Kočky (TV film)

Hana Cielová

Tomáš Sysel

Scénografie:

Jan Kadlec

Příběh hrající si na drama sklouzává ke komedii - místy právem - Tosimova citace o řidičáku, ale více zbytečnostmi typu lesbická sestra, prapodivná dvojice sociálních vyděděnkyň starajících se v azylovém době o dítě... Občas zaujme zadumanější pasáž (krmení koček), zajímavá je kamera. Strhující jsou ale herecké výkony - díky Báře Hrzánové lze uvěřit, co prožívá hlavní hrdinka. I ostatní herečky přesvědčují o svém umu, byť jejich role jsou rozporuplnější...(14.6.2010)

Námět „dvě ženy, které na první pohled nemají nic společného, k sobě pomalu nacházejí cestu“ není v českém televizním filmu posledních let neobvyklý (např. Povodeň nebo Společnice). Tento film na toto téma pohlíží zase trochu jinak a ačkoliv se jedná o téma hlavní, vyklube se až někdy po 2/3 – což ale nevadí. Přestože je příběh jednoduchý a nikam nespěchá, tak film nenudí. Až zhruba poslední 1/4 filmu doplácí na nenápaditost scénáře. Herecký výkon Báry Hrzánové film pozvedá, Klára Issová ho naopak sráží. Zejména její vstup na scénu vyznívá až trapně. Báře Hrzánové jsem její postavu zcela uvěřil, ale postava Issové místy působila téměř jako karikatura (kostým, mluva, gesta apod.). Režisér film ozvláštnil akční kamerou, což jsem zpočátku přijímal s rozpaky, ale rychle jsem si na to zvykl a líbilo se mi to. Nicméně ve filmu s tímto námětem a žánrovým zařazením jde spíše jen o předvedení kameramanských schopností, nějaké kriminálce by takový způsob kamery slušel mnohem více a byl by v ní i logičtější.(22.10.2006)

• raroh

Tak snad jedině civilní herecké výkony za něco stály (Hrzánová, Šťastný), jinak totálně mimo realitu stojící blbina, která si hraje na psychologično a autencitu.(14.6.2010)

Citlivě napsaný i natočený film, který stojí na parádním hereckém výkonu Barbory Hrzánové. Klára Issová se objeví až v polovině (a ještě stihne párkrát zmizet), ale i tak se okamžitě stane druhou nejzajímavější postavou. I zbytek téměř čistě dámské jízdy hraje slušně, z mužských postav má nejvíc manévrovacího prostoru alkoholik Jana Šťastného. Povedený TV film.(19.10.2006)

Trošku mi vadil "urychlený konec", který je víceméně happyend, trošku dost mi vadila (módní?) roztřesená kamera, ale díky skvělé Báře Hrzánové a Haně Maciuchové jsem na to téměř zapomněla..... hlavně Bářin výkon by (jako všude) samostatně zasloužil plný počet!(14.6.2010)