True

• Německo True
Krátkometrážní / Romantický
Německo / Francie, 2004, 10 min

Epizoda z filmu Paris je t'aime o vztahu dívky a slepého kluka. (Elrond88)

Sanjuro

U tehle povidky jsem se zamiloval do Paris je taime... neco tak krasneho jsem jeste nevidel a nevim, jestli me nekdy neco filmoveho takhle zasahlo. I po urcite dobe, kdyz si na tuhle povidku vzpomenu, tak se mi sevre srdce. Tohle je koncert, sila, proste laska... ()

Burrows

Tom Tykver dokázal v 7 minutách vylíčit milostný příběh slepého kluka a začínající herečky tak brilantně, že zůstává rozum stát. Od počátečního telefonátu, přes první setkání, běhu ke konzervatoři .. - Tykver nám servíruje nebezpečné tempo, ukázkový střih a výraznou pointu. Pro mě no. 1 z Paris, I love you. ()

yaqwsx

Tak krátké, tak prosté, tak krásné... Velice jednoduchý děj s myšlenkou, kterou naprosto bezchybně předává zpracování na chlup stejné jako v Lole. Nádhera, jsem uchvácen. ()

Arcipes

Tykwer v celé své kráse a dokonalosti. Jeden z nejlepších kousků Paris, je t'aime. Tomovi se na rozdíl od většiny jeho kolegů podařilo využít potenciál krátkometrážního filmu a vytvořit něco, co paradoxně zanechává v divákovi mnohem hlubší a rozsáhlejší dojem. Vztah v deseti minutách, se skvělou hudbou a výbornou ústřední trojicí - Belsonem, Portmanovou a Paříží. 4/5 ()

JackieBliz

Viděla jsem poprvé a dech mi to nevyrazilo. Jenže..pak se vám to začne rozléhat v hlavě a pustíte si to znovu - bum. Jako bych předtím viděla jinou povídku. Srdce mi bilo.."Ne, já tě vidím" srdce mi ztuhlo. Rty se mi chvěly a koutky směřovaly k úsměvu. Ten pocit, který to ve vás zanechá..je .. neuvěřitelný. ()

S.v.T

Nejen řemeslně naprosto skvělé dílko, ve kterém ani tolik nejde o to, že v něm hraje Natalie Portman. Jakoby odměřený gradující komentář hlavního hrdiny vyústí v závěrečnou větu při telefonním rozhovoru, kterou si každý může vyložit po svém. Proč sledovat nekonečné love story, když může mít člověk stejně silný dojem i ze sedmiminutového filmečku? ()

Erico

neviděl jsem Paris, je t'aime ale to je předpokládám jedno. Zajímavé, dynamické, po technické stránce dokonalé. Bohužel to ale semnou vůbec nepohlo... ()

Hvězdář

Jako samostatné krátké dílko mě tohle upoutalo a zaujalo, hudba, tempo, napětí tady krásně souzní.... jednoduché a přitom výborné. Jsem zvědav na celý film. ()

LemurKata

I see you - nejromantičtější vyznání, kterého se vám může ve filmu dostat:) Nejlepší povídka z Paříže, skvělá pointa, střih, nápad, herecké výkony, tempo, režie.....všechno to dohromady tvoří úžasný celek. Působivá scéna v přelidněné hale, kde se poprvé hlavní hrdinové objímají, po druhé od sebe stojí metr, po třetí jsou k sobě otočeni zády a po čtvrté tam nejsou vůbec. Lépe by snad ani konec vztahu beze slov vyjádřit nešel. 100% ()

Houbos

Hektické a zároveň uklidňující. Více nádherného do 7 minut vtěsnat nejde. Povídka ze sbírky Paris, je t'aime. K vidění na YouTube. ()

damned

Mám rád Natalii, ale nemám moc rád tento styl Toma Tykwera. Naštěstí v tomto případě sedí krátké stopáži. ()