Posbírejte všechny své síly a připravte se na spoustu akčních scén a mrazivého napětí, protože teď už neexistuje cesta zpět! Ve vzrušujícím pokračování úspěšného filmu se totiž znovu vydáte na extrémně nebezpečnou výpravu za nepřátelskou linii. Když dostává speciální oddíl americké armády úkol, aby zničil severokorejskou raketovou základnu a odvrátil tak možný jaderný útok, neúspěch nepřipadá v úvahu. Mise je však neočekávaně přerušena a hluboko v nepřátelském území zůstávají odříznuti čtyři vojáci. Aby přežili, musí přemoci povstalecké síly, které usilují nejen o životy jich samotných, ale i o životy spojenců a všech obyvatel svobodného světa! (oficiální text distributora)

MikaelSVK

Sice má toto pokračovanie od prvého dielu ďaleko, stojí však za jedno zhliadnutie. Osobne sa mi páčila lokalita a to KĽDR, inak nič viac načo by som si niekedy spomenul, proste priemerný akčný film "Made in USA" ()

Ouwen

Už dlouho jsem neviděl, tak špatný akční film! Na to, že to má 90 minut, tak zejména poslední půl hodina se neuvěřitelně a celkem zbytečně táhne. Sice jsem rád, že konečně hlavní hrdinové místo utíkání stříleli, tady je však ta akce naprosto nudná, nezáživná a vymrdaně natočená. Kamera je na dicka, motala se mi palice, úplně nepřehledné bylo všechno, začátek mně ještě bavil, jak vyskočili z toho letadla, ale po první akci pádil film do hoven. A tam taky už asi zůstane, nedivím se komentářům a hodnocení ostatních uživatelů. Modro/oranžovej filtr má znamenat co?! Vzpomínky na minulost Gonzalese taky k ničemu, navíc ten ostře zběsilý střih dává filmu negativní body. Ale abych pořád nepyskoval, tak Gonzales je sympaťák, v uniformě vypadá sice docela dobře, ale ať si příště vybere lepší film. Sem tam řekne skvělou hlášku, zbytek party je v pohodě, námět je o hovně, plno zbytečných dialogů, občas slušná hudba, ale ještě se mi nestalo, abych posledních 15 minut filmu vypnul, dopadlo to podle očekávání dobře, tam jsem to spíš přetáčel, takže tu mega akci na konci jsem ani neviděl, stejně to bylo v noci, takže bych na to koukal zbytečně. Po jedničce je tohle naprostej propadák, těm, co filmu dali 4*, nebo dokonce 5*, tak závidím, že si to užili. Hrdinové nemají motivaci, sice jsem poslední akční scénu neviděl, ale ta je jenom z povinnosti, aby se neřeklo a měl film něco "obrovského" na konci. Jsem zvědav na trojku, prý je docela v pohodě, ale tohle už nikdy nechci vidět. Jsem fanda válečných nářezů, ale tady je málo akčních scén, spoustu k hovnu dialogů, v pohodě parta, ale i ta akce, co tu je, je otřesně natočená. Ještě, kdo mi sedl k pozitivním částem filmu je Ben Cross, který tu měl však minimum prostoru. Divím se, že píšu tak dlouhý komentář, už radši končím a dávám 2/10. ()

JohnCZ

Jestli osudy světa leží na takovýchle "elitních" jednotkách, tak to potěš koště, páč se první polovinu chovaj jak parta retardů. Druhá polovina je zase k uzoufání nudná. Prostředí KLDR je sice lákavé, ale scénář je neskutečně céčkový a nezajímavý. Herecké výkony naprosto zapomenutelné, akce šíleně nezáživná. Kameru nejspíš dostal na starosti někdo v posledním stádiu Parkinsona se snahou hrát si. Jinak nechápu proč tam je takové množství zpomalovaček, zrychlovaček a sekaček. Do toho tři prdele filtrů a tomu všemu vévodí rozlítaná kamera. Tohle teda ne. 1* za celkem zajímavé prostředí. S původním filmem to krom názvu nemá společného naprosto nic a tedy doporučuju ho ignorovat. ()

Marek1991

Šialenosť s tými Kórejcami, ich veliteľmi, či tým nočným pristátím. Takisto s tými vládami, prezidentom USA a na konci s tou televíziou a udalosťami z toho poloostrova. Zas ten hlúpy amerikanizmus to tam kazí. Dobrý bol akurát nápad spraviť niečo o Severokórejčanoch. Akcia bola zaujimavá, ale neuveril som jej, hlavne ako mohli prežiť ten výbuch bez ujmy. Srší z tohto už od začiatku nízkorozpočtový film, ale to ho neospravedlňuje. Viackrát by som to už vidieť nechcel. ()

FFilipCZ

Akční scény - nuda. Závěrečný výbuch, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, stál na prd. Příběh celkem poutavý, hodně se mi líbily ty prostřihy a snaha o autentičnost. Závěr u soudu spojený s reportáží u titulků byl taky zajímavý. Doporučuji od tohoto filmu nečekat absolutně ale absolutně nic, pak se vám to jakž takž bude líbit. Plus nesmím zapomenout jeden nebo dva fakt povedený džouky (viz otázka na vysílačku) - stejně jako u jedničky. Tak to nejspíš vypadá, že si zkusim "odsedět" i tu trojku. No uvidíme... ()

Paxxx.cz odpad!

Jednoduše řečeno obrovský propadák. Po docela povedené jedničce, ve které narozdíl od tohoto filmu hrálo několik skvělých herců, přišlo otřesné pokračování, na kterém se mi nelíbilo vůbec nic. Příběh byl nezajímavý a bojové scény strašné. ()

mysiak

Predstavte ste si experiment s farbami - filtrami a vážne nemožnými hercami, ktorí sa vedia jedine namaľovať do vojenských farieb...a vznikne vám tento film ()

kaylin

Na to, že je to béčkový film, to není až tak špatně natočené. Jasně, na první díl s Wilsonem a Hackmanem to nemá, ale docela se mi líbilo, že z toho neudělali jen hru pro pět herců, ale je to trochu větší. Je ale fakt, že bez nějakého známého jména je to jen opakování prvního dílu s levnými herci. ()

slunicko2

Jako když český vermut nalijete do lahve od Cinzana. Kdo má chuť na klipově střižený záznam z pomyslné mise hrdinných amerických vojáků v severokorejském pekle a nevadí mu scénáristické nesmysly, úsměvný vojenský patriotismus hrdinů, roztřesená kamera i zcela nevěrohodné jednání Severokorejců i Američanů, ten zakotvil před televizní obrazovkou u tohoto filmu správně. Kupodivu jsem se nenudil, čemuž se nyní divím, když mi dochází, co jsem sledoval. Ale už jsem byl, pravda, konfrontován s horšími filmy. ()

Derek

na to ze je to becko urcene priamo na dvd to ma celkom slusny zaciatok a dobre naslapnute, potom sa vsak jednotka dostane za nepriatelsku liniu a clovek sa zacne tesit na akcnu jazdu ktora by sa mala zakone rozputat. to sa vsak nekona. kamen urazu je hlavne v otrasnej rezii akcnych scen ktore su totalne neprehladne, strasne zostrihane a hlavne otrasne nasnimane (kamera je celkovo dost otravna, lebo i pri kludnejsich pasazach sa stale pohybuje, nervozne tika a stale takto prudi). dej je deravy co by sa akcnemu filmu dalo samozrejme odpustit (ide o becko takze netreba ocakavat nejaku genialitu), sem tam nejaka do oci bijuca tupost sa tiez najde (hlavny hrdina bez zemravanie trafi svetlomet na 100 metrov ale robi mu problemy odrovnat severokorejcanov na 20 metrov), ma to tiez pateticke flashbacky a samozrejme posolstvo ze usa je jednicka:-) ale raz sa to da prezit. ()

wipeout

Po snubnom začiatku som sa tešil na politicko vojnový thriller na výsostne aktuálnu tému. Lenže to čo ma čakalo ďalej boli nepresvedčivé herecké výkony, predramatizovávanie, tony vojnového klišé, absolútne enrealistická akcia točená len pre efekt, hudba snažiaca sa ísť po citoch ľudí, vyvolávajúca ale viacmenej len úškrnky, jeden nesmrteľný hrdina, pohybujúce sa terče v podobe Severokórejčanov, do očí bijúce efekty, snaha o osviežebnie akcie rozmazaným, stoptimovým a naprvý pohľad možno originálnym či nebodaj efektným strihom a pohybom akmeri, ktorý už ale po prvej dávke začne byť otravný. No a ten záverečný sentiment a americký patriotizmus si už autori naozaj mohli odpustiť. Celkovo pozerateľný guláš z americkej vojnovej kuchyne oslavujúcej neporaziteľnú armádu of the USA. ()

