foto

Yvetta Kornová

  • nar. 27.11.1961 (54 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se jako nejmladší ze čtyř sourozenců Kornových. Ostatní byli o mnoho let starší. Proto zdánlivě vyrůstala jako jedináček. Všichni její sourozenci měli hudební, taneční či herecký talent. Stejně to mu bylo i u Yvetty. Zpívala ve sboru, tancovala a moderovala dětský televizní pořad. Nerada slyší, že ji cestičku k herectví vyšlapal její bratr muzikant Jirka. Hrát začala vlastně náhodou. Vybrali si ji ve škole jako mnoho jiných dětí. Před kamerou poprvé stála ve dvanácti letech ve filmu PŘIJELA K NÁM POUŤ, kde zpívala a tančila.

V patnácti letech šla studovat konzervatoř. Byla obsazena do role ve filmu HOUSATA. Film režíroval debutující Karel Smyczek. Mezi prvním a druhým ročníkem školu opustila. Byla na volné noze a živila se různě. Pracovala jako rekvizitářka na Barrandově. Pak začala jezdit jako "bedňák" a osvětlovač se skupinami Pražský výběr a Abraxas. Pak se na čas ztratila úplně. Začala sama doma pít. Po nějaké době odešla dobrovolně na léčení. K závislosti na alkoholu se přidala další závislost. Závislost na trvdých drogách. První dávku jí podal její manžel.

V roce 1984 se ji narodila dcera Tereza. V roce 1986 vytvořila Yvetta roli ve filmu KRAJINA S NÁBYTKEM. Hrála zde po boku Vladimíra Javorského. Film opět režíroval Karel Smyczek. Potom se jí narodila Kateřina a pak Honza. Po různých peripetiích jí děti odebrali. Po dvou a půl letech jí děti vrátili zpět. Žila v Červeném Kostelci. Učila v Hronově na "lidušce". Pak se přestěhovala zpátky do Prahy. Žije v rodném Karlíně. Občas dostane malou filmovou roli (I VE SMRTI SAMI, KREV ZMIZELÉHO, KOČKY atd.)

Markéta "blackrain" Rejzková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace