo to dost slibně, ale nechápu proč se kvantová fyzika ke konci proměnila v povídání o všemohoucím. "Dokument" má zcela naivně poskládaný scénář, který nám všem na jednu stranu říká že můžeme všechno (jako Bohové), a na druhou že jsme nehorázní tupci. Zkrátka protikladů plný pytel, a u toho všeho má být stejná "pointa". Snažila jsem naslouchat všem teoriím a hypotézám co ve filmu zazněly, čím víc jsem to chápala, tím víc se mi to chtělo vypnout a nikdy si to víc nepouštět. Ale nerada mám rozkoukané filmy, nikdy nevíš čím překvapí konec. U tohoto filmu bych to radši neudělala, konec je ještě otřesnější než začátek. Každý výrok, který jsem ve snímku slyšela by připadal zajímavější, kdyby nekontrastoval s tak absurdním záměrem a ostatními výroky, které spolu vůbec nesouviseli a nedávali smysl. A aby se neřeklo, jedna hvězdička za přednášku o vodě v metru. ()

Majkak

Zaměřeno na efekt s absencí filozofie. Jednotlivá tvrzení možná obsahují určité prvky k zamyšlení, ale finální podoba nevypovídá téměř o ničem. Směřování dokumentu je od ničeho k ničemu. Filmu chybí výpověď o člověku, která by mohla něčím zaujmout. Výsledek, ke kterému se snaží režisér dospět, neodpovídá výchozím předpokladům. ()

foundation

Prízemnosť a obmedzenosť mnohých užívateľov je naozaj bez hraníc. Spolu s What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole, síce dosť komerčne ladené ale stále reálnym poznatkom príliš sa nevzdiaľujúce polodokumenty. A na margo niektorých komentárov. Ono to je ťažko keď chce niekto písať eseje o veciach o ktorých vie hovno. ()

Drom odpad!

Věru ostré to dílo. Narazil jsem čirou náhodou na sestřih toho nejlepšího od jakési uživatelky TyTrubky, takže už napoprvé jsem si vychutnal vše podstatné. Samozřejmě jsem pátral po tom, jaký to původně byl film. Zjistil jsem to, na rozdíl od jména toho, kdo pro YT napsal ten algoritmus nabízející nejrelevantnější videa a který mi vybírá často totální kraviny. Člověk sleduje seriál o fyzice a najednou tohle. Ale zpět k veledílu. Pustil jsem si původní verzi a řeknu vám, být pod názvem výše napsáno Komedie a nikoliv Dokumentární /Drama, dal bych možná i tři hvězdičky. Ono se ale zdá, že ty bláboly namixovaný s pokřivenými částmi vědeckých faktů vytržených z kontextu myslí tvůrci vážně. No kdo by se divil, když chvíli poslouchá tu mástr píču ze školy osvícení. Pardón, ona je vlastně máster týčr, to byl jen nešťastný překlep. Ta, mimo to, že je reinkarnací nějakýho primitiva z dávnověku, má v hlavě černo. Asi příslovečná tma pod svícnem. Ale krom roviny tendenčně z kontextu vytržených částí rozhovorů promíchaných s absurdními bláboly jsou tu také ještě hrané vsuvky, které nám přibližují životní cestu nám dobře známé duševně zaostalé slepice. Ano, modří již vědí, je to hluchá mentálka ze seriálu The Outer Limits, kde si s ní povídali ufouni a už tam byla jak z udělání pro obligátní ránu klackem. Tady si povídá s kouzelným černouškem, jenž se jí snaží vysvětlit pozitivní sílu autosugesce a sebeklamu. No nebudu vás dále napínat, dopadne to dobře. Po obrovském úsilí autorů o změnu reality kvantovou myšlenkou se podařilo transformovat kupky hnoje ve vlastních hlavách na tenhle pěkně uleželý odpad. Jasný důkaz, že všechno byla pravda! ()

papaguy

Kontroverzní (v tom horším slova smyslu). Za mě je Fred Alan Wolf manipulátor hrubého střihu, patlající kvantovou fyziku a spiritualitu dohromady. Za hlavní problém hnutí new age považuji, že zezoterizovali úlně všechno. Synchronicitia, rozumíme si... Více viz můj koment k Tajemství. Zajímavý komentář: Subjektiv, LuckyDuckie. ()

catt odpad!

Občas se člověk musí přihlásit, aby upravil hodnocení. Tento film si to jednoznačně zaslouží. Tak pokroucenou realitu a vytržení věcí z kontextu jsem neviděl dlouho. Bohužel za delší zprávu to nestojí. ()

Smejki odpad!

Přátelé, vidět tento "dokument" dva dny po zkoušce z (nejen) kvantové fyziky je vskutku nadpozemský zážitek. Chápu, co se tvůrci snažili říci, a souhlasím s nimi. Chápu, že kvantová fyzika a mechanika obrátily determinismus vzhůru nohama a teorii chaosu natrhly sako, a tím pádem mohla dokonale posloužit jako vysvětlující prostředek chvályhodného myšlenkového výstupu. Nechápu však, že veškerý účinek obrazu i slova zde presentovaných je přesto veskrze negativní. Položit celé pseudovědecké dílo na výstupech spiritualistů, kteří o vědě nemají ani ánunk, to je opravdu majstrštyk. ()

jda23

It´s all in your head - the point. V kazdom jazyku je tato veta inak povedana, ale v zasade sa mysli, to iste. Akurvat tu sa to chce nepovedene tvarit na odbornost najvyssich mét. Mali by si raz zapnut National Geographic. A k tym jazykom, mne najviac prischne vyraz : Mysel je nekonecne silne medium, ktoreho ovladac, drzime v rukach vsetci my. My su obyvatelia planety Zem v tomto mieste a case. Inak je to lacnejsi dokument s premocnenymi herectvom, slabsim obrazom a s odbornikmi, ktorym zivot moc nepridal na serioznosti. Na lacno-vizerajucu vec sa vacsinou pozera so subjektivnym predsudkom a dosledky su niekedy nezastavitelne, preto je tu plno odpadu aj five stars*****. S hypotezami o ludskom poznani za hranicami poznania je to uz raz tak. Aktualne hodnotenie (48%) na csfd je dost vystizne. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008