GILLWANDER

Veľmi slabé pokračovanie. Dej je jednoducho načrtnutý, lineárny a nepravdivý. Sem tam je zdĺhavý a niekedy aj uponáhľaný. Film je podfarbený oku dráždivými farbami, akčné scény kde poletujú projektily rôznych zbraní sú zle zostrihané a naukladané chaoticky. Divákovi z toho začína pomaly a iste bolieť hlava, jeden zostrih je spomalený a o pár sekúnd ďalší je bezhlavo zrýchlený. Celý formát filmu je pochmúrny a miestami to vyzerá na béčkovú záležitosť (domnievam sa, že asi aj je). Ako keby to chcelo byť dynamické a efektné no výsledok je dosť rozpačitý. Mne sa to osobne nepáčilo, predchádzajúca časť, kde Owen Wilson utekal pred Srbskou ťažkou paľbou bola síce obyčajná a ničim nevynikala od priemeru no tento diel stojí fakt za nič. Taká nízkorozpočtová vojnová zlátanina, ktorá opäť chcela pozdvihnúť Ameriku v dobrom zmysle slova. Chcieť je pekné no mať ešte krajšie. 25% ()

maverick10

Oproti jednicce lepsi. Ale v cem vlastne? No rozhodne tady byla uzasna hudba a velice zajimava kamera. No a to je asi tak vse. Jinak opet americkej patos. Trochu mi tam chybel zapornej hrdina, tady dokonce byli i kladasove v nepratelske uniforme :-)) usmevne ze? Lacinej pribeh, postavy se moc nerozvijeli a ten konec uz me ani neprekvapil, byl ubohej v jednicce a tady kluci americky taky nezklamali. Takze 3 hvezdicky a to jen diky hudbe. No uz se nemuzu dockat trojky :-)) ()

Martin741

Moj prvy film od Jamesa Dodsona a hned kravina. Pribeh je umelina az strach, Owen Wilson a Gene Hackman su tiez prec a par vojnovych scen posobi az samoucelne a rozhodne tento film nezachrania. Hroza tak za 5 % ()

O´Hara

Nuda hrůza děs a běs. Zlatá jednička. Nechápu komu se na tom co líbilo...Mně teda vůbec nic...1* za to, že se vůbec někdo obtěžoval natočit takový film! ()

Radiq odpad!

No jo, no, Takhle se dá zprasit film a vyhodit plno peněz oknem. Jediný, co mě tam pobavilo, byla ta multikára. Absolutní děs mě zachvátil, když nastala nějaká akce - roztřepaná kamera v akci plus střih udělali svoje a já z toho neviděl nic. Dál stojí za zkritizování barevné filtry, které mají asi evokovat exotickou krajinu KLDR (ale bůhví jestli to netočili někde v US). Dále to pitomé až dementní chování diplomatů, vytahování hřebíku z ruky (kterej byl asi gumovej), ?přejetej? tankem - neviděli sme. Hudba se asi snaží napodobit Hanse Zimmera (z Černého jestřába sestřelenýho), ale nehodí se tam, je umělá a poslední dojemná skladba ve mě vyvolávala smích. Plno nelogičností - taxi tam bylo jen kvůli tomu, aby s ním mohli američani prchnout, kódování zprávy: "Status mise - Hilary" mělo být tajným označením, že akce je znovu povolena, přičemž v zápětí velitel pokračuje: "Ohlašte se mi 4 hodiny před útokem." - tak na co pak jakési šifry? A plno takovejch zmateností a kravin. "Děkuju, že jsi mě osvobodil" a pak se zastřelí a prozradí je, cha, tak to už jsem se musel smát. Na závěr si tvůrci nechali jeden mega výbuch cisterny, která se tam někde náhodou objevila, ale ten výbuch byl tak trapnej a hlavně přehnanej, že už jsem jen kroutil hlavou. Možná měl být aji atomovej, ale to už jsem ani rači nedával pozor, protože mi bylo stejně jasný, že to ten hňup americkej přežije... ()

lennyd

Když americký satelit zmerčí v Severní Korei náklaďák tak akorát na atomovou hlavici, hnedkonc to v nejvyšších politicko-vojenských kruzích znamená poplach. I za cenu rizika (a začátku války) je na místo vyslána jednotka Seals, která má danou základnu zprovodit ze světa. Ale na poslední chvíli je mise zrušena (a vše se chce řešit daleko radikálněji), ale to už jsou někteří členové jednotky na cestě (na seskoku). Tím se dostávají doprostřed nepřátelského území, kde za pomoci jihokorejského Jamese Bonda musí zachránit svět ... Jak už to tak bývá, jakmile se nějakému filmu dostane alespoň trochu kladného uznání (ať už od kritiky, nebo od diváků), je nutno kout železo, dokud je žhavé a točit druhé, třetí... x-té díly. Co na tom, že původnímu filmu nesahají ani po kotníky, lidi se na to stejně podívaj, a vejvar určitě bude. To je případ i Osy zla, která, ač není úplně nejhorší, původnímu filmu konkurovat nemůže. Sice musím velmi pochválit pana režiséra, který ze stupidního scénáře (proč by si borci z džungle v Severní Korei nemohli pokecat s prezidentem) a nevýrazných herců (hlavně americký prezident (Peter Coyote) se opravdu vyvedl) dokázal vykřesat nemožné. Své na tom určitě má i zajímavé hrátky s barvami (flashbacky, apod), které mi docela padly do oka. Ale i tak, kde nic není ... ()