Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Série(11) / Epizody(183)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

The_Peach

Jednoznačne pre mňa najlepší slovenský komediálny seriál, tvorcom sa naozaj podaril. Samozrejme, nie každému sa musí páčiť, aj mne to trvalo istú dobu (prvá séria s Rudinkom), ale teraz to sledujem pravidelne, vždy sa neviem dočkať štvrtka. Postavy sú fakt vymakané a vynikajú najma Peter Sklár alias Albert Krasňanský, tie jeho vyjadrovacie schopnosti a poprehádzaný slovosled má vie najviac pobaviť a Peter Batthyany, ktorý s neskutočnou kvalitou dokáže zahrať postavu tak Banána ako i tety Márgit natoľko, že ju já osobne vnímam ako ďalšiu postavu (nie ako keď hral Martin Vanek Pipinu). Niekoľko ľudí vyčíta, že sa tam používa veľa vulgarizmov, podľa mňa to k tomuto typu seriálu patri. Sú to predsa "mafiáni". Proste a jasne tento seriál zbožňujem, som naň závislý a držím mu palce aby si udržoval poprípade zvyšoval svoju kvalitu. ()

Da_reba

Toto bol pre mňa osobne jediný podarený slovenský sitcom, na ktorý sa dalo pozerať a dokonca z chuti zasmiať! Všetky hlavné postavy okrem účtovníka boli sympatické ale hlavne scénky, dialógy a vtipy boli premyslené a dobre zahrané. Miesto toho aby na tomto stavali, tvorcovia sa v nových seriáloch vybrali cestou laciného a stereotypného klišé humoru pre imbeciov typu Farma, Mama ožeň ma a ďaľšie nechutne zvrátené sračky. Ale čo už, sledovanosť to má a to svedčí o smutnej realite inteligencie divákov... ()

Don Maty

Nenormálne skvelý seriál a hlavne slovenský seriál. "Počúvaj ma Milánko, chceš skapať hneď alebo až zachvíľu...". Charaktery postáv su spravené skvelo a humorne. Sprostý Banán, premúdry nerd Milánko, ožran Béla, vygumovaná Pipina a skvelá dôchodkyňa v pravom slova zmysle Teta Márgit. Prco je tam niekedy trošku navyše ale nevadí, zmierim sa. Mám túto zostavu veľmi rád a neuveriteľne sa nasmejem keď to pozerám :)...4* ()

LaciLC

Pred niekoľkými minútkami som sa vrátil z predstavenia "Mafiánske historky I." a tak som sa konečne odhodlal napísať nejaký ten komentár aj pre jeho televíznu odnož. Nuž, som spokojný, môžem poznamenať, že na slovenské pomery priam veľmi spokojný. Zo začiatku som tomu príliš nedôveroval, ale v súčastnosti sa už rátam za pravidelného diváka. Prečo nie? Tak trochu vulgárnejšia zábava na večer určite nezaškodí, navyše keď má k dispozícii dva veľké talenty, presnejšie dvoch Petrov - Sklára a Batthyanyho. Obaja sú predovšetkým so svojím nezameniteľným prízvukom a ostrými hláškami o hodný kus pred ostatnými. Ja osobne som za tento projekt vďačný, bavím sa na ňom do sýtosti a moralistické odpad!ové hodnotenia naozaj riešiť nebudem. [Keďže som v úvode spomenul divadelné predstavenie, nedá mi nedoporučiť ho... naživo je samozrejme naživo.] "Že problém?!" ()

oasismanik

Kedže 99,99 % mafstory sa odohráva v posilovni, aliho izbe, aliho kancelárií, pri obede za stolom a pred televízorom, stavia mafstory hlavne na dialogoch a mimiky hercov. V tom je viac ako najlepší Peter Sklár a za ním vo svojej dvojúlohe Batthyany. Gabika sa snaží, ale po čase je to už neskutočne nudné, Macho toho moc nenavypráva, a exkakaovníci sú slabší priemer. Napriek tomu je to na slovenské pomery vtipné a plné nápadov. Prvé časti s Fratričom nehodnotím, tie nemali pointu a vlastne tie nemali nič a seriál hodnotím na slovenské pomery. ()

• Banánova priateľka Bejátka Farkašová sa v seriáli nikdy neobjavila. (VasylDeBylak)
  • Banán (vlastným menom Šimon Nagy) je bratom Maroša Nagya zo seriálu "Profesionáli". Obidve postavy hrá Peter Batthyany. (darkjoker)
  • Ivan Macho (Prco) je v skutočnom živote učiteľ základnej školy na Grosslingovej ulici v Bratislave. (martincba)