Posbírejte všechny své síly a připravte se na spoustu akčních scén a mrazivého napětí, protože teď už neexistuje cesta zpět! Ve vzrušujícím pokračování úspěšného filmu se totiž znovu vydáte na extrémně nebezpečnou výpravu za nepřátelskou linii. Když dostává speciální oddíl americké armády úkol, aby zničil severokorejskou raketovou základnu a odvrátil tak možný jaderný útok, neúspěch nepřipadá v úvahu. Mise je však neočekávaně přerušena a hluboko v nepřátelském území zůstávají odříznuti čtyři vojáci. Aby přežili, musí přemoci povstalecké síly, které usilují nejen o životy jich samotných, ale i o životy spojenců a všech obyvatel svobodného světa! (oficiální text distributora)

Likan7 odpad!

Osa zla je velmi špatný film i z pohledu televizní produkce. Kamera je příšerně nepřehledná, scénář děravý jak ementál a akce stojí za starou belu. Jenže tentokrát tu není Hackman ani Wilson, jen banda průměrných televizních herců, které známe ze všech různých televizních kriminálek. Herecky ale neutáhnou vůbec nic. ()

LuNaj

Nemá to na skvělý 1. díl, kde jste sledovali hon kočky s myší. Tady se jede něco zničit, samozřejmě se to povede a v poslední vteřině hrdina odvrátí 3. světovou válku. Spoiler? Ale kdeže. Tohle je totiž jasné už po 5 minutách. ()

unrocker

Režisér se snaží od začítku používat moderní akční záběry a spoustu prostřihů , aby se film podobal pořádným akčním snímkům, ale nedaří se mu to. Jak sem si četl že je zde spousta akčních scén a podobně tak jsem se jich teda moc nedočkal. Zlatá skvělá jednička, která byla o něčem... ()

helrohir

No neviem či mám tento film brať ako pokračovanie podľa mňa výbornej jednotky. Skôr by som povedal, že ide o očividné priživovanie sa na relatívne známom a úspešnom filme. Mimo to ani jeden z aspektov tohto filmu nedosahuje silu svojho "vzoru". Úplne sa vytratila tá atmosféra a napätie, ktoré som pociťoval, keď Owen Wilson utekal horami-dolami pred srbskými prenasledovateľmi. Miesto toho tu máme skupinku veľmi zlých hercov, ktorí sa ocitli vo filme podľa brakového scenára, pod vedením amatérskeho režiséra, snímaných opitým kameramanom a na konečný výsledok pre istotu "dohliadol" aj strihač so šedým zákalom (viď akčné scény). A úplne najviac ma štvali tie dementné reči od vládnucej "elity" vo White House, ktorých charaktery sa už snáď "americkejšie" vymyslieť nedali (milučký pán prezident, bezohľadný zelený mozog, atď.). No a samozrejme ako celok je to len prahsprostá pro-americká a antikomunistická propaganda, ktorá nestojí za deravý groš. 15%. ()

Peto111

Ukazka toho ako moze hrozna kamera totalne dokaslat cely film. Niekedy to bolo takmer nepozeratelne. Samozrejme aj ostatne veci boli dost slabe. Prestrelky boli spracovane velmi divne. Kopa nelogickosti. Najlepsie boli zaverecne titulky kde bolo nejake skutocne info o udalostiach. BEL 1 bolo ovela lepsie. ()

Chladek

No.....tak myslím, že tohle teda nevyšlo. Alespoň jako navázání na (pro mě) úspěšnou jedničku teda vůbec. Snaha o neustálou autentickou kameru totálně znemožňuje normálně se na film dívat, Překombinované efekty s kamerou (rychlé a sekané přibližování, zastavování na detailech obličejů atd.) mám rád, ale nesmí se opakovat každou půlminutu. No a úplně na vrchol to završili nemožným scénářem a trošku i trapným příběhem (copak čtyři SEAL operativci nechytí jedno malé dítě???????) Jediné co se snad trochu dá respektovat je vcelku solidní snaha herců. To jo, ale jinak je to propadák. ()

ibex

Mohlo to být solidní "béčko", ale roztřesená kamera u akčních scén (která zdřejmě měla navozovat pocit zmatku ve válečné vřavě) ze které se mi div neudělalo špatně, z tohoto filmu udělala podprůměrné "céčko" ()

Mustaffa odpad!

No, téměř celou dobu jsem to viděl tak nějak na jednu hvězdičku, ale s blížícím se koncem a čím dál větší debilitou celého děje jsem se rozhodl pro odpad! Elitní americká vojenská jednotka, která měla kdesi v Severní Korei odpálit tajnou raketovou základnu aby zachránili celosvětový mír, jak taky jinak že, byla opravdu ekipa bez mozků a připomínala všechno jen ne elitní vojáky. Nejdříve vyskočí z letadla když je operace ukončena, pak se nechají prozradit osmiletým klukem, který jim ještě k tomu dokáže utéci do vesnice plných korejských vojáku. Nechají se zajmout, týrat, osvobodit jihokorejskými vojáky a pak s nimi dokončili super tajnou misi a odpálili tu raketu, která měla nést jadernou hlavici nebo vlastně celou tu základnu, kterou hlídalo asi osm vojáků a pět politických vězňů. Jeden z nich se zastřelil taky hned co je spatřil, vůbec se mu nedivím. Celou tu tupou šaškárnu podtrhla šílená kamera při akčních scénách, která sekanými sekvencemi zvedala kufr. ()

bobin odpad!

Typický akčňák natočený podle mustru posledních let. Roztřesená a šíleně neklidná " akční " kamera, která neustále tupě rotuje, mázlé záběry a zběsilý nelogický střih. Výsledný dojem -- bolesti očí a hlavy. Nedá se na to dívat. ()

Xavy

Dost dobrý film o jaderné hrozbě v Severní Koreji. V dnešní době velmi aktuální téma. V celku velmi slušná podívaná, které někdy mírně škodilo až mnoho efektů jako rozklepaná kamera a zašedlí obraz. Můžu jen doporučit. ()

*Fish*

Super zacatek, pak divna kamera, klise stiha klise, konec megaklise, na konci snad trochu potesi link s real udalostmi. ()

Konys odpad!

Kamenem úrazu tohoto akčního filmu je právě akce. V bojových scénách je kamera tak šíleně roztřepaná a střih tak zběsilý, že by se z toho udělalo zle i zkušenému námořníkovi. Když přidáte ještě vesměs špatné a nesmysly blábolící herce tak je vymalováno. No a to už se nezmiňuju o tom, že tady hoši z Delty (nebo odkud vlastně byli) dokázali ujet atomovému výbuchu autem. Boooože…. ()

B3njamin odpad!

To byla ale kravina....po dobré jedničce přišla dvojka, která nemá s tím nic společného...efekty katastrofální....závěrečnou animaci Bílého domu bych udělal i lepší v ArchiCadu...a o tom že některé záběry se tam opakovali a nebo byli z jiných filmů pomlčím :D ()

smolson

Tento špionážně-válečný thriller byl pro mě velkým překvapením. Tak část, kde se vytváří americká válečná politika v zasedačkách pentagonu či bílého domu, je ztvárněna velmi realisticky a člověk si říká, že takhle nějak by to mohlo být. Téma je navýsost aktuální, a i motiv rebelie samotných severokorejských vojáků s vědomím vlastní slabosti je velmi originální. Horší je to s "akčními" pasážemi, kterých naštěstí není tak mnoho a kde skupinka mariňáků likviduje šikmoočka po desítkách.. A ta multikára prohánějící se po horách, jak srazila osla, to bylo vážně cool ()