Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Série(11) / Epizody(183)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

Wargoo

Prvé diely som nejak prepásol, asi preto lebo mnoho slovenských "sitcomov" bolo strašných. Až v posledných dieloch som však našiel čaro humoru, ktoré dosť chýbalo v predchádzajúcich projektoch. Alinko je pán mafián a bordel okolo neho je tiež vydarený. Zatiaľ teda 4****. KU.VA JA LEN DÚFAM, ŽE TO NESKONČÍ POKAZENÉ, OTREPANÉ !!! ()

mikla

Mafstory prišlo na obrazovky v roku 2006 a ako námet bolo skvelé divadelné predstavenie English is easy and Csaba is dad...s Romanom Fratričom ako bossom rodiny šlo všetko ako po masle..áno bohužial spravil chybu a bol zo seriálu vyhnaný. Prišiel Peter Sklár ako Ali a ten zase priniesol niečo nové čo predtým pri Rudynkovi nebolo..ale zase zo seriálu zmizlo to čo tam Fratrič svojim humorom zanechal- od úvodnej pesničky až po jeho košele ked vždy odhaloval svoju chlpatú hrud. Takto by som charakterizoval dvoch bosov Molnárovskej rodiny. Doležitov a ústrednov postavou série je však Peter Batthyány ako Banán a zároven aj jeho mamička Márgit. Je obdivuhodné ako to Baťko skvele všetko zahral a bez jeho hlášok by tento seriál nestal za nič. Aj preto je taký skvelý. Samozrejme pre mna vždy zostane Rudy Molnár v podaní výborného Romana Fratriča tým pravým bossom Molnárovskej rodiny.... ()

Makky

V poslednej dobe som viac nazrel do tohto slovenského mafiánskeho sveta a priznávam, že Mafstory je občas pozerateľná. Síce kvalita dialógov je niekedy na úrovni hendikepovaného klokana, na niektorých vtipných dialógoch sa skutočne dá pobaviť. "Alinko ty si v poriadku? Ty nemáš Alzheimera?" - "Alzheimera nemám, ale keď chceš, ja ti ho kúpim." ()

Aceboris

Jeden z mala komedialnych serialov, ktory si ma ziskal predovsetkym svojimi hlaskami.. Osobne sa mi zo zaciatku nepacil. no po case som si ho velmi oblubil..Je to tak, bud si ho oblubis, alebo ho vobec nepozeras a to je pripad mnohych ludi, sudia nieco co poriadne este ani nevideli. Verim, ze to chlapcom z MafStory vydrzi este dobre dlhu dobu, aj ked vsetko casom upadne.. ()

• Peter Batthyany hra v Mafstory dve postavy - Banána a tetu Márgit (Blader589)
  • Obraz Ernesta Krasňanského v Aliho (Peter Sklár) pracovni je v skutočnosti fotka Ernesta Hemingwaya. (viktorcreed)
  • Námet dielu Feďovo dedičstvo vychádza z filmu Podivné dedičstvo (1972). Okrem samotnej témy deja na film odkazujú tiež niektoré repliky hercov, ktoré sú takmer totožné s hláškami zo spomínaného filmu. Sú to vety ako: "Banán, keby si ty držal hubu, možno sa dozvíme, kto to je." / "Tu sú veci, ktoré mal tvoj otec oblečené, keď sme spolu boli poslednýkrát na akcii." Podobný prípad inšpirácie dejom iného filmu sa odohral tiež v dieli Klub bitkárov. (Hudino